Létání - Letecké střípky 1. díl

Létání - Letecké střípky 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395152/bmid_letani-letecke-stripky-1-dil-rtS-395152.jpg 5 1 1

Dopravní létání je pojem veřejnosti velmi dobře známý, ale tenhle svět je ve skutečnosti trochu jiný, než si cestující, na své cestě na dovolenou a zase zpátky, představuje. A poodhrnout závěs a podívat se do zákulisí není snadné, na letišti ani v letadle není na nic čas a potom, bezpečnostní opatření jsou už natolik striktní, že dnes už nemáte šanci ani nakouknout do kokpitu a pozdravit svého pilota. Povídky Létání vznikaly nejdříve jako zápisky z cest, později se k nim přidaly postřehy technického rázu nebo příběhy, některé stěží uvěřitelné, co všechno se za letu může stát. V textu není výslovně uvedeno, že se jedná o období druhé poloviny devadesátých let u našeho národního dopravce, u většiny kapitol na tom nezáleží. Svět se nemění zas tak rychle. A tak, až příště budete sedět za sklem letištní haly a pozorovat svoje letadlo a hemžení okolo něj, vzpomeňte si, že let začal dávno předtím, než se letadlo začne pohybovat a kapitán nahazuje první motor. Celý tenhle cirkus se točí okolo cestujících a je tady kvůli nim, i když to tak občas nevypadá. Takže příjemný let a doufáme, že s námi příště zase poletíte!... celý text

GYROTOURBILLON
27.06.2022 5 z 5

Pro fanoušky aviatiky, přínosná publikace. Vše kolem povolání pilota a jeho povinnostech. Radosti, ale i strasti vrtulových i proudových strojů. Kniha je doplněna pěknými fotografiemi.
Samozřejmě, že jsem si pobyty na palubě letadla vždy užíval, ať už jsem letěl kamkoliv. Ano, jak říká sám autor...pohled na svět z 10 tis. metrů , za dobré viditelnosti a s palubou stejně naladěných cestujících , je uchovatelný na vždy. Pravda, i já zažil převrat ( co se dovolenkářů týče ) a veškerý ten smyslný zážitek jaksi opadl. Vše je o lidech a to jak na samotné palubě , tak v kokpitu mezi zaměstnanci společnosti.
Pro mně je pohled z letadla opravdu tím nej..

letadla letectví letecká doprava dějiny letectví piloti

2018  100%Létání - Letecké střípky 1. díl
2018  %Létání - Letecké střípky 2. díl