Temné šílenství

Temné šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219545/bmid_temne-silenstvi-FPT-219545.jpg 4 442 121

Kytice růží bez odesílatele. Dárky před domovními dveřmi. Dopisy za stěrači... Neznámá žena zavaluje psychiatra Jana Forstnera milostnými vyznáními. Jan se zpočátku domnívá, že jde o nevinné horování některé z jeho bývalých pacientek. Potom ho však jistý novinář požádá o pomoc v případu psychicky narušené osoby a zanedlouho je publicista zavražděn. Jan poznává, že se dostal do hledáčku nebezpečné šílenkyně. A že jeho pronásledovatelka se nezastaví před ničím...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dunkler Wahn , 2011

Šánka
03.02.2018 5 z 5

Páni, to byl mazec, já miluju tyhle nerváky (tedy pouze v knižním podání !!), zvláště po nějakém krásně poklidném čtení.
Za mě byl tento díl nejlepší z celé série, ta atmosféra, popis psychiky narušeného člověka, vše tak skvěle vychytané. Autor skutečně nezapře, že ví, o čem píše, má to dokonale promyšlené a myslím si, že až do finále nemáte šanci uhodnout...kdo. A ještě musím pochválit vydařené obálky všech tří knih, už jen z nich mě mrazilo.
A nebojte se, není to žádná duchařina, je to mnohem horší,.....tohle je skutečnost :-).

i.stefany
18.01.2018 5 z 5

Ufff. To zase byla jízda. Skvělý námět zpracovaný tak mistrně, že vám nedá vydechnout. Příběh je až děsivě mrazivý, napínavý a tak zamotaný, že jste až do samého konce napnutí jak kšandy. Duchové existují, obcházejí tam, kde nám nahánějí největší strach: v naší hlavě.

Ďumbierka
04.01.2018 5 z 5

Skvelé, Wulf Dorn je srdcovka. Super napísané, napätie sa dalo krájať, zaujímavé zvraty na konci. Niečo medzi hororom, trilerom a takou psycho drámou... Ja som veľmi spokojná. teším sa na ďalšiu....

ivana1975
29.12.2017 4 z 5

Jedna s tych lepsich knih. Ma to dej, dynamiku a svoje tajomstvo. Dobre sa cita a myslim ze bolo pre mna aj take male prekvapenie. Super odporucam

Lenka1981
03.11.2017

Napínavá, čtivá kniha. Četla jsem jedním dechem zvědavá na rozuzlení. Zajímavý příběh, napětí, záhada,... Jen ten konec mi přišel přitažený za vlasy. Za mě dobrá kniha, ale znovu bych ji nečetla.

harena
07.10.2017 5 z 5

Třetí díl ze série a nejlepší!! Děj strhující, temný, mrazivé napětí a neustálé zvraty hlavně od poloviny knihy mi nedaly, abych knihu odložila. Kdo jiný než Dorn ( 20 let na psychiatrické klinice) by uměl tak dobře pracovat s psychikou postav a dojít k tak nečekané a zajímavé pointě. V počátečního úvodu do děje je třeba mít trochu trpělivosti, než nás Dorn seznámí se všemi osobami, ale pak kniha pohltí a čtete bez přestávky až do překvapujícího konce. Všem, kdo máte rádi psychothrillery, doporučuji.
"Lidská duše žije ve skrytu, a když se zlomí, proběhne to nehlučně. Nikdo neslyší řinčení ani cinkání jako u porcelánu nebo skla. Teprve, když už je příliš pozdě, objeví se střepy"

katerina5544
05.10.2017 5 z 5

Výborný thriller - doporučuji!!!! tato byla moje první od W. Dorna a hned jsem si koupila další dvě a jsem z nich nadšená!

beruska
17.09.2017 4 z 5

Příběh se opravdu dobře čte, pan spisovatel umí :-) ... Ale ten konec ? Rozuzlení, které by vás nenapadlo ani v nejpříšernějším snu - byl tak podivný a celkový dojem z knihy mi to dosti zkazilo : ( ... Kdyby nebyl tak prazvláštní závěr, dala bych plný počet hvězdiček...Tak musím jednu ubrat, tedy 4 * ... :-)

kejty91
12.09.2017 5 z 5

Opravdu vás to dostane. Prostě cokoli si myslíte, je špatně. A ta strhující atmosféra od 2/3 knihy vás nenechá chladným. Neustále zažíváte pocity klidu a napětí. Je to vážně dobře napsané.

A ten konec byste opravdu nedali dohromady. Stejně tak je závádějící popis knihy na přebalu knihy. Nic není tak úplně zřejmé, jak se zdá. A ty propletené zápletky - čtete opravdu pozorně, protože se mnohdy pak budete vracet, pokud to neuděláte.

anája
07.09.2017 5 z 5

Kniha při jejíž čtení Vás opravdu mrazí,doporučuji.

konicekbily
28.08.2017 5 z 5

Ve "Spouštěči" mi autor spiše připadal jako lékař, popisující vlastní práci, v "Mrazivém tichu" už to bylo Halb-und-Halb, tedy už se pomalu přechyloval na stranu spisovatele a nyní si myslím se definitivně zařadil mezi dobré autory mého oblíbeného žánru. Tak hochu piš, ať si Tě ještě užiju!

jarin58
25.08.2017 5 z 5

Nó,tak tohle bylo podle mého gusta.Vynikající.

Deniska147
22.08.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která vás nepustí.

Hufendy
20.08.2017 5 z 5

Tato kniha mě hned na začátku vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nejzajímavější byl konec u kterého jsem si pak jenom po přečtení řekla: ,,Cože?" No prostě super kniha určitě doporučuji :)

Astarothh
09.08.2017 3 z 5

Čekala jsem více napětí. Kniha velmi čtivá. Rozuzlení vcelku vtipné a krátké.

blanickaa1
03.08.2017 4 z 5

Kniha byla čtivá, ne že by mi snad nahnala strach, to vůbec, ale příběh je zajímavý a konec byl ..... noooo, zvláštní? divný? Já vlastně nevím. Ale celkově to bylo fajn.

prestiggio
16.07.2017 5 z 5

Mam rada ked musim rozmyslat nad obsahom. Tu boli ku koncu casti ktore som musela precitat viackrat a pozornejsie. Aj ked uz bolo jasne kto to robil, nemohla som uverit, a cakala ze to bude omyl.

Helimadoe
16.07.2017 4 z 5

Moje první setkání s Wulfem Dornem a velice vyvedené. Určitě si najdu čas na další jeho knihu.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

A zase bez zklamání. Výborné.

intelektuálka
08.07.2017 4 z 5

Lidská duše je nevyzpytatelná. Příběh plný zvratů a překvapení. Doporučím.

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969