Letadlová loď

od:


KoupitKoupit eknihu

Katastrofický román o zničení americké letadlové lodě, hlídkující na Středním Východě, mezinárodními teroristy. Dobrodružný špionážní román je situován do blízké budoucnosti. Americká letadlová loď se 6.000 námořníky na palubě, zajištěná flotilou obranných lodí, je vyhozena do vzduchu atomovou ponorkou neznámého původu. Pátrání CIA po původci katastrofy nás zavádí do politických reálií Středního východu, Ruska, Izraele, Spojených států i Velké Británie. V Anglii vyškolený irácký terorista, vydávající se za Izraelce, dokáže odkoupit od ruského námořnictva ponorku s atomovými hlavicemi, proplout obranným systémem Bosporské úžiny i Středozemního moře, obelstít radarové systémy obrany amerického námořnictva. Rozsáhlé pátrání a odhalování těchto skutečností je vlastním obsahem tohoto napínavého románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33422/letadlova-lod-33422.jpg 4.428
Série:

Arnold Morgan (1.)

Orig. název:

Nimitz Class (1997)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Vojenství
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
pobijecmuch
01. června

Co napsat k této knize? Toto je taková vojenská fantastická pohádka pro dospělé čtenáře, kteří pořád ještě žerou americké hrdiny a příběhy, kde dobro zvítězí nad zlem. Autor vcelku dobře popisuje technické údaje a věci amerického námořnictva, ale v samotné dějové lince hodně pokulhává. Popis akce žabích mužů popisuje s přesností, ale setkání amerického kapitána s anglickou dívkou je horší jak v harlekýnce. Kniha je pro mně jen takový slabší průměr. Ale hlavní je, že americký voják opět zvítězil a je příkladem pro celý svět.

kaja.marik
07.11.2015

Dobře se čte, je to i taková pohádka, hlavní hrdina je superšikula se štěstím a navíc alfa samec, tak se o něho nemusíme bát :) Moc se mi líbilo. Začátek je opravdu lepší než konec, což je celkem neobvyklé.

mozkit
15.09.2015

Výborný začátek, pak převrat v ději a nastává vyšetřování události a najednou velmi rychlý konec. Čekal jsem víc ponorkový akce a trošku mě zklamal konec skoro bez akce :) Ale jinak super kniha.

Nobunaga
18.09.2014

Tragédie, americká agitka.

Ladinek
14.12.2013

Dalo by se říct, že se jedná o variaci na Toma Clancyho, ale překvapivě dobře se to četlo.

shenandoah
26.09.2011

Skvěle propracované a strhující. (Tak strhující, že jsem se po několika neúspěšných pokusech soustředit se na učení na maturitu rozhodla knihu dočíst, abych se pak mohla v klidu učit). A spousta zajímavých informací.

Štítky

ponorky

Autor a jeho další knihy

Patrick Robinson

Patrick Robinson
britská, 1940

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených54x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených6x
v Knihotéce33x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit3x