Les - Návod k použití

Les - Návod k použití https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357441/mid_les-navod-k-pouziti-F3s-357441.jpg 4 77 23

Lesy jsou jeho prací, práce se stromy zase jeho životem. Když Peter Wohlleben píše o lese, píše hlavou i srdcem, proto jsou i jeho knihy „Tajný život stromů“ a „Citový život zvířat“ bestsellery. V jádru ale zůstává stále lesníkem, odborníkem, s cílem předávat a sdílet co nejvíce informací o lese a přírodě obecně, aby je lidé mohli více milovat i chránit. V této knize nám poskytuje doprovod na cestu do lesa a shrnuje, na co bychom se tak mohli chtít zeptat, a k tomu nabízí vydatnou zásobu nových podnětů. Sdílí s námi své poznatky, jako vždy fundovaně, čtivě a s humorným nadhledem toho, kdo je v lese stále jako doma. Představuje jednotlivé stromy a jak je od sebe rozeznat, jak stopovat a pozorovat zvířata, jak se vhodně obléci, jak si zajistit dřevo, čeho se bát a nebát či kde se schovat. Že už jste byli v lese tisíckrát a průvodce nebylo zapotřebí? Co mají společného jilmy s jasany, proč jsou jedle bělokoré, ačkoli jehličnany, v podstatě listnaté stromy? Bojíte se liščí tasemnice od své kočky? Víte, že stromy přes noc tloustnou? Peter Wohlleben vypráví o liščích norách starých jako středověké hrázděné domy, o břízách, které v noci upadají do hlubokého spánku, a také o mateřských dovednostech lesních buků. Stačí se na chvíli začíst a cesta do lesa se znovu změní v dobrodružství, na která jste možná dávno zapomněli nebo jste ještě neobjevili.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Kazda

Gebrauchsanweisung für den Wald , 2013

medialstar
11.02.2018 5 z 5

Toto je již čtvrtý titul autora, který se mi dostal do rukou. Ke knize jsem přistupovala s jistou obavou, že už to bude trošku vaření z vody a nic moc nového se zřejmě nedozvím. Ovšem omyl! Pořád je to výborné čtení. Má duše se procházela po lese, i když hmotné tělo bylo v pohodlí domova.

Olous1
10.02.2018 5 z 5

Další hezká kniha od autora...taková oddechovka o přírodě a pohlazení po duši...určitě stojí za přečtení kdo má rád přírodu.

Ellis
06.01.2018 3 z 5

S autorovými knihami se po vydání velmi úspěšného Tajného života stromů roztrhl pytel. Žádná další ovšem "Stromy" nepřekoná, autor se opakuje...Les nebyl tak špatný, po opravdu nudném začátku (jak překračovat potoky) jsem nakonec dočetla a pár informací bylo i zajímavých. Do domácí knihovny netřeba ale pořizovat.

příroda zvířata, fauna lesy

Peter Wohlleben