Les rukou a zubů

Les rukou a zubů https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73679/bmid_les-rukou-a-zubu-Oe1-73679.jpg 4 442 87

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí Nezasvěcení,kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise.Pak ale Nezasvěcení proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa.Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a Nezasvěcené, do světa, který tam venku přece musí někde být.... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

The Forest of Hands and Teeth , 2009

A.K.A.R.
21.09.2018

Nikdy jsem moc nevěřila na podivné apokalipsi,ale tato kniha si mě rozhodně získala.Naprosto originální.Autorka si vyhrála s podivnými nestvůrami v podobě bližších i milostným vztahem.Někdy jsem se musela nutit ,avšak výsledku jsem nelitovala;)

Amitiel76
12.05.2018 3 z 5

Tohle byla opravdu zvláštní knížka. Nic podobného jsem dosud nečetla, a myslím si, že už nic podobného ani číst nechci.... Anotace knihy mě zlákala. Ale....
Sama nevím, co jsem vlastně od knihy čekala. Zombíci na každém kroku.... Ty mi fakt k srdci nepřirostly. Upíři, víláci, andělé....to je má krevní skupina. Ale tohle mě prostě nechytlo. A to jsem milovník fantasy.
Sama hlavní hrdinka byla jaksi divná. Cestu jsme k sobě nenašly..... Občas by s ní člověk s chutí zacloumal, aby se to děvče probralo. Její chování někdy hraničilo až s bezcitností.... To jak se chovala k Travisovi. S jakým klidem by odrovnala vlastní švagrovou.....mrtvolka sem, mrtvolka tam...... šlo to jak na běžícím pásu.
Nějaké ty hlubší city v ní vybublaly bohužel až na konci. Ale to už bylo pro oba pozdě.....
No, kniha byla opravdu zvláštní. Je v ní napsáno, pro děti od 12let.... hmm, tak nevím. Tohle já číst ve dvanácti, tak se bojím jít sama i na záchod :-)))
Možná ,že někdy sáhnu i po dalších dílech. Jsem postě zvědavá, co bude dál....
Ale v brzké době to určitě nebude.

TerkaP.
05.01.2018

Kniha byla skvělá. Kniha se dá klidne přečíst za týden Já osobne přečetla velkou část knihy za vánoční svátky. Kniha za mě je velice zajímavá a jen tak vás "nepustí". Já ji doporučuji sama jsem se zasmál, vyděsila, hodněkrát řekla "bléé" a taky brečela. Jen se trochu opakovala a velká škoda že tam není konec a jsou další 2 dily ktere na to prý mají navazovat... velice mě mrzí že to nemá konec

Temiša
01.12.2017 4 z 5

Mě se líbila, jako vážně je to zombie žánr a klasický scénář, ale přečíst na jeden "nádech" není problém

Vikos
29.11.2017 5 z 5

Tři slova: TO. BYL. DRASŤÁK!
Co jsem čekala od hororu? Napětí téhle knížce rozhodně nechybí. Špetka - záleží jak velká - zoufalství, který prožíváte s Mary a slzy, který neuroní snad jen kámen! Nevím co k téhle knížce dodat, ještě teď jsem totálně v šoku a nevím jak budu spát, protože ano právě je 23:30 a já se teprve teď chystám do postele.

marta14
19.11.2017 4 z 5

Ze začátku mě tato kniha moc nebavila, ale za nějakou dobu jsem ji nemohla odložit z rukou. Bylo to skvělé! Jen mě teda přišlo že to má takový uzavřený konec vzhledem k těm jejím přátelům. I tak to bavilo.

Veronika33
29.08.2017 4 z 5

Kniha ma veľmi bavila, bola pútavá a tento žáner fakt môžem. Námet mi trošku pripomínal film Vesnice (obľúbený). Teším sa na ďalšie diely, spracovanie slovenskej verzie knihy je fakt pekný.

zuzarda
20.08.2017 1 z 5

Kniha mě zaujala přebalem,názvem i popisem. Bohužel jsem ji asi od půlky četla jen s tím, že chci vědět,jak skončí. Opakování pořád toho stejného, hrozně nesympatická a otravná hlavní hrdinka, která neví, co vlastně chce.
Další díly radši nechci

