Temné šílenství

Temné šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219545/bmid_temne-silenstvi-FPT-219545.jpg 4 442 121

Kytice růží bez odesílatele. Dárky před domovními dveřmi. Dopisy za stěrači... Neznámá žena zavaluje psychiatra Jana Forstnera milostnými vyznáními. Jan se zpočátku domnívá, že jde o nevinné horování některé z jeho bývalých pacientek. Potom ho však jistý novinář požádá o pomoc v případu psychicky narušené osoby a zanedlouho je publicista zavražděn. Jan poznává, že se dostal do hledáčku nebezpečné šílenkyně. A že jeho pronásledovatelka se nezastaví před ničím...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dunkler Wahn , 2011

leniska6373
26.03.2024 5 z 5

Ze zacatku sem si říkala nic moc ale pak se to rozjelo a v tom zavěru sem proste nemohla přestat čist,za mne super kniha.

Bakana
23.05.2023 3 z 5

Napínavé, to ano. Jen mi to přišlo až trochu moc překombinované a taky se snaží o wow efekt až moc urputně.

Tamirai
14.04.2023 4 z 5

Veľmi zaujímavá kniha. Dorn má svoj štýl písania a jeho thrilery sú dobré. Baví ma aj po psychologickej stránke. Postavy sú pre mňa dostatočne plastické na thriller a nie je to len akási vypchávka do "strašidelného" príbehu.

ArwenAragorn
18.12.2022 4 z 5

60%
..." Když tančíš s ďáblem, ďábla nezměníš, on však změní tebe..."
_____________________________________________________________________________________________________________
Knížku jsem četla už podruhé a tentokrát mě nezaujala. Předchozí dvě knížky byly rozhodně o moc lepší. Nedokázala jsem se začíst a dočetla jsem s obtížemi. Teď bych dala knížce tři *, což je pořád ještě u mě vysoké hodnocení, ale je to hlavně kvůli tomu, jak výborně autor popsal vážně psychicky narušenou osobu.

martinaandulka
01.10.2022 5 z 5

Opět moc dobře napsaný thriller, který je po psychologické stránce člověka popsaný tak,
že to není ani možné co se v duši může skrývat.

85098211
08.03.2022 5 z 5

(pozor, spoilery)
Pokud jde o tuto knihu, tak bych řekla, že tentokrát autor překonal sám sebe ;-). Příběh má spád už od prvních stránek a později je už doslova jedna velká jízda! Ale raději začnu hezky od začátku :-). Jan Forstner totiž dostane velkou kytici růží, o které se domnívá, že mu ji poslala jeho přítelkyně Carla. Brzy se ale ukáže, jak hluboce se mýlil. A nejen to. Žena, která mu posílá obdivné dopisy a dárky, je nejen psychicky narušená, ale zároveň se nezastaví absolutně před ničím. Ani před vraždou ne! K té také dojde poměrně záhy, kdy je zabit novinář, který si chtěl s Janem promluvit, ale na sjednanou schůzku již nedorazil... Kromě toho je zde farář Felix Tanner, kterému se podezřelá ze svých činů vyzpovídala a který bojuje se svým svědomím, zda má zpovědní tajemství vyzradit a tím zachránit případný další život, nebo zda si všechno nechat pro sebe. Určitá vodítka ohledně oné ženy zde sice jsou, policie včetně Jana i přesto dlouho tápe a nedaří se jim vypátrat nic zásadního. Až Tanner těsně před svou smrtí Janovi prozradí jméno a ten se vydává po této stopě... Musím přiznat, že tato autorova kniha je vynikající, nervy drásající a doslova neodložitelná ;-). Závěr mne určitě překvapil a rozuzlení fakt stálo za to! Jenom mi tak trochu chybělo dovysvětlení toho, co se stalo s Carlou...
Kniha si vysoké hodnocení plným právem zaslouží a já za svou osobu bych byla opravdu moc ráda, kdyby autor napsal ještě něco dalšího. I když (jak to tak aktuálně vypadá) pochybuji, že k tomu v dohledné době dojde, bohužel...

em75
25.08.2021 5 z 5

Z Lesní kliniky to pro mě byl nejlepší díl. To rozuzlení stálo za to ..

