Temné šílenství

Temné šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219545/bmid_temne-silenstvi-FPT-219545.jpg 4 442 121

Kytice růží bez odesílatele. Dárky před domovními dveřmi. Dopisy za stěrači... Neznámá žena zavaluje psychiatra Jana Forstnera milostnými vyznáními. Jan se zpočátku domnívá, že jde o nevinné horování některé z jeho bývalých pacientek. Potom ho však jistý novinář požádá o pomoc v případu psychicky narušené osoby a zanedlouho je publicista zavražděn. Jan poznává, že se dostal do hledáčku nebezpečné šílenkyně. A že jeho pronásledovatelka se nezastaví před ničím...... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Dunkler Wahn , 2011

ankaras
02.07.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od autora a opět skvělá, plná zvratů a překvapení. "Spouštěč" měl ale pro mne lepší atmosféru.

megan35
13.06.2017 4 z 5

Parádní psychotriler s nečekaným koncem,musím se podívat po dalších knihách spisovatele.

sporran
04.06.2017 3 z 5

Nejsem milovníkem thrillerů s detektivní zápletkou a vůbec krimi. Tuto knihu jsem si půjčila kvůli v anotaci uvedeným prvkům z oblasti psychiatrie. Velmi sympatický hlavní hrdina, velmi pěkně zpracován... A nečekaný pachatel a nečekaný závěr.

ArwenAragorn
03.06.2017 4 z 5

Zdařilý psychothriller s velice nečekaným "pachatelem". A oceňuji výbornou obálku.

bara9550
28.05.2017 4 z 5

Dobrá knížka, fakt že jo, nevěděla jsem, kdo to do konce odhalení bude, ale první část knihy mě asi bavila víc, konec byl.. no, já jsem čekala lepší zakončení co se týče Carly.. Dočkáme se víceméně happy endu - což je pochopitelné asi kvůli další knížce, ale mohlo tam být trošičku víc špinavých rukou :)

Veronika2017
19.05.2017 4 z 5

moje první kniha od tohoto autora, určitě ne poslední...napínavý a velmi čtivý příběh.
Abych se přiznala, ze začátku jsem se musela přemlouvat, abych knihu začala číst, nějak se mi do toho nechtělo. Asi za to mohl přebal knihy, jenž zaváněl "duchařinou".
Ale jak jsem nastartovala, tak jsem jela na plný plyn....

Hvězdinka
10.05.2017 4 z 5

Ctivy a napinavy pribeh s prekvapivym koncem, to jsem necekala. Zajimave by bylo filmove zpracovani.

Habana
04.05.2017 3 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY A KONSPIRAČNÍ TEORIE

Protože vybírám knihy dle obálky - ano, jsem pokrytec - tato kniha mi samozřejmě nemohla uniknout.

Co mě nadále potěšilo bylo, že detektiv není primární vyšetřovatel (bouchla jsem šampáňo, vypálila pár rachejtlí a vzbudila se až ráno).

Příběh se nesl s podivně utahaným napětím, ale dokázal mě držet u knihy velice statečně. Dost jsem se rozesmála, když mi došlo co se v knize děje a co servíruje obálka knihy, kterou jsem si skoro i překreslovala.

Ale k věci.... Než knihy otevírám, zajímám se o její hodnocení. Proto mě i svým způsobem navnadila komunita zde a nesouhlasím s vámi :D.

K postavám..

Jan - myslím si, že nejotravnější na něm byla Carla a jejich vztah. Co se týká jeho zaměstnání, je to fajn, ale často jsem mu nevěřila, že je psychiatr, možná bych snesla větší hloubku této postavy. Jeho postupné nervování mu nevěřím. V určitých částech je až moc plochej.

Carla - fandila jsem Janě, že jí odrovná. Bohužel ji Dorn ještě nacpal do poslední části jako dost podivnej a nelogickej štěk... Upřímně posledními stránkami o Carle, celou knihu zabil. Doporučuji při koupi knihy tyto stránky vytrhnout a zničit.

Stark - Velice zvláštní druh policisty, řekne i to co neví... hlavně jsem se plácala do čela u scény na farmě, kde mi přišlo že Dorn potřeboval jen dotáhnout konec co nejrychleji. Důležitý je, že tenhle policista pořád myslí jen na cigára, takže nemá prostor pro jiné myšlenky.

