Les rukou a zubů

Les rukou a zubů https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73679/bmid_les-rukou-a-zubu-Oe1-73679.jpg 4 442 87

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí Nezasvěcení,kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise.Pak ale Nezasvěcení proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa.Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a Nezasvěcené, do světa, který tam venku přece musí někde být.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Forest of Hands and Teeth , 2009

kozlík24
23.01.2024 2 z 5

Tato kniha mi vůbec nesedla a rozhodně se nebudu pouštět do dalších dílů. Jediné co mě nutilo knihu dočíst byl dobře vymyšlený svět nečistých.
Nejvíce mě vadil moc jednoduchý styl psaní autorky, kvůli kterému bych si i sebelepší děj nemohla pořádně užít a poté mě hrozně štvala romantická linka, protože autorka se vůbec neobtěžovala psát nějaké pocity postav a spoustu "vysvětlení" od Travise na konci knihy i další věci jsem vůbec nepochopila a někdy jsem se dokonce v ději a v čase ztrácela (hlavně v 2. půlce knihy) nebo mi přišlo, že se řeší pořád to samé dokola.
Hlavní hrdinku jsem si rozhodně neoblíbila, spíše naopak.
A ještě jedna věc: rozhodně bych knihu nedávala do dětského oddělení v knihovně

M.C.SMITH
03.06.2023 3 z 5

Tato kniha mi velmi připomínala Vesnici (film), okořeněný o zombie.
Četlo se to dobře, ale děj byl takový trochu jalový a hlavní hrdinka Mary mi přišla jako příšerná slepice, která mi ale vůbec nesedla.
Knihu jsem dlouho sháněla, jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst, ale podruhé už do ní asi nepůjdu. Časem se vrhnu na další dva díly, snad to bude trochu lepší.

denniys
25.03.2023 3 z 5

Vynikající nápad a naprosto nevyužitý potenciál.. Nedospělá hlavní hrdinka s otravnými myšlenkovými pochody, nezajímavá romantická linka versus zombie svět.. Mohlo to být dobré, ale působí to, jakoby autorka sama byla puberťačka..

emilieselden
04.10.2022 2 z 5

Bohužel absolutní ztráta času. Vůbec mě to nebavilo. Téměř bez děje, je to jenom nudná romance. Ještě ke všemu napsaná jako žákem ZŠ.

RoseJP
13.03.2022 5 z 5

Já jsem nadšená, četla jsem ji jako malá a bála jsem se u ní, teď se mi to tak strašidelné nezdálo, ale líbilo se mi to i tak :D oddechové čtení, jsem zvědavá jestli se v dalších dílech nějak rozvine příběh Gabriely, nebo to zůstane takhle do ztracena.

LimedkaMikki
21.09.2021 4 z 5

Kniha byla zajímavá. Sice příběh opět trpí ne zcela kvalitní hrdinkou, některé věci u ní chápete, jindy si zas říkáte, proč žije v přesvědčení, že se všichni kvůli ní zblázní a je tak nechutně sebestředná, ale dalo se to. Osobně bych radši, kdyby buď byla jednoznačně studená, nebo milá, ne nějaký podivný pahybrid mezitím, takže si k ní těžko hledáte cestu a nechápete její chování. Nicméně jsem měla často potřebu číst dál a dál a dozvědět se, jak to celé dopadne, takže asi dobrý.

kamino
10.05.2021 3 z 5

příběh a nápad není špatný, takže je kniha čtivá, protože čekáte, co se z toho světa vyklube. hodně komentářů tu píše, jak je hlavní hrdinka ufňukaná - že je ufňukaná, je slabé slovo. To je tak neschopné kopyto, že se po prvních 100 stranách modlíte, aby ji něco zabilo nebo sežralo. shrnuto-číst se to dalo, jen u toho budete tlouct hlavou do zdi.

Saphira
01.05.2021 5 z 5

Musím říct, že i přesto, že chování hrdinů bylo občas na pěst, mě kniha fakt bavila.

