Léon Bloy: stránky z díla

Léon Bloy: stránky z díla https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154540/bmid_leon-bloy-stranky-z-dila-sW6-154540.png 4 2 1

Léon Bloy - stránky z díla / vybrala Raïssa Maritainová; předmluva Jacques Maritain. Rozsáhlý výbor z díla francouzského prozaika (1846-1917), které významně ovlivnilo jak autory počátku 20. století, tak nastupující meziválečnou generaci ve Francii, stejně jako v českých zemích (Florian, Deml, Čep aj.), a jehož kvality ocenili i spisovatelé pozdější, například Jorge Luis Borges. Antologie Raissy Maritainové představuje Léona Bloy ve dvanácti oddílech jako vynikajícího stylistu, břitkého myslitele a básníka "zázraku Stvoření". Předmluvu napsal filosof Jacques Maritain. Knihu přeložila Věra Dvořáková, obsahuje též bibliografii L. Bloy a soupis českých knižních překladů. Vychází u příležitosti 160. výročí narození a 90. výročí úmrtí L. B.... celý text

Literatura naučná O literatuře
Vydáno: , Triáda

Pages de Léon Bloy

Chesterton
14.03.2018 3 z 5

Zkoušela jsem protože jsem fascinovaná Dobrým dílem Josefa Floriana, tvorbou Bohuslava Reynka, Jana Čepa a celým tímto obdobím české literatury. Zároveň tento autor jako svým způsobem přítel Josefa Floriana mě vždy zajímal.
Avšak tato kniha je zatím pro mne příliš velkým soustem. Zejména pro neskutečnou porci deprese a pro mne zvláštního moralizování. Třeba časem :))

francouzská literatura 19.-20. století duchovní literatura

Autoři knihy