Lesní noviny

Lesní noviny https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31397/bmid_lesni-noviny-uhi-31397.jpg 5 112 28

Kniha představuje jakýsi kalendář lesní přírody od jara do zimy, mající formu dvanácti čísel novin, vytvářených různými dopisovateli - dětmi, lovci, vědci, hajnými - a doprovázených vtipnými rubrikami. 2. rozšířené vydání

Literatura světová , Příroda, zvířata , Pro děti a mládež

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Лесная газета , 1928

simca9342
31.12.2023 5 z 5

"Z pravěku"
Zajímavosti ze světa zvířat formou celoročního zpravodaje s doplňujícími obrázky zvířat.

vvikingg
10.11.2022 5 z 5

pořád máme v knihovně, četl jem já, děti, nyní už vnoučata a kniha se líbí, je hezky zpracovaná a testy u každého měsíce jsou i poučné, škoda že takové knihy už dnes moc nevychází

gabim
29.05.2022 5 z 5

Knížka se mi moc nelíbíla, když jsem jí v dětství dostala - důvodem bylo, že jde vlastně o noviny svázané do knihy. Zvláštní formát. Ale vždy jsem se k ní vracela a znovu ji četla. Během let se mi líbila čím dál víc a dodnes ji mám v knihovně.

campanula2
14.05.2021

velmi poučná kniha o přírodě, včetně zábavných kvízů a soutěží

Zuzka12627
02.09.2020 4 z 5

Krásná kniha nejen pro děti. V dětství se mi moc líbila. Seznamuje s přírodou v ročních obdobích s mnoha zajímavostmi. Velmi ráda se k této knize vracím a vzpomínám jak jsem ji v dětství přímo hltala.

ninano
18.08.2020 5 z 5

Krásná kniha o přírodě.

Leona333
24.03.2020 5 z 5

Moc pěkně napsáno a ilustrováno pro děti. A nejen pro ně. I v dospělosti se ke knížce ráda vracím, neb s ní mám spojeno hodně hezkých vzpomínek z dětství.

hovanka
13.01.2020

...Krásně napsaná kniha a velmi poučná...autor čtenáře nenásílně vtáhne do děje a jdou spolu přírodou, ruku v ruce ...

ArwenAragorn
15.11.2019 5 z 5

Jako dítě jsem jimi listovala každou chvíli.

Radka1911
21.08.2019 4 z 5

Vedle Kotrmelce od stejného autora byly v dětství Lesní noviny jednou z mých nejoblíbenějších knih o přírodě.

Kapis
03.04.2019

Tak jsem to konečně koupil v antikvariátu - a jen jsem se cvičně začetl do první stránky - která mapuje období od 20.3. do 20.4. - a hned jsem se dozvěděl tři velmi zajímavé věci z jarní přírody, které jsem netušil. Takže začíná to dobře a určitě budeme pokračovat! Zatím samosebou nehodnotím.

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Encyklopedická podoba jakéhosi kalendáře lesní přírody od jara do zimy, přinášející zajímavosti ze života lesních obyvatel, ale i o rostlinách a koloběhu života v přírodě. Nás v dětství nejvíc bavily vědomostní kvízy na ověření nabytých informací.

Ája27
18.06.2018 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih v dětství. I s její pomocí jsem poznávala svět kolem sebe. Odpověděla mi na mnoho otázek, na které jiní neměli čas! Dodnes jsem za ni ráda. :)

Modrina
18.03.2018 5 z 5

Jako dítě jsem tuhle knížku četla mockrát, fakt se mi moc líbila. Bohužel jsem o ni při povodních přišla. :(

Nelly
10.01.2017 5 z 5

Jediná kniha od ruského autora, kterou jsem četla dvakrát! Jako dítě mne v hlubokém dávnověku dost oslovila...

hlavin
04.07.2016 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších knih. Přečetl jsem ji s nadšením několikrát. Jako dítě jsem si v ní zakládal obrázky krajinek a snil o těchto nádherných místech. A říkal jsem si, že až budu velký, taková krásná místečka si někde vytvořím.

Military
09.02.2016 4 z 5

Přiznám se,že mě tato kniha v dětství úplně minula. Ale když jsem jeden výtisk našla doma na půdě, mezi spoustou starých krásných knih, tak jsem neváhala a i ve svém věku (ani moc ani málo) jsem si ji přečetla. Je to moc krásně napsané čtení a ráda bych z ní někdy v budounu určitě předčítala i dětem.

lenyleny
07.02.2016 5 z 5

Nedávno jsem dělala pořádek v knihovně a do ruky se mi dostala i tato kniha. Musím se přiznat, že jsem si s ní musela sednout do křesla a zase si v ní alespoň listovat. Byla to moje nejmilejší kniha na základce. Provázela mne všude. Brala jsem si ji s sebou na prázdniny, na tábory a mému synovi jsem z ní taky četla velice ráda.

JanDatabazeKnih
10.06.2014

Ve věku základní školy, jsem tuto knihu četl k snídani, obědu i večeři.
Maloval jsem podle ní obrázky, učil se stopovat, zamiloval si poezii zimy, sněhu.
Tento klenot mého dětství mě přivedl k přírodě a zůstalo mi to na celý život.
Nádhera!!!

jeduna
14.05.2014 5 z 5

na prvním stupni ZŠ jsem si ji půjčovala v knihovně a následně prodlužovala stále dokola, taže by se dalo říct, že byla tak trochu moje :)) jedna z velkých knih mého dětství