Les rukou a zubů

Les rukou a zubů https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73679/bmid_les-rukou-a-zubu-Oe1-73679.jpg 4 442 87

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí Nezasvěcení,kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise.Pak ale Nezasvěcení proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa.Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a Nezasvěcené, do světa, který tam venku přece musí někde být.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Forest of Hands and Teeth , 2009

Tenssi
05.08.2016 2 z 5

Kniha mě hlavně zaujala názvem a námětem. Ze začátku, se mi kniha četla dobře, říkala jsem si že se z toho určitě něco vykouzlí, ale bohužel ne. Hrdinka mi přišla moc ukňouraná a postupem času se mi začala protivit. (Mini Spoiler) V jednu chvíli beznadějně touží po Travisovi a když už je s nim konečně sama, tak na něj kašle...
Knihu jsem s námahou dočetla a na další díly už se doopravdy nezmůžu.

Misa25
11.06.2016 4 z 5

Dlouho jsem se ke knize nemohla dostat a je pravda, ze kniha je napsana velmi pekne...hlavni hrdinka je chvilemi dost ufnukana, ale dej jako takovy je moc pekny...a nejhezsi jsou asi listy na kazde strance...uvidime jake obrazky bude mit druhy dil ☺

ElenRiannon
07.06.2016 4 z 5

Od knihy jsem neočekávala nic a docela příjemně mě překvapila. Druhý a třetí díl se mi líbil více. Nápad velmi dobrý a dobře zpracovaný :)

SeverusSnape
17.05.2016 5 z 5

Super nápad,ale podání se mi moc nezamlouvalo.Mohla to být úžasná kniha :'(
Zdobení stránek jsou nádherné,příběh je zmatený ...

Attia
15.04.2016 3 z 5

Krásná obálka, dobrý nápad a zajímavý název bohužel nejsou všechno.
Od začátku se mi kniha četla špatně, přišla mi zmatená stejně jako hlavní hrdinka, které jsem skoro nemohla přijít na jméno. Dostala jsem se sice až na konec a nepopírám, že má kniha něco do sebe a je to zase nový způsob zpracování tématu zombie, ale za mě spíše ne-e.

Život-s-Kačí
08.04.2016 5 z 5

Kniha byla naprosto skvělá. Všem ji mohu rozhodně doporučit. Ikdyž má trochu pomalejší rozjezd, stojí za to si ji přečíst. Já jsem hltala každou stránku jedním dechem. Bylo v ní vše, co jsem od ní očekávala: napětí, akce, romantika, smutek.

Karčaa
31.03.2016

Na knihu jsem se těšila, krásnè desky i upoutávka vypadala hezky, ale zklamala mě. Umřelo tam moc lidí a v knize bylo málo přímé řeči.

kendllajf
24.01.2016 4 z 5

Tato kniha mi upřímně jako horor 2* nepřipadala. Ovšem měl a má vše co se od něj očekává.Od příběhu přes zápletku až k dalším věcem.S hrdinkou tohoto dojemného příběhu soucítíte od začátku do konce. Já přijít o tolik lidí tak se asi zhroutím a nikdy nevstanu. Mary má srdce a odvahu což ji dovede do konce a přitom věří.Doporučuji přečíst protože si uvědomíte zač stojí žít:)

Lily79
29.12.2015

Z knihy jsem byla na začátku rozpačitá. Mary byla opravdu naivní, zamyšlená dívka. Přesto musím říct že jsem jí měla nejraději.
Tahle kniha mě dokázala pořádně namíchnout a neuvěřitelně rozesmutnit. Musí se ale nechat, že láska mezi Travisem a Mary je napsaná hezky živě a skutečně. Což mám u knížek tohoto typu ráda.

Aléda
08.09.2015 5 z 5

Dokonalost sama!!!! Naprosto mě uchvátila. Miluju tuhle knížku, nedalo se od ní odtrhnout. Tak neuvěřitelně poutavý, napínavý a smutný příběh. Mary a Travis byli úžasný a jejich láska tak pravá a krásná. Nejhorší ale je, že další díly jsou o jiných hlavních hrdinkách:((( Já chci vědět co bylo dál:O Stejně si je ale přečtu. 100% doporučuji! Úplně nejbožejší knížka.

--nora--
15.04.2015 3 z 5

no.
myslím že kniha má dobrý námět, ale i tak jsem ji nedočetla( teda skoro zbylo tak 60 stran:))
myslim že to bylo tím jak máolo přímé řeči tam bylo nebo něčím jiným?
tak či tak pokud si knihu opravdu chcete přečíst tak nehleďte na komentáře a prostě čtěte. třeba vás bude bavit víc než mě:)

Karoli282
30.08.2014 4 z 5

Zajímavý nápad, pěkný děj, ale něco mi tam chybí. :D

French.Paris
12.08.2014 5 z 5

Kniha která skutečně umí vtáhnout do děje. Obsahuje to snad vše co by měla obsahovat. Je akční,dobrodružná s prvkem romantiky i hororu. Rozhodně se dobře čte,i když místy je těžké některé informace pochopit. Hezká četba.

Janičta
23.07.2014 1 z 5

Byla jsem hodně zvědavá a pak docela zklamaná.
V knize je nezvykle málo přímé řeči a když, tak jsou to krátké věty. Na vyvážení spousta popisu děje a emocí, naštěstí ne přírody, to už bych to zaklapla rovnou.
Nedokázala jsem si oblíbit žádnou z postav z knihy, ani si k nim najít cestičku aspoň zhruba.
Hlavní hrdinka ve mě budila střídavě lítost a chuť mlátit hlavou do zdi....

SoniaShadow
13.07.2014 5 z 5

Myslím, že tahle série se opravdu liší od katastrofických a zombiovských typů příběhu. Byla a stále jsem sérii unešená a dokážu si představit, že bych jí přečetla několikrát znovu. Nejlepší je, že každý díl přináší jiný příběh, ale přesto jsou v něm nějaké spojitosti... Knihy se mi každopádně moc líbily! :)

Byra
16.06.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, mělo to akci, děj, napětí...

sweettest
02.04.2014 5 z 5

Fuj, fuj, fuj a ještě jednou fuj... napínavé a děsivé zároveň. Super prostředí a boj o přežití... bohužel myšlenkové pochody a citové výlevy hlavní hrdinky mě moc nebraly, stejně jako si mě nezískaly ostatní postavy knihy. Pokračování si ale rozhodně nenechám ujít!

Dandulka
02.04.2014 5 z 5

Napínavý a poutavý příběh od začátku až do konce. Chvílemi jsem se i Mary i bála, ale dopadlo to dobře. Mohu doporučit všem, kdo se rádi bojí a mají rádi dobré konce.

Lika
15.02.2014

Mam tuhle knihu moooc ráda,povedla se a je krásná :33
Best!!!

Efca
29.11.2013 3 z 5

Stylem psaní (a přemýšlením hlavní hrdinky) mi to hodně připomínalo Hunger games a začátek knihy pak film Vesnice. Příběh byl čtivý a poutavý, ale nějak sem nemohla pochopit jednání postav a vlastně obyvatel celé vesnice. Jak mohli jen tak přijmout že to tak prostě je, přitom neřešit proč to tak je a jen se s tím smířit. A k čemu tam tedy bylo sesterstvo... a spoustu takových maličkostí... Ale jinak fajn, zkusím i druhý díl