75terka
15.05.2017 4 z 5

Klasický hororový příběh. Budoucnost, svět plný nemrtvých a zamilovaná hlavní hrdinka. Vesměs nic zajímavého ani extra nového ale i tak mě knížka dokázala upoutat. Musím říct, že jsem se opravdu i bála při čtení a mráz po zádech mi lezl skoro po celou dobu. Nechci dopředu víc prozrazovat ale můžu říct o konci alespoň toto: nevím jestli mě víc překvapil, naštval nebo rozesmutnil no asi všechno dohromady. Ti kteří četli budou vědět, o čem mluvím :)

lukino41
27.04.2017 4 z 5

Příběh byl suprově vymyšlený nijak nedrhl - prostě se mi líbil -, ale co jsem prostě nemohl překousnout byla blbost hlavní postavy. Hlavní hrdinka je už od začátku představovaná jako najivní blbka a podle toho se vlastně chová v celé knížce. Navíc se mi nelíbí jak autorka naprosto vynechala vysvětlení nejasností - ať už začáteční nebo pozdější. Ale líbí se mi příběh a doufám ve zlepšení v dalších dílech.

minusha97
23.02.2017 2 z 5

Kdesi som čítala, že zombie tématika na slovenskom trhu nikdy nebola populárna a tak sa to neoplatí znovu skúšať. Preto sa tieto knihy k nám nedostávajú. Iba sem tam sa objaví nejaká výnimka a v tomto prípade je to Les kostí.
A čo na to povedať? Možno som v duši rýdzo slovenská a skrátka ja a zombie sa nemáme radi, alebo táto kniha bola skutočne taká zlá. Maximálne nesympatická hlavná hrdinka s maximálne nudným a zle napísaným príbehom. Možno za to mohol preklad, že ma štýl písania nechytil, ale príbeh rozhodne nevychádzal z priemeru.
Ale, nápad to bol dobrý a som zvedavá, či sa autorka s tým nejako popasuje v druhej časti, alebo sa mám knihy radšej vzdať.

veronika1111
12.02.2017 3 z 5

Druhá kniha mě docela zklamala, první byla lepší. Ale taky se dala číst.

martina5069
05.02.2017 3 z 5

Přemýšlela jsem kolik mám dát této knize hvězdiček nakonec dostala 3,5 * ale víc se nakláním k těm třem. Děj byl hodně napínavý někdy až moc drsný. Postavy se mi líbily ale mrzí mě smrt jednoho hrdiny u kterého sem si myslela že dojde až na konec cesty ale obětoval se pro svoje přátele a lásku. Není to ta kniha u které se těšíte až ji bude te moct zase vzít a ponořit se do příběhu. Tentokrát sem uďelala chybu, že jsem si tuhle knihu vzala po Sochařovy ve kterém byla smrt protože v téhle knize je jí až moc a byla smutná. Mám doma ještě další dva díly určitě se do nich pustím jenom né teď. A co mě mrzelo strašně moc a proto sem dala 3 * je otevřený a vlastně nedokončený konec protože se nedozvíme jak dopadly ostatní hrdinové.

1439
19.01.2017 4 z 5

Opravdu úžasná knížka, byla napínavá, zajímavá, dobře se četla, byla jsem s ní hotová za večer a nemohla jsem odtrhnout oči, konec mě bohužel trochu zklamal, ale určitě doporučuji.

Smiley96
17.01.2017 2 z 5

Hrůza a děs, nápad dobrý ale zpracování nemá hlavu ani patu :( Do dalších dílů, nemám sílu se pouštět.

sara123456
01.01.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi libila i kdyz mi bylo lito Travise

MotorkaN
07.11.2016 3 z 5

Za mě takový průměr, čekala jsem od toho více.

Selendra
23.10.2016 5 z 5

Pro mě byla kniha naprosto skvělá! :) Bylo tam od všeho trochu, láska, napětí, ale i všudypřítomná smrt.

křeček27
12.09.2016 4 z 5

Tak u téhle knížky jsem nevěděla co si myslet. Příběh byl opravdu dobrý akorát bych nechala žít několik postav. Jinak hlavní hrdinka Mary vždycky něčím překvapila. Několikrát jsem nepochopila, kde se postavy nacházejí, ale to zas tolik nevadí. Dalo by se říct, že to je spíše takový horůrek, ale byla tam i láska, která ovšem hned skončila....

kassiuss
10.08.2016 odpad!

Tak nepamätám si kedy som čítal niečo nudnejšie. Ohraný postapo námet pre teenagerov tu nefunguje po dramatickej ani logickej stránke. Navyše ak logiku postrádajú aj postavy tak to už smrdí prúserom. Hlavná hrdinka (ktorá mala predstavovať čo? Silnú femi postavu? Dovoľte sa mi zasmiať) je tak nesympatická, že miestami sa prajete aby ju už konečne niečo zožralo. Príbeh nemastný, neslaný, miestami nedovarený a miestami pripečený. Koniec ani nebudem komentovať. Dočítané s vypätím všetkých síl.