Mrazivé ticho

Mrazivé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143970/bmid_mrazive-ticho-Jcg-143970.jpg 4 439 109

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Kalte Stille , 2010

Illaa
03.05.2015 3 z 5

Není pochyb o tom, že kniha byla napínavá. Jen mi toho přišlo trošku moc. Vražd tam bylo tolik, až jsem si už říkala, aby ještě zbyli nějací svědci. Do půlky knihy se navíc objevovaly stále nové postavy, které nehrály v zápletce skoro žádnou roli (čtenáře nejvíce zajímalo, co se přihodilo bratrovi Jana, který před lety beze stopy zmizel), ale na konci knihy to byl již jen takový bonus, protože za dobu pátrání došlo k dalším nevysvětlitelným úmrtím. Trošku překombinované, ale i tak to nepostrádalo prvky napětí, které mě nutily číst dál.

mmmisulka.r
29.04.2015 3 z 5

Celkem zajímavé čtení, prostředí psychiatrické kliniky této knize dává notnou dávku napětí, ale i přes to, že kniha byla pěkná, je z ní cítit, takové malé rozhoupávání. Jako kdyby autor teprve zkoušel, co dokáže. Pokud si příště s dalším pokračováním více pohraje, rozhodně to dotáhne na více než tři hvězdy, které uděluji právě Mrazivému tichu. Uvidíme co nám ukáže v Temném šílenství...

noral
09.03.2015 4 z 5

Super knížka. Dokonce jsem nevěděla, kdo je vrahem.

Misha11
19.01.2015 5 z 5

Psychologické, docela napínavé a originální. Mně se knížka hodně líbila, vrah byl poměrně jednoduše odhadnutelný, ale prostředí se mi zamlouvalo, stejně jako hlavní postava Jan, který mi byl sympatický. Obálka je také moc hezká a rozhodně se těším na další autorovy knihy.

Eidalon
16.11.2014 2 z 5

Taková B detektivka. Mělo to všechno co by kniha na podobné téma měla mít, ale nějak to nebylo sladěno a nebo alespoň mne to tak připadalo.

Příliš mnoho mrtvol, od každého kelímku (napětí, sex, krásná žena, honička v autech, negativní postava atd.) trochu ochutnáno, ale celek je jen produkt, který určitě nestojí za opakované čtení.

Již je to chvilka, co jsem to dočetl a těžko se mne vybavuje o čem kniha vlastně byla.

Lucik666
01.09.2014 5 z 5

Má to atmosféru, napětí, je to čtivé. Co víc dodat? Mě se kniha hodně líbila.

planeta
21.08.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jediné co bych podotkla je snaha autora o co největší zauzlení případu a tím se pak člověk trošku ztrácí. Některé souvislosti mi unikly a nebo zůstaly nepochopeny. Doufám, že další kniha od tohoto autora se povede lépe.

MonikaK
19.08.2014 4 z 5

Zajímá kniha se zápletkou, se kterou se nyní roztrhl pytel - ztracené dítě. Pokud jste se toho ještě nepřejedli, určitě zažijete pár příjemných hodin, avšak nečekejte nic moc nového, ono toho ani moc nelze asi vymyslet. Knize velmi pomáhá mrazivé prostředí, atmosféra a ono líčení "stínu minulosti". Nic nového, ale atmosféru to rozhodně má.

skulenka
06.07.2014 5 z 5

Psychologický thriller, který zamrazí svou reálností. Velmi překvapivý konec, rozuzlení zápletky. I když se v příběhu nevyskytuje až tak moc osob, doporučuji i tak přečíst knihu na jeden zátah, aby čtenáři došly všechny souvislosti.

macer1991
25.06.2014 5 z 5

Vyborný psychothriller. Škoda , že nevyšli dalšie knihy od autora....

Styblice
16.02.2014 4 z 5

Čtivý a dobře promyšlený příběh. Začnete někoho podezřívat, ale přece jen se netrefíte (alespoň já ne). Na konci přijde zvrat a vše se konečně vysvětlí. Autor jistě chtěl, aby byl čtenář zmatený, napjatý a nepřestával číst - podařilo se. Mrazivé ticho jsem přelouskala za dva dny a musím říct, že diktafon je opravdu super věc :-)

Hanin
14.02.2014 4 z 5

Téměř do konce knihy hodnotím na 5 hvězdiček, ale v příběhu je tolik mrtvých, že jsem knihu ve finále odložila. Škoda

efka.saf
28.01.2014 5 z 5

Vynikající! Naposledy jsem měla takový hřejivý pocit po dočtení knihy asi v případě Boxu 21 od dvojice Roslund a Hellström, i když tato kniha je samozřejmě naprosto o něčem jiném. Skutečně mrazivý příběh, hodně propletený a složitý, a - jak už to tak v poslední době bývá - sahající rovněž poměrně hluboko do minulosti.

