Temné šílenství

Temné šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219545/bmid_temne-silenstvi-FPT-219545.jpg 4 442 121

Kytice růží bez odesílatele. Dárky před domovními dveřmi. Dopisy za stěrači... Neznámá žena zavaluje psychiatra Jana Forstnera milostnými vyznáními. Jan se zpočátku domnívá, že jde o nevinné horování některé z jeho bývalých pacientek. Potom ho však jistý novinář požádá o pomoc v případu psychicky narušené osoby a zanedlouho je publicista zavražděn. Jan poznává, že se dostal do hledáčku nebezpečné šílenkyně. A že jeho pronásledovatelka se nezastaví před ničím...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dunkler Wahn , 2011

skulenka
14.11.2015 5 z 5

Příběh s psychologickou zápletkou, velmi zajímavý včetně rozuzlení. Rozdvojená osobnost, která dokáže lidem okolo udělat peklo ze života :)

maxx
12.11.2015 4 z 5

Příběh, který vás nenechá spát .....

fis.rena
04.11.2015 4 z 5

"Když s ďáblem tančíš,ďábla nezměníš...to on změní tebe."

alexis818
16.10.2015 4 z 5

Po přečtení Mrazivého ticha se mi toto volné pokračování líbilo o něco méně.Je to velmi napínavé,ale trochu mě rozhodil ten překombinovaný závěr.Přesto opravdu doporučuji.

Beky
20.09.2015 5 z 5

Za mě určitě palec nahoru! Asi jsem blázen, ale dokázala jsem tohle zhltat za jeden celý den! Napínavé od začátku do konce, celou dobu jsem nevěděla, co vlastně můžu od knihy očekávat. Trochu zklamaná jsem protáhlým dějem a na mě až přílišným množstvím vystupujících osob ... Ale dá se to opominout, protože jsem to dočetla a jsem nadšená nápadem, geniální myšlenkou a originalitou knihy :) Konec mě dostal úplně, a to nejsem jediná, kdo něco takového nečekal.

Týnušxxx
25.08.2015 4 z 5

Páni! Tak takový konec jsem nečekala, myslím, že to nikdo čekat nemohl.
Napínavé, čtivé, plné zvratů... rozhodně doporučuji :)

error555
24.08.2015 5 z 5

Kniha je plná zvratů a napínavých scén, už když si myslíte kdo to je ten neznámí. Autor vás vyvede z omylu. Jelikož, stalker je opravdu úplně někdo jiný.
Kniha se čte jedním dechem, ale to už od autora víme z první knihy Mrazivé ticho.

Tak hezké čtení a doporučuji vždy se rozhlídněte jestli vás při čtení nikdo nesleduje.;-)

kleria
31.07.2015 5 z 5

Tak tohle byla vážně bomba!! :) Opravdu jsem nečekala, že se mi to bude až tak moc líbit, přeci jen tenhle typ knížek já moc nečtu, ale aspoň jsem byla mile překvapena. :) Byly chvíli kdy jsem se i opravdu bála.. Nikdy jsem nevěděla co můžu od knížky čekat a až dokonce jsem neměla ponětí jak to můžu vlastně celé skončit a dopadnout. Všem kdo máte rádi thrilery můžu knížku jenom DOPORUČIT!!! :)

Teresisa
29.06.2015 4 z 5

Tahle knížka se čte sama a člověk na konci žasně nad rozuzlením, které by asi čekal jen málokdo. Autor mne nezklamal, což se však nedá říci o nakladatelství, které se evidentně vyfláklo na řádnou korekturu. Časté chyby včetně hrubek (zvon odbyl - WTF?!?) mne ve čtení rušily.

