Letadlová loď

Katastrofický román o zničení americké letadlové lodě, hlídkující na Středním Východě, mezinárodními teroristy. Dobrodružný špionážní román je situován do blízké budoucnosti. Americká letadlová loď se 6.000 námořníky na palubě, zajištěná flotilou obranných lodí, je vyhozena do vzduchu atomovou ponorkou neznámého původu. Pátrání CIA po původci katastrofy nás zavádí do politických reálií Středního východu, Ruska, Izraele, Spojených států i Velké Británie. V Anglii vyškolený irácký terorista, vydávající se za Izraelce, dokáže odkoupit od ruského námořnictva ponorku s atomovými hlavicemi, proplout obranným systémem Bosporské úžiny i Středozemního moře, obelstít radarové systémy obrany amerického námořnictva. Rozsáhlé pátrání a odhalování těchto skutečností je vlastním obsahem tohoto napínavého románu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33422/letadlova-lod-33422.jpg 4.624

Arnold Morgan (1.)

Nimitz Class (1997)

Vydáno:, Knižní klub

kaja.marik
07.11.2015

Dobře se čte, je to i taková pohádka, hlavní hrdina je superšikula se štěstím a navíc alfa samec, tak se o něho nemusíme bát :) Moc se mi líbilo. Začátek je opravdu lepší než konec, což je celkem neobvyklé.

mozkit
15.09.2015

Výborný začátek, pak převrat v ději a nastává vyšetřování události a najednou velmi rychlý konec. Čekal jsem víc ponorkový akce a trošku mě zklamal konec skoro bez akce :) Ale jinak super kniha.

Nobunaga
18.09.2014

Tragédie, americká agitka.

Ladinek
14.12.2013

Dalo by se říct, že se jedná o variaci na Toma Clancyho, ale překvapivě dobře se to četlo.

shenandoah
26.09.2011

Skvěle propracované a strhující. (Tak strhující, že jsem se po několika neúspěšných pokusech soustředit se na učení na maturitu rozhodla knihu dočíst, abych se pak mohla v klidu učit). A spousta zajímavých informací.

ponorky

Patrick Robinson