Na poslední čeká los!

Na poslední čeká los! https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447058/bmid_lenciny-katastrofy-na-posledni-ceka-g2B-447058.jpg 5 5 2

Lenčiny katastrofy série

Juchú, už se nemůžu dočkat! Od zítřka jsou prázdniny a my jedeme do Švédska a poplujeme obrovskou lodí! Úplně nejúžasnější však na tom je, že s námi pojede i Xeňa. Když bude se mnou, odvážím se spát i ve stanu uprostřed divočiny. Protože ve Švédsku se to jen hemží medvědy, vlky a trolly. Vsaďte se, že oba moji blbobráši mají z toho už teď bobky! Ale jejich chyba. Na toho, kdo spí v obytném voze, nečeká ten správný los…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Bookmedia

Den Letzten knutschen die Elche! , 2014

Elča2011
01.06.2023 5 z 5

Velmi povedená a zábavná kniha .

Knižní střípky
04.11.2020 5 z 5

V nejnovějším díle této série začínají naší hlavní hrdince prázdniny. A nebudou to prázdniny ledajaké, nýbrž přímo švédské! Lenka se spolu se svými rodiči, dvěma bratry a nejlepší kamarádkou Xeňou vydává na dovolenou karavanem do Švédska. A nebyla by to ona, aby z toho nakonec nebyla jedna velká jízda plná zábavy, vtipných historek a spousty trapasů.

Naprosto úžasná na tomto díle byla návštěva zábavního parku Astrid Lindgrenové, tam bych se rozjela hned. Lenka samotná, její rodiče, bráchové, Lenčini spolužáci- to jsou všechno tak moc sympatické postavy, že je nelze nemít rád. Knihu bych doporučila asi spíše holkám, ale nemyslím si, že je vysloveně a pouze pro holky, díky tomu, že je tam i spousta chlapeckých postav a je to opravdu vtipné, mohlo by to oslovit i kluky. A jak jsem psala již v úvodu, díky množství ilustrací a méně textu je kniha vhodná i pro děti, které čtení moc nebaví a s klasickým textem zápasí.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

deníky humor pro děti od 11 let

Alice Pantermüller
německá, 1968
2017  91%Všude plno králíků
2019  85%Lenčiny katastrofy: Deník
2017  94%Mezi ovcemi a slepicemi
2018  95%Zaklínaní hadů
2020  92%Na poslední čeká los!

Kniha Na poslední čeká los! je v