Lenin - díl 2.

Lenin - díl 2. https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418178/lenin-dil-2-WXQ-418178.jpg 5 1 1

Životní příběh muže, který studoval, aby byl vůdcem davu. Příběh o vůdci, který byl schopen zmanipulovat jak své nekritické příznivce, tak ty nejzarytější odpůrce. Příběh tyrana, který dal přednost běsům revoluce před politickými kompromisy.

braunerova
11.11.2021 5 z 5

Události následující po Říjnové revoluci jsou trvalou připomínkou toho, jak se může ušlechtilá myšlenka zvrhnout v největší zvěrstva v lidských dějinách. Líčení hrůz z mučíren Čeky je jen pro silné povahy. Těžko posoudit, co je skutečnost a co fikce. Faktem je, že zakladatel Čeky, polský šlechtic Dzeržinskij, který byl svými továryšči přezdívaný Krvavý Felix, nechal jen v letech 1917 - 1918 zavraždit a umučit na 100 000 lidí.
Že hybatelé bolševické revoluce byli hlavně Židé je obecně známo. Autor v knize z roku 1929 vyslovil zvláštní proroctví, které měli Hitler a Stalin za pár let naplnit:

"Rusové i jiní národové, vidouce židy mezi nemilosrdnými vrahy, začínají hořeti nenávistí proti nám. Poteče krev vyvoleného národa, zhynou vinní s nevinnými, muži, ženy i děti."