Lemprièrův slovník

Lemprièrův slovník https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66155/bmid_lempri-ruv-slovnik-66155.jpg 4 21 3

Román je směsí fantasy a historického románu, autor se vyžívá ve zdánlivě nepodstatných detailech. Příběh se odehrává v Anglii a Francii a zabývá se rozkrytím fiktivního komplotu při založení Východoindické společnosti a vyvražděním města La Rochelle po jeho obléhání v 17. století. Za román získal Lawrence Norfolk ocenění Somerset Maugham Award.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Arcadia

Lemprière’s dictionary , 1991

Frangipani
29.05.2020 2 z 5

Já jsem to sice moc nepochopila, ale dobře se mi to četlo, taková napínavá historická mysteriózní detektivka. Pobavila jsem se.

Lady Greystoke
18.03.2016 3 z 5

Tak mě to tedy až tak neuchvátilo. Čekala jsem trochu něco jiného (soudě dle popisu zde) a trochu něco lepšího (soudě dle hodnocení zde) Nějak jsem nepochopila, jakou roli v tom všem vlastně ten Lempier hrál. Připadalo mi to složitě vykonstruované a kostrbaté a v místech, kde měl děj do sebe zapadat, až naivně nelogické. A hlavně strašně dlouhé. A neodpustím si připomínku k překladu - my Češi snad měříme v metrech a centimetrech - v těch yardech a stopách jsem se teda dost ztrácela.

Ronin Roujin
30.06.2013 5 z 5

Sice na druhý pokus ale poté!! Autor "vykrádá" pana profesora Eca mnohem dříve a lépe než pan Hnědý. Škoda, že jej téměř nikdo nezná, zatímco pan Hnědý má své revivaly.

mysteriózní, mystéria

Lawrence Norfolk