Datr1
28.07.2021 4 z 5

S ubývajícími stránkami přibývá napětí, dobře se to čte, závěr byl pro mne dost překvapivý. Končí to vskutku originálně, ale z mého pohledu trochu podivně.

danielosbourne
27.04.2021 4 z 5

Temné šílenství je mojí třetí knihou od Wulfa Dorna a musím se přiznat, že jsem se bál, že bude stejně průměrná, jako byly i ty předešlé knihy. Autor u mě zatím neuspěl, protože jeho knihy na mě působily zmatečně, zdlouhavě a nedotaženě. Dlouho jsem si to samé myslel i o Temném šílenství. Pak ale přišlo posledních několik desítek stran, s kterými přišlo rozuzlení, a to změnilo celý můj pohled na knihu. Rozuzlení totiž zahladilo mnoho nedostatků, které kniha zdánlivě měla.
Tahle kniha mě velice mile překvapila a přesně takhle si představuji dokonalého, knižního psychopata. Autor se tady vyřádil a vytvořil skutečně děsivou postavu, která mi v závěru knihy dokázala, v nočních hodinách, navodit velice nepříjemné pocity.

Pája699
19.01.2021 5 z 5

Po Mrazivém tichu další super kniha od autora! Temné šílenství bylo vážně šílenééé. Rozuzlení vydýchám ještě teď a opravdu jsem takové odhalení nečekala ani náhodou. Opět jsem měla svoji teorii, ale tohle všechno vzalo za své a rozpadlo se na malé kousíčky. Příběh plný napětí a nečekaných zvratů můžu jen doporučit. Jane to opravdu neměl jednoduché.....

moudivlacek
16.01.2021 5 z 5

Psychothriller jak vyšitý!!! Je vidět, že to píše někdo, kdo této oblasti rozumí moc dobře. Je to vlastně pomalé odhalení člověka a jeho mysli a jeho činů a vše s tím spojené. Doktor Jan tentokrát je do tohoto příběhu zapojen hned od začátku chtě nechtě. Do hlavy nikomu nevidíme a to je asi tak ústřední motiv příběhu. Když se zhroutí duše člověka, není to vidět, ale následky jsou o to horší. Trochu zjednodušený výrok doktora Jana.
Fantastické čtení, i když nervy drásající. Milovníkům žánru doporučuji.

akdar72
09.01.2021 4 z 5

Napínavé, čtivé..

nikinikiniki
06.12.2020 5 z 5

Super kniha, která Vás nenechá vydechnout. :) Konec velmi překvapivý, to člověk vůbec nečeká. Čtivá, napínavá až do konce! Určitě doporučuji a od spisovatele si hned přečtu další knihy! :)

Lukeronka
31.07.2020 5 z 5

Opět super díl, škoda, že jich není víc. Zajímavé prostředí, velmi čtivé.

Petty001
16.07.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, trochu nahlédnutí do psychiatrie. Ale ten konec mi prostě nesedl... Jsem zvědavá na další knihy autora.

Leena
23.05.2020 4 z 5

Napínavé, přečteno rychle:-)

Keika
23.05.2020 5 z 5

Super knížka pro paranoidní jedince s nečekaným závěrem.

9773
07.03.2020 5 z 5

Tento autor mě baví. U jeho knih zkrátka nemá smysl vytvářet vlastní teorie, jelikož v závěru je vše úplně jinak. Další výborná a chytlavá kniha která člověka provede temnými zákoutími lidské mysli o kterých se většině z nás ani nezdálo. Tleskám. :-)

lenkavildomcova
01.03.2020 5 z 5

Skvělé, napínavé. Konec trošku divný...

Aurorita
17.09.2019 4 z 5

Od autora jsem četla již Spouštěče, který se mi líbil, ale ve finále mě zklamal, jelikož já prostě taková zakončení u knih nemám ráda. Když jsem četla tuto knihu, trochu jsem se bála, aby to nebylo něco podobného, což naštěstí nebylo. Nicméně i tak nemohu říct, že by to byl nejlepší thriller, jaký jsem kdy četla. Byl čtivý a napínavý, to ano, ale za mne trochu přitažený za vlasy.

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969