Lekcie lásky

"Na jeden šialený magický okamih som si myslela, že ma chce pobozkať..." Štrnásťročná Prue a jej mladšie sestra Grace nechodia do školy, pretože ich konzervatívny a prísny otec vzdeláva doma. No keď otca po mozgovej príhode odvezú do nemocnice, Prue si konečne vyskúša, aké to je, keď má človek trochu slobody. V škole však zistí, že po toľkých rokoch strávených doma sa nevie prispôsobiť spolužiakom ani učiteľom. Jediný človek, s ktorým sa v škole môže rozprávať, je milý mladý učiteľ výtvarnej výchovy Rax. Keď mu Prue začne strážiť deti, postupne sa stredom jej sveta stáva tých vzácnych desať minút, ktoré s ním trávi osamote, keď ju autom vezie domov. No nemôže sa predsa riadiť svojimi tajnými citmi - alebo áno? Strhujúci portrét zakázanej lásky od Jacqueline Wilsonovej....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282784/big_lekcie-lasky-xzm-282784.jpg 4.2285
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Slovart (SK)

Love Lessons, 2004

Kniha Lekcie lásky

AngeliS

Co si tak pamatuju, tak mi hrdinka byla příšerně otravná, protože ze zamilovala tak blbě. Vůbec ji nevidím jako super popelku. Spíš mi ta rodina připadala jako bílí cigoši. Četla jsem to tak před 10 lety, ale dodnes vím, že mi přišlo, že to u nichdoma strašně smrdí stařešinou a zatuchlinou. A smrděla mi i ona. :D Příběh pro mé pubertální já byl super, četla jsem to několirkát... ale ty moje přehnané představy o jejich sociálních poměrech.

Liduka

Kniha mě dost zklamala. Prue mi byla strašně nesympatická a vytáčel mě i její despotický otec. SPOILER: Ještě se mi snad nikdy nestalo, že bych nepřála hlavní hrdince, aby jí vyšel vztah s jejím vysněným princem, ale tady to tak bylo. Naopak jsem přála Raxově manželce, aby její manžel prozřel a nezničil si život malou protivnou puberťačkou. Asi jak už je člověk starší, tak se na to dívá jinak. Každopádně příběh mohl být i tak hezký, kdyby ho autorka pojala trochu jinak.

Lejčís

Trošku neobvyklá Jacqueline, o to víc pro mě ta kniha znamená.. neměla by minout nikoho, kdo má rád takové ty zakázané vztahy studentky a učitele. Lekce lásky je nesmírně zajímavou, podmanivou a dojemnou záležitostí, která mě dovedla k nejednomu zamyšlení a po dočtení jsem to musela chvilku vstřebávat..

Pulp_catastroph
13.08.2020

Psychotáta, vzdorná dcera, buclatá sestřička, plachá máti. Prue příliš dlouho vyrůstala pod dohledem svého despotického otce. Ten si doma vybudoval vlastní svět pomocí mystifikace fungování reality. (Prue ani nevěděla, co se nosí) Ale když tatík zmizí na chvíli pryč, věci se dají do pohybu. Všichni členové rodiny projdou vývojem a naučí se postavit sami za sebe a fungovat.

adlak
13.05.2018

Rychlé počtení. Trošku mě mrzelo, jak byla knížka smutná. Nemohla jsem si pomoct, ale připadalo mi to hodně podobné životu, který Vám dělá naschvály... na to, že to čtou mladé dívky (co si pamatuju, tak jsem v těch letech četla jen hezké věci)...přesto některé scénky byly šťastné :)

Nela.Rob
05.04.2018

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Roselunda 1928
14.06.2017

Může obsahovat spoilery...
Ach jo. Jacqueline jsem jako mladší milovala, a tak jsem si myslela, že bude fajn si od ní zase něco přečíst, jenže tohle snad jako by nepsala ona.
Ano, čtrnáctiletí jsou pitomí, naivní a nemají žádné zkušenosti, co je ale špatně, když mi je čtrnáct, mám kolem sebe spoustu lidí, kterým je čtrnáct, a nikdo, fakt NIKDO není tak blbý a naivní jako Prue? Ano, chápu, vyrůstala v těžkém prostředí a blablabla, ale ukažte mi dítě na základce, co by se s čistým svědomím snažilo svést svého ženatého učitele... no, to bych ještě jakžtakž překousla, jenže reakce pana učitele už byla fakt moc. A k tomu pořád dokola: "Ale já tě miluju, Raxi!" Přijde mi, že v příběhu tohle téma není správně řešené,a jsem z toho opravdu smutná. Jediné, co můžu pochválit,byl typický styl psaní, který - díkybohu - byl velmi čtivý, jinak jsem tak zklamaná z knihy dlouho nebyla.

Kačkaknihomol
29.03.2017

Kniha na zamyšlení. Nekončí happy endem, má hrdinku se smutným osudem a to tuto knihu dělá vyjímečnou. Je spíš pro starší čtenářky, ty malé by to nepochopily. Vždy když jsem četla popis toho, jak si Prue a její rodina žije, zamyslela jsem se. Moc mně tento příběh bavil.