Leonardo: Umělec a vědec

Leonardo: Umělec a vědec https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116209/leonardo-umelec-a-ve-116209.jpg 4 11 4

Biografie slavného renesančního umělce. Autor klade velký důraz na Leonardovy vědecké zásluhy.

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Cesty

Leonardo , 1996

Thalin
18.12.2023 5 z 5

Obsáhlá životopisná kniha plná informací. Čtenář se dozví o Leonardově dětství, jeho tvorbě, ale i lidech, kteří ho inspirovali nebo s nimi spolupracoval. Rozhodně jsem se dozvěděla mnoho nového.

Mimir
24.08.2020 4 z 5

Ako už autor v podtitule naznačuje, chce čitateľovi predovšetkým predstaviť Leonardovho vedychtivého ducha, ktorý často trpel pre existenčne nevyhnutné (neskôr dokonca otravné) maliarske zákazky. Túžil spoločnosti predstaviť inovačnú architektúru pre mestské štáty, vynálezy, ktoré predbehli svoju dobu, vojenskú techniku, ktorá neodpovedala ani najbizarnejším predstavám dobových inžinierov a v neposlednej rade, výsledky svojich anatomických pozorovaní. Túžil položiť na oltár renesancie viac, než "len" umelecké ovocie. Jeho génius sa nemohol uspokojiť s tak obmedzujúcim polom pôsobnosti, akým by bolo doživotné pôsobenie v nejakej maliarsko-sochárskej "bottege" niekde vo Florencii. A o tomto Leonardovi, chce rozprávať autor...

SMichal
22.04.2018 4 z 5

Dobře napsaná životopisná kniha

Wolfinek11
25.08.2013 5 z 5

Opravdu krásně napsaný životopis plný detailů o tomto geniálním umělci. Jsou zde napsány veškeré důležité i zajímavé fakty a vše je doplněno skicami, vřele doporučuji.

Kniha Leonardo: Umělec a vědec je v