Adee.K
03.03.2021 1 z 5

Tuhle knihu jsem četla už hodně dávno. Nicméně si pamatuji, že mě moc nebavila. Děj mi ze začátku přišel průměrný, ale čím dál tím víc jsem se musela do čtení nutit. Druhý díl už jsem tedy nečetla.

frantisek8863
23.02.2021 3 z 5

Izolovaná vesnice a orignální téma ohrožení komunity se dalo rozumě číst. Milostný čtyřúhelník se svými aktéry, jejich podivnými jednáními a rozhodnutími spíše kazil příběh. Snažil jsem se díky náznakům odhalit v jaké době se děj odehrává, ale tajemství odolává. V druhém díle by snad mohlo být více indícií.

kubakubikula
11.02.2021 4 z 5

No, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na způsob vypravování. Dost mi vadilo, že tam bylo minimum konverzace, takže se vlastně spousta věcí nevysvětlila.

Každopádně se mi líbil nápad a svět, který byl v knize vykreslený.
Co mě iritovalo,byla hlavní hrdinka, která furt nevěděla,co chce a pořád fňukala.
Kniha je zakončená tak nějak dobře, takže nemám nijak velké nutkání číst další díl.

Zlajda95
29.01.2021 1 z 5

Nápad dobrý, zpočátku mi to přišlo tak trochu a la Vesnice (film) ve světě Walking Dead. Bohužel mi vůbec nesedl způsob vyprávění a hlavně! hlavní hrdinka je totální slepice.

Renna1
10.07.2020

Rychle přečtené, oddechovka .

LadyAlena
04.04.2020 2 z 5

Zklamaní, myšlenka příběhu dobrá, ale napsané je to tak, že to nejde číst

venacava
22.03.2020 1 z 5

Komentuji z odstupem a i tak si pamatuji, že číst tuto knihu bylo utrpení, ale dala jsem šanci 2 dilu a ten jsem asi ani nedočetla

TessBlackCat
14.02.2020 odpad!

Upřímně, knihu jsem ve čtvrtce zavřela a pochybuji, že jí ještě někdy otevřu.
Mně osobně upoutal obal a název, děj už však ne. Charaktery postav jsou hrozně ploché a zvláštní, občas se chovají tak a někdy zase tak. Nehledě na časté opakování slov a krátké pasáže, které by mohly být rozvinutější.
Asi jsem prostě moc náročná, ale knížka mě rozhodně nezaujala tak, jak jsem původně čekala.

Kacennnka
10.11.2019 3 z 5

Tím, že tam bylo opravdu pár momentů, které mi vyrazily dech bych to přirovnala k takovému lepšímu průměru. Na druhou stranu, scény které měly vyděsit mě neděsily, napínavé mě nechávaly úplně klidnou a ty romantické... ono mi ani moc nepřišlo, že by jich tam bylo nějak hodně, i když to měla být hororová romance.

4129
17.07.2019 3 z 5

Na to že kniha není úplně můj žánr, se mi jako dítěti líbila. Přišla mi napínavá a přeci jenom mému tehdejšímu já i docela děsivá. A i když jsem si hlavní hrdinku docela oblíbila, neřekla bych, že je kniha dokonalá.

Zelený_Drak
21.04.2019 1 z 5

Četlo se to díky extrémně jednoduchému stylu skoro samo. Na druhou stranu není jednoduchý styl něco, co by mě příliš oslovovalo.

Svět působí nepromyšleně, většina otázek už tu padla v komentářích. Proč se lidstvo nebránilo, dokud na to mělo technologie když nečistým stačí stínat hlavy a pálit je? Co se stalo se Sesterstvem? Co se stalo s Gabrielinou vesnicí? Co se stalo s vedlejšími hrdiny? Svět by mohl být propracovanější a vytěženější.

Mary vykazuje rysy Mary Sue, postavy jsou ploché a málo spolu komunikují. Například odhalené informace si často nesmyslně nechávají pro sebe. Někdy je vidět, jak jednají tak, jak autorka zrovna potřebuje. Samotná zápletka je nakonec přímočará. V popředí je celou dobu milostný čtyřúhelník, který ale působí trochu vynuceně.

Kdyby tuto knihu napsala autorka pod 19 let asi bych jí dala ještě jednu šanci, ale autorce bylo v době napsání 31 a kniha mě nepřesvědčila k četbě dalších dílů. Ani originální mi to nepřijde.

Tvefisto
07.02.2019 4 z 5

Nakonec se mi to líbilo. Jen mám dvě taková "ale". Zaprvé - citům jsem moc nevěřila. Necítila jsem z nich tu správnou hloubku. A zadruhé - u nás v knihovně ji mají v dětském oddělení - to teda nevím...