Leť, Iris, leť!

Leť, Iris, leť! https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137001/bmid_let-iris-let-137001.jpg 5 50 13

Silný a dojemný příběh o přátelství, odvaze a odhodlání, o tajemství a slibu, který malého chlapce Colluma nejprve tížil, ale přiměl ho vidět věci jinýma očima. Pro záchranu orlovce, jehož let mohly děti sledovat ze skotských hor přes Saharu až do Gambie, se nadchli i kamarádi, rodina a společnými silami Collumovi pomohli v dobré věci... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Sky Hawk , 2011

Wasdy
25.04.2022 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. Normálně podobné knihy moc nečtu, ale tato je rozhodně výjimka. Kniha je hezky napsaná a zaujal mě její děj. Rozhodně doporučuji všem čtenářům, kteří mají radi přírodu.

GYROTOURBILLON
19.08.2020 5 z 5

Jasně , kniha pro děti ..., ale kolik si jich dnes přečte...Nádherné myšlenky autorky nejsou určené jen dětem , proto doporučuju i dospělým

momo01
08.12.2019 5 z 5

Tento příběh mě naprosto okouzlil. Dcera mi o knize nadšeně vyprávěla, když ji sama četla, pak přišla s tím, že si ji mám přečíst a „rozhodně mi ji doporučuje“. A já ji rozhodně doporučuji dál – i když si ji užijí i dospělí, tak cílovou skupinou jsou nejlépe děti 9-12 let, které mají vztah k přírodě.

„Na chlapce si však dobře pamatovala. Na toho kluka, který ji držel a ulevil jí od bolesti. Vrátil jí oblohu. Zanesla si ve svém nitru jeho rysy do mapy své duše hned vedle hor, řek a nebe.“

Renike
29.01.2019 5 z 5

Nádherný, dojemný příbeh o opravdovém přátelství, četla jsem kvůli letošní výzvě a nelituji, doporučuji

lejla22
10.04.2018 5 z 5

Moc hezká a čtivá kniha o dobrodružství a přátelství. Stojí za přečtení, ikdyž se jedná o dětskou knihu. Jen přemýšlím, jaký věk dítěte bych doporučila, protože jsou v knize minimálně 2 silné momenty, které malý čtenář nemusí ustát.

M100
21.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha!!! Četla jsem spolu s dětmi. I slza mi ukápla. Určitě si ji ještě jednou přečtu. Doporučuji.

Madla111
08.06.2017 5 z 5

nejlepší kniha hodně hodně doporučuji kdo má rád dobrodrůžo tak tohle je největší

rassty9134
10.03.2016

Já jsem se nikdy neměl k tomu přečíst knihu.. strašně hezký příběh za 2 dny jsem ji přečetl moc se mi líbí. :)

Joges
05.11.2015 5 z 5

Vytáhl jsem ji z hromádky odměn do dětské soutěže ještě před tím, než byla udělena. Upoutala mě obálka a téma knihy. Než jsem ji otevřel, říkal jsem si, to bude jistě nějaká hloupost. Nebyla! Naopak jsem se do knihy s chutí začetl. Zhltl jsem první, druhý odstavec, taky první, druhou kapitolu, a pak už jsem Iris nepustil z ruky. Kniha překvapila svižným dějem, vývojem událostí a humáním pohledem na pomoc druhým. Nakonec jsem knihu přečetl během dvou večerů a docela si ji oblíbil. Pokud se do ní také začtete, věřte, že příběh Calluma, Iony a Janeby jen tak hned z hlavy nevyženete.

Knihomol10
19.10.2015 5 z 5

Tahle kniha je fakt boží moc se mi libila prečetl jsem ji za 3 dny=)

Hoshi
07.02.2015 5 z 5

Tato kniha se mi dostala do rukou v práci, když byly děti přihlášeny do čtenářské soutěže. Bohužel někteří se na ní moc netvářily, a tak jsem se nabídla, že si jí přečtu s nimi. Z knihy jsem byla velmi nadšená, ale mrzelo mě, že jsem jí dočetla tak rychle - když se do toho opravdu začtete, zvládnete to za jeden večer :)

Celý příběh se točí kolem orlovce Iris, díky které se objeví opravdové přátelství, odhodlání dodržet daný slib a naději, která neumírá. Chvílemi mi tekly slzy a přála jsem si, aby to dopadlo jinak. Avšak konec mě velmi mile překvapil a jsem ráda, že jsem knihu četla.
Doporučuji!

nikolryskova
10.03.2013 5 z 5

Tak tato kniha mě opravdu překvapila, je to moc dojemné a krásné, občas jsem měla slzy na krajíčku. Tohle je kniha o opravdovém přátelství, o víře, kráse světa, odhodlání a hlavně o naději, protože naděje, ta nikdy neumírá ! :)
Rozhodně doporučuji !

superrodina
11.10.2012 5 z 5

Moc moc moc hezky napsané, nádherná příroda, ryzí dětská dobrodružství, záchrana životů i smrt, přátelství i opovržení. Doporučuji to každému školákovi.

Gill Lewis
anglická