Stěžejní a hlavní postavou je mladý psychiatr Jan, který si s sebou nese trauma z dětství, kdy během jednoho (ne zrovna nejchytřejšího) nápadu, který musel být proveden uprostřed noci, zmizel beze stopy jeho mladší bratr Sven. Ještě téže noci se při autonehodě zabil i Janův otec, čímž se den stal jednoznačně nejhorším v jeho životě. Děj se ovšem odehrává o 23 let později, kdy Jan dostane novou šanci na klinice ve svém rodném městě jako psychiatr a samozřejmě se stále snaží přijít na to, co se tehdy stalo s jeho bratrem. Krom toho se stane také svědkem velmi tragické sebevraždy, kdy mladá žena skočila z nadchodu pod jedoucí auto a následně umírá. A musím uznat, že popis ženiných zranění je opravdu velmi působivý. Od této chvíle se děj zamotává stále více a více. Objevuje se zde několik osob, někteří vyšetřují na vlastní pěst a chtějí znát pravdu, jiní se zase snaží tuto pravdu nechat pod pokličkou.

Autor opravdu čtenáři asi v polovině lehce naznačí, jakým směrem by mohl hledat pachatele, ale chyba lávky :). Opravdu šikovný a chytrý tah autorův, protože pravda je nakonec někde úplně jinde, což si myslím, že svým způsobem potěší každého čtenáře :). Ve druhé polovině přibývá stále více a více mrtvých a to jak sebevraždy, tak také vraždy. Konečný počet je opravdu docela vysoký. Závěrečné odhalení je velmi zajímavé a člověku se konečně protnou všechny nitky v jedno tlusté a souvislé lano, i když v pár drobnostech se trhlinky vyšťourat dají; to ale budiž autorovi odpuštěno :).

Kniha je opravdu výborná, psaná svižným a lehkým jazykem, který ve spojitosti s chytlavým dějem a velmi zajímavou zápletkou vás ze svých tenat pustí až po dočtení poslední stránky. Wulf Dorn je opravdu velmi talentovaný autor a doufám, že Mrazivým tichem to všechno jen začíná.

greetchen
08.01.2014 5 z 5

Z počátku mi kniha přišla příliš popisná, chyběla atmosféra. Naštěstí jsem to ale překousla a začetla se dál. Pak už totiž následovalo luxusní čtení. Rychlý spád, mrazivý příběh, vtažení do knihy... Jakmile se jednotlivé příběhy začaly proplétat, měla jsem velké nutkání pootočit pár stránek a zjistit, jak se to vyvine. Ale odolala jsem a s o to větší chutí četla dál. Konec byl pro mě příjemně vypointovaný a i když jsem pachatele o pár stráne dříve vytušila, i tak přinesl překvapivé zvraty. Dobrá volba. A bod k dobru i za grafické spracování obálky.

ugisha
02.01.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, kde hlavním hrdinou není detektiv ani policista, ale psychiatr, který se snaží vysvětlit dávné tragické zmizení malého bratra. Děj se takřka celý odehrává v psychiatrické klinice, což knize dodává - na rozdíl od podobných detektivek - punc zajímavosti. Podle mě ale zbytečně mnoho mrtvých, vrahovo počínání mi přišlo zvláštní, ale co, jsme v prostředí, kde je psychická choroba normální. Ježíšek však dárkem potěšil :)

Katy007
29.12.2013 4 z 5

Opravdu zajímavá kniha, která mě nadchla pronikavou atmosférou psychiatrické kliniky a celkem logickým a nápaditým vyřešením zápletky, sice dle mého názoru krapet nereálné (mrtvých bylo opravdu požehnaně) ale celkově jsem byla knihou potěšena.

fraste
26.11.2013 3 z 5

dobrá knížka na vyplnění času, ale nic víc

dalimoni
21.09.2013 4 z 5

I přes mírně rozpačitý a překombinovaný finiš knihy dávám téměř nejvyšší hodnocení. Hlavně za čtivost a začátek příběhu, kdy místy mysteriozní brouzdání do minulosti doprovázené hypnózou a atmosférou psychiatrické kliniky, ve mě místy vyvolávalo také mírné mrazení.
Opět i zde platí jeden z psychiatrické léčebny: "jaký rozdíl mezi psychiatrem a psychopatem? Žádný. Psychiatra poznáte. Nosí bílý plášť :-). Čtivá kniha, které do dokonalosti chybí pouze kvalitně zahrané finále.

Hella
05.08.2013 2 z 5

Příběh mě nikterak nenadchl, zkrátka taková průměrná četba.

Valentine
26.07.2013 5 z 5

Napínavé dílo které se nedalo přečíst jinak než jedním dechem. Prostředí příběhu bylo dechberoucí, stejně jako závěrečné vyvrcholení, které jsem absolutně nečekala. Výtečné až do poslední stránky. Můžu jen doporučit.

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery psychologické thrillery zmizení lidí

Wulf Dorn
německá, 1969