Lesní panna aneb Cesta do Ameriky

Lesní panna aneb Cesta do Ameriky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166370/lesni-panna-aneb-cesta-do-ameriky-166370.jpg 3 24 5

Cesta do Ameriky za štěstím. Ale čeká v Americe opravdu život, který hrdinové čekají?

Leonora
24.07.2023 2 z 5

Ten styl prostě nezvládám.

Ronnie68
14.04.2022 4 z 5

Drama o 4 jednání .. které mělo daný spád ... a děj se mi líbil (hlavně ten šťastný konec) :)

Terka_v25
27.11.2020 3 z 5

Knihu jsem četla do Čtenářské výzvy. Docela příjemně jsem překvapená z toho, jak se to dobře četlo. Jak je u Tyla zvykem, příběh je orientovaný na vlastenectví, takže konec knihy ničím nepřekvapí. V příběhu vystupují i nadpřirozené postavy - lesní panny, které příběh ozvláštňují. Celkově je to příjemný a krátký příběh, ale do kolen z něj úplně nejdu.

TheMelorry
24.08.2020 4 z 5

Vzhledem ke vzniku dramatu (po revoluci 1848) je celá hra velmi silně vlastenecky laděna. Hlavní hrdinové se sice vydávají za lepším životem do Ameriky, ale záhy zjišťují, že nad Českou zemi není. Kromě vlastenecké linky je zde také linka magická s lesními pannami, což je zajímavé a překvapivě funkční spojení.
Já osobně jsem s knihou velmi spokojená, příjemně a snadno se čte, místy jsou promluvy postav proloženy písněmi. Dokonce v závěru zaznívá kousek české hymny.

Poutnice
09.10.2013 3 z 5

tak především mám pocit, že do Ameriky nakonec ani nedojedou, že se tam celou dobu jenom chystají :) a nemůžu si pomoct, hry od Moliéra, Shakespeara apod. mě zaujaly víc. O vtip tu nebyla nouze, ale nebylo to tak úplně ono