Let osamělého ptáka

od:

Let osamělého ptáka

Iluze nastávajícího dlouhého míru po konci první války a touha po zbohatnutí zavála dobrodruha Stanislava Píseckého až do americké jednotky chránící Panamský průplav. Zde navazuje styky s ruským emigrantem Trentem, které mu otevřou cestu do světa zpravodajských služeb. Stává se agentem japonským i americkým, obchodníkem se zbraněmi, i účastníkem útoku na vzducholoď Hindenburg. Bojuje ve španělské občanské válce a končí ve Frankově zajetí. Když se sen o míru rozplynul, vrací se i jeho štěstěna. Nabídka německé tajné služby jej vysvobodí z vězení a on se ocitá v Americe...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31452/let-osameleho-ptaka-vydani-31452.jpg 4.313
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Zumdark
17.06.2016

Válečné, špionážní, sci-fi a romanticko-filozovické cestopisní drama...od všeho tak trochu...ale není to úplně špatné :-)

jprst
10.04.2012

U vydání z roku 1979 uveden jako autor Miroslav Neumann, jehož jméno používal Pavel Hejcman v době, kdy nesměl publikovat. Další vydání po roce 1990 už proběhla pod jménem skutečného autora.
Jedna z nejlepších autorových knih.

jprst
10.04.2012

Skutečným autorem knihy je Pavel Hejcman, který se svolením Miroslava Neumanna vydal tuto knihu pod jeho jménem v době, kdy sám něsměl publikovat. Na napětí celého příběhu to ale nic nemění.