Jana + Felix + další mišmaš - s touhle postavou si Dorn prostě vyhrál. Dokonce mi postava přišla i sympatická. Disociativní poruchy jsou velice zajímavým tématem a více méně se staly i tématem knihy. Je fakt, že některé chování mi přišlo stupidní, ale.... postava má své kostlivce ve skříni, takže je to v pořádku.

Kniha se mi líbila, ale není tím typem knihy, kterou bych chtěla číst znovu.

Závěrem bych chtěla poznamenat dva důležité body.
1) Nevěř nikomu jeho pohlaví, dokud se nepřesvědčíš!
2) Nečti poslední stránky!

Habana

Zorka
07.04.2017 3 z 5

Knihu jsem sice zhltla velmi rychle, připadala mi velmi zajímavě zpracovaná, ale ten konec už byl takový překombinovaný.

Lenka40
23.02.2017 4 z 5

Opět velice zdařilý psychothriller. Celou knihu hltáte písmenka a čekáte co se bude dít. Pan spisovatel vás vtáhne do děje a nechá vás až do poslední chvilky tápat kdo je vlastně ten šílenec , který se zaměří na Jana Fostnera.
Za mě určitě veliké doporučení .

Jerry29
17.02.2017 5 z 5

Navazují, ale jen nepatrně. Je možné číst knihy na přeskáčku, ale sem tam se v některé knize objeví nějaká drobná narážka na předchozí díl, která objasňuje některé vztahy mezi postavami. Každopádně Temné šílenství je nejlepší kniha ze série, nejlépe napsaná a nejvíc napínavá.

Calibra
13.02.2017 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Napínavá, Dorn vi, jak čtenáře donutit nedat knihu z ruky, dokud nebude prectena...

Simáček
10.01.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší díl série. Čtivá, svižná, napínavá do až do konce. Doufám, že budou další pokračování.

Jane417
31.12.2016 5 z 5

Čtivý, napínavý thriller plný zvratů. Žádná nuda! Možná jsem čekala, podle vší chvály, ještě něco jiného (konec byl zvláštní), ale i tak si kniha,podle mě, zaslouží 5*.

terkavelcova
20.12.2016 3 z 5

Já nevím :D .... vrah i ten konec mi přišel zvláštní . Čekala jsem od toho po obrovské chvále asi vážně trochu víc. Kniha je neskutečně čtivá to ano, ale prostě mi tam něco chybělo .

sgjoli
02.10.2016 5 z 5

Už jsem to psala dřív a napíšu to znova. Wulf Dorn je prostě ďábel! On má tu laťku nastavenou velmi vysoko a pořád se jí drží. To je prostě něco neskutečného.
Temné šílenství, které navazuje na Mrazicé ticho, nám opět vypráví příběh Jana Forstnera, na kterého se očividně nalepila zvrácená žena, a vy od začátku přemýšlíte, kdo to je a proč dělá to, co dělá. Do děje jste vtaženi hned od začátku a nepustí vás to, dokud nebudete na konci. Dorn znovu skvěle zabrousil do lidských charakterů a myslí a vytvořil příběh plný napětí, zvratů, temné atmosféry, která vám nedá spát, a vy do poslední chvíle nevíte, na čem jste. Za mne naprostá spokojenost.
Teď jen doufám, že u nás od Dorna něco zase vyjde.

adelaska
01.10.2016 5 z 5

Do poslední chvíle nevíš nic. Dokonalé

nikol2178
19.09.2016 5 z 5

Moc hezká kniha, ale mrzí mě, že se kniha rozjíždí až od poloviny. Jinak moc hezká a zajímavá kniha. :)

Jitkarka
17.09.2016 5 z 5

Tak na tuto knihu nikdy nezapomenu.Nemohla jsem se od ní odtrhnout , konec teda opravdu překvapil.

olcab
30.08.2016 5 z 5

Opět brilantní kniha od W.Dorna. Spolu se Spouštěčem patří tyto psychothrillery k těm nejlepším, co jsem četla. Zaslouží si větší počet * než jen pět. Doporučuji jako kvalitní a dopodrobna propracované díla.

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969