Všude plno králíků

Všude plno králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353101/mid_lenciny-katastrofy-FCb-353101.jpg 5 28 8

Lenčiny katastrofy série

Jmenuju se Lenka, mám deset let a jsem poměrně normální. Každopádně mnohem normálnější než moji rodiče a oba moji blbobráši. Proto taky nechápu, proč se právě mně poslední dobou stává tolik divných věcí. Třeba že se na školní tabuli samy od sebe objevují strašně trapné věty nebo že mé oblíbené jídlo najednou páchne po růžičkové kapustě. Blééé! Způsobuje to snad indická zobcová flétna, kterou mi dala máma? Na něco takového přitom vůbec nemám čas. Chci si totiž bezpodmínečně pořídit vlastní zvíře. Mám už i docela dobrý plán, jak to udělat. Jen kdyby mi pořád nestála v cestě ta hloupá flétna...... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Bookmedia

Alles voller Kaninchen , 2011

Elča2011
01.06.2023 4 z 5

U této knížky mě Lenčiny katastrofy začaly bavit, ale jak jsem četla jiné díly zjistila jsem že tato knížka patří k těm nudnějším.

Dáda1309
08.12.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl za dva večery.
Hodně se mi to líbilo a rád bych si jí znovu přečetl.
A už se těším na další díl.

Hilda_
19.11.2018 4 z 5

Tato kniha mi krásně připomněla mě samotnou. Přibližně v 11 jsem si totiž vedla také deníček a zapisovala si do něj hodně podobně, takže pro cílovou věkovou skupinu je tato kniha perfektní a věřím, že se dětem musí líbit.

bookwoman
05.07.2018 4 z 5

Moc povedená knížka, která je vtipná a strašně fajn. Líbily se mi obrázky a taky to, jak tahle kniha byla úžasně odpočinková, úplně se hodila na prázdniny :-). Myslím si, že tato kniha dovede pobavit i dospělé čtenáře, nejen děti.

Knižní střípky
10.04.2018 5 z 5

Dcerka oba dva díly dostala k Vánocům a jelikož já občas ráda sáhnu po současné dětské tvorbě, do knih jsem nakoukla a ihned se začetla. Knihy jsou velmi pěkně ilustrované a jelikož je tam obrázků opravdu hodně, jsou vhodné i pro čtenáře, kteří čtení zase až tak neholdují.

Aknel26
17.03.2018 5 z 5

Ačkoli už dávno nejsem cílová skupina a knížku jsem dostala od kamarádky k svátku (proč asi :-)), opravdu jsem se u čtení dobře bavila. Knížka má formu deníku a obrázky jsou tu stejně důležité jako text, někdy ho doplňují, ale většinou výstižně a vtipně znázorňují to, co bylo napsáno, takže vedle věty "Pavel má na nose chytré brýle a vypadá sympaticky" je obrázek milého obrýleného chlapce, pro jistotu ještě s titulkem "chytré brýle" a šipkou. Myslím, že osmi až desetileté školačky budou z Lenky stejně nadšené jako já!

broskev28
01.03.2018

Mohu potvrdit - naše šikovná páťačka/dyslektička si v úterý vypůjčila 1.díl a ve čtvrtek si přišla pro 2.díl. Moc si tohle čtení pochvalovala, takže za ni doporučuju!

Iwíček
02.11.2017 5 z 5

Úžasná dětská kniha, která udělá radost nejen dívkám a chlapcům, ale i dospělým čtenářům. Potěší vás vtip a mnohdy si při četbě zavzpomínáte nebo se nad sebou a svým konáním zamyslíte. Mohu vřele doporučit.

Alice Pantermüller
německá, 1968
2017  91%Všude plno králíků
2019  85%Lenčiny katastrofy: Deník
2017  94%Mezi ovcemi a slepicemi
2018  95%Zaklínaní hadů
2020  92%Na poslední čeká los!

Kniha Všude plno králíků je v