Rodaw
12.06.2015 5 z 5

Tuhle knížku si MUSÍTE přečíst. Je mrazivá, napínavá, šokující a nezapomenutelná! Páni, takhle skvělou knížku jsem dlouho nečetla.. vynikající thriller...

vnimat_Krasu
12.06.2015 3 z 5

Dorn má takzvaný nasírací mustr. Tři čtvrtě knížky buduje lehce brakové, ba slušným tempem řezané napětí, aby na konci všechno zabil překombinovanou zápletkou. Přesto je jeho neseverský styl sympaticky osvěžující (nikdo tu nechlastá, představte si to), čtivost je stoprocentní a zábava vcelku taky. Jen vás to celé na konci tak trochu... ehm, nasere. Škoda.

Misha11
24.05.2015 5 z 5

Povedená knížka. Autor umí pracovat s psychikou postav, jeho styl mi sedí, děj nikde nevázne, knížka je napínavá od začátku do konce.
Téma je zajímavé a až do konce jsem absolutně netušila, o co, že to teda vlastně šlo.
A moc se mi líbí obálka!

mmmisulka.r
07.05.2015 4 z 5

Tak tohle bylo slušné psycho... Promyšlené v každém detailu. Autor nám má ještě hodně co nabídnout!

Sobotikova
05.04.2015 3 z 5

"Člověk je jediná živá bytost, která umí sebe sama nenávidět."
Asi jsem příliš odkojená Stephenem Kingem, ale při četbě jsem se vůbec nebála, nepřišla mi děsivá a ani temná a napínavá. Každopádně chválím vydařený obal knihy.

RADOST
02.04.2015 4 z 5

Napínavá četba. I lidé se zdravou myslí jsou schopni páchat šílené věci - co potom inteligentní šílenci?

dalimoni
11.03.2015 5 z 5

"Mrazivá kniha", místy mi vstávaly vlasy v zátylku :-). Takové to neuchopitelné a děsivé šílenství se nese celým příběhem. Autor si nic nezadal s jeho první knihou, která zde vyšla na pultech (Mrazivé ticho). Čtivé, přímočaré, napínavé, akční...., má to spád a drive prakticky od prvních kapitol. Knihu jsem čítával po večerech a nocích (všude tma), takže mě místy opravdu "děsila". Proto spíše doporučuji číst za denního světla :D.

evasamankova
06.03.2015 4 z 5

Výborný thriller s místy až hororovým nádechem. Stejně jako Mrazivé ticho je velmi čtivý - autor píše příjemným stylem a rozhodně nešetří napětím. Ani zvraty a překvapením. Díky tomu je ovšem samotný závěr až zbytečně natažený a trochu překombinovaný. V celkovém součtu ale podařený thriller.

Peace
28.02.2015 3 z 5

"Lidská duše žije ve skrytu, a když se zlomí, proběhne to nehlučně. Nikdo neslyší řinčení ani cinkání jako u porcelánu nebo skla. Teprve když už je příliš pozdě, objeví se střepy."

S panem Dornem jsme se nejspíše nesešli ve vhodnou dobu. Nějak mě totiž jeho kniha neoslovila, i když stalking je téma více než zajímavé.
Rozjezd příběhu byl slibný, četl se lehce, ale někdy od půlky knihy jsem se do čtení vyloženě nutila, protože se často a dopodrobna stále řešilo jedno a totéž.
Škoda...

martunka
31.01.2015 5 z 5

Výborná kniha. Líbí se mi od začátku do konce. Nejvíce se mi líbí to, jak se autorovi povedlo výborně vykreslit charakter "hlavního padoucha". Prostě super příběh. Určitě se k němu ještě vrátím. Jsem upřímně zvědavá na Mrazivé ticho.

Joges
08.12.2014 5 z 5

Velmi napínavý psycho-thriller. Autor s přehledem zvládá techniku tohoto žánru, píše zručně, poutavě, takže děj doslova hltáte. Jedna napínavá kapitola střídá druhou, příběh nabírá tempo a ve finále graduje. Když už jsem si myslel, že bude konec, přišel autor s další nečekanou zápletkou. Velkolepý a překombinovaný závěr konec knihy trochu kazí, pominu li však tento krátký úlet, je to stále dobré čtení. Název Temné šílenství knihu plně vystihuje.

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969