Létající koberec

Létající koberec https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32884/bmid_letajici-koberec-2Tv-32884.jpg 5 53 6

Strhující cestopis je svěžím zrcadlem autorovy výpravy podniknuté malým letadlem ve společnosti pilota Moze Stephense po těžce přístupných nebo jinak lákavých místech různých kontinentů: z Kalifornie přes Timbuktu, Jeruzalém, Bagdád, Himaláj i Sumatru do San Franciska. Již sám široký rejstřík navštívených zemí znásobuje v kaleidoskopickém sledu rušných událostí Halliburtonova nebojácná a vše zkoušející povaha.... celý text

Literatura světová Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Orbis

The Flying Carpet , 1932

Pavlaj
02.03.2024 5 z 5

Skvělé. Znala jsem výběr Odeonu Tisíc a půl dobrodružství, ale určitě stojí za to přečíst si všechny Halliburtonovy cestopisy nekrácené, v původně vydané podobě. Nejvíc se mi líbily reportáže z Afriky (Timbuktu, legie), Persie a Himaláje.

Bagrik
30.05.2022 5 z 5

Jako první jsem četl knihu Královskou cestou za romantikou, která se v autorově životě udála před výpravou Létajícím kobercem. Část cesty směřuje do podobných míst, a tak bylo zajímavé sledovat rozdíly mezi cestováním po souši/moři a s využitím vzdušného prostředku.
Tu krásnou dobu, kdy se cesta (a zejména letecké dobrodružství) mohla uskutečnit tak nějak samospádem, s volností a možností natankovat u Shell Oil Standard Company i "uprostřed" pouště, si už nejspíš budeme připomínat pouze v této knize. :)

Venda32
03.10.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od RH, po Sedmimílových botách. A rozhodně nezklamala. Na Halliburtonovi se líbí, jak dokáže výborně propojit historii navštěvovaných míst s jeho pobytem. Historky zajímavé, navíc příběhy osvěžující.
Za mě osobně nejlepší kapitola s íránskými (perskými) princeznami. To jsem se smál na celé kolo.
Jediné mínus při čtení vidím v neustálém listování na vysvětlivky. To je ale věc okrajová, takže toho, kdo se o ně zajímat nebude, rozptylovat nebudou.

kralika
21.07.2019 4 z 5

Autor je snílek - a stejně snové je i jeho pojetí cestování... Autor je blázen - a tak jsou i stejně bláznivé jeho příhody...

elcapitano
09.06.2019 5 z 5

Moje několikátá kniha od RH. Opět úžasná.
Na RH se mi líbí nejen odvaha s jakou se pouští do svých dobrodoružství, ale i to s jakou duší romantika a kluka je dokáže prožít potažmo převést do knihy. Zde úžasný letecký cestopis z doby skoro před 90 lety!
Jedno doborodružství lepší než druhé.. namátkou cizinecká legie, Persie, lovci lebek, Mount Everest, ..
Mám dvě vydání: z roku 37 a z roku 68. To novější obsahuje více fotek a víc aktualizoaných komentářů, to starší se mi víc líbilo jazykově.
Nádherné, autorovi lze jen závidět.

nightlybird
30.11.-0001 3 z 5

Halliburton mi tak trochu připomíná jiného maniaka, který to, co četl bral doslova za bernou minci a sice jistého Schliemanna - na rozdíl od něj se ale inspiroval hrdinskými skutky, takže se plavil ve stopách Odysseových, plaval přes Bospor a dělal spousty jiných ptákovin, jako je i cesta kolem světa popisovaná v této knize. Nespěchal, dal si na čas a hezky si to užíval, až na momenty, kdy jej strčili za katr (cestou dvakrát). Možná si to užijete i vy. Ty nepříjemné momenty vám předpokládám nehrozí.