Lekce pro život

Lekce pro život

Psychologický příběh tří dívek, které se sešly v jedné třídě gymnazia. Každá pochází z odlišného prostředí, než zbývající dvě a každá má svá trápení, se kterým si moc neví rady. A každá to řeší svým způsobem. Velice zajímavé!

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25792/lekce-pro-zivot-xDB-25792.jpg 3.313

Długa lekcja (1979)

Literatura světová, Romány, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Mladá fronta

MartinaF
04.03.2016

Zas tak děsné to nebylo, číst se kniha dala. Trochu mi vadilo, že postavy byly vyloženě kladné nebo záporné, nic mezi tím. A konec lehce otevřený, což mi vůbec nevadilo. Každý si ho stejně domyslí sám, jak by v duchu knížky pokračoval.

Ramondia1
02.04.2014

Knihu jsem četla jak jako náctiletá, tak jako dospělá, mám ji doma, čte se dobře, ale některé postavy i situace jsou zbytečně vyhrocené. Ale je to kniha polské autorky, z polského prostředí, třeba to tam skutečně tak chodí, kdo ví ... postava Magdy a její chování je natolik extrémní, že snad není ani možné, aby byla duševně zdravá. Naproti tomu ostatní spolužáci ve třídě jsou tak nepřirozeně uvědomělí, že by měl problém s nimi vyjít i nekonfliktní člověk.

Ewa Ostrowska

Ewa Ostrowska