Let sokola

Let sokola https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352437/bmid_let-sokola-z2u-352437.jpg 4 71 7

Napínavý román překypuje tísnivou atmosférou blížícího se neurčitého nebezpečí a neodvratné katastrofy v autorčině mistrovském podání, jak ji čtenáři znají i z dalších jejích prací. Armino Fabio je vytržen ze svého poklidného života smrtí staré venkovanky. Postupně se dovídá, že stařenka pocházející z městečka Ruffano sloužila kdysi v jeho rodině. A současně odhaluje další, pět set let starý příběh o hraběti Claudiovi, přezdívaném Sokol, který brutálně terorizoval obyvatele Ruffana. Jak však může tato zapomenutá historie mít ještě nějaký význam? Avšak oba příběhy se neúprosně začínají spojovat v jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Dialog

The Flight of the Falcon , 1965

madem
26.04.2020 4 z 5

CHvílemi mě běhal mráz po zádech, jak kniha gradovala. Přibývaly roztržky ve městě, boje studentů, hádky. A pak přišel let sokola. Takový konec jsem nečekala a poslední kapitolu jsem musela číst znovu, zda to je opravdu tak.

čef
12.03.2020 5 z 5

Po dočtení jsem musel přemýšlet, co to vše znamenalo. Nevím, jestli jsem všechno pochopil, ale to je vlastně jedno. Už jenom tím mně autorka dostala. Každý její román, který jsem zatím četl, byl skvělý, jako je tento. Děj tajemně lákavý musí zasáhnout každého. „Jednou to nestačí, je nutné to zkoušet znova a znova“.

Vidlička
05.03.2019 2 z 5

Postavy nesympatické (ale já nesnáším Italy, takže to byl celkem můj problém), děj nedějový a to, o co tam šlo, se nemuselo vléct přes třista stránek, a navíc to zas taková hrůza nebyla, ale to asi souvisí s dobou a místem, kde se příběh odehrával... Čekala jsem od autorky víc. Dám ještě šanci Mrtvé a živé a pak asi půjdu o poličku v knihovně dál.

knihomilka
16.10.2017 3 z 5

Tento príbeh sa autorke nepodaril. Dokonca aj jej prvotina bola lepšia. Našla som pár logických chýb, možno je to vinou prekladu, ale inak je tak či tak príbeh nedomyslený, takto skoncipovaný text bol dosť naivne predložený čitateľom a ja som na to neskočila. Nápad bol celkom dobrý, aj prostredie, nudné to nebolo, ale malo to mnoho nedostatkov.

Safik25
16.07.2016 3 z 5

Tato knížka byla zatím nejslabší, co jsem od Daphne četla. Přesto mám ale tuto autorku moc ráda.

viviann
30.04.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi libila. Dej svizny a mel spad. Tema me zaujalo, jako zatim vse od Daphne. Jeji knihy se mi ctou opravdu dobre. Po docteni vzdy jeste dlouho premyslim o obsahu vsech jejich del. Vyborna spisovatelka.

vladka2104
05.03.2012 3 z 5

Bohužel mě knížka nebavila. Začala celkem slibně, pak dlouho nuda, ke konci se začalo něco dít, ale to už knihu nezachránilo.

Daphne du Maurier
britská, 1907 - 1989