Lékárníkových holka

Lékárníkových holka

Částečně autobiografický román pojednávající o slečně, kterou více než vaření, vyšívání a těšení se na vdavky více zajímá chemie, anatomie a celkově věda. Právě tyto touhy se stávají častým semenem problémů.

V roce 1996 byl natočen stejnojmenný seriál.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25539/lekarnikovych-holka-25539.jpg 4.137
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

SSTknihy

Zaplať bůh, že už nežijeme v době, kdy vzdělání pro dívky bylo tabu a jediné, co se od nich očekávalo, bylo být poslušná a dobře se vdát. Emilii jsem prostě milovala za všechno to její odhodlání, bláznivé nápady a odvahu experimentovat. Skoro bych uvěřila tomu, že se z ní stala přední česká vědkyně a příběh je skrz naskrz pravdivý.

los

tuto knihu jsem předčítal, z tématu - prolomení starých pořádků a prosazení rovnoprávného vzdělávání žen - se dá vytěžit opravdu hodně, proto jsem se těšil na dobrý příběh, bohužel jsem byl zklamán skutečně jen dívčím románkem, číst to bylo utrpení

Kerberos
08.07.2017

Četla jsem v době kdy už jsem nebyla zrovna dorostenka a přesto se mi líbila.

kika 13
14.01.2013

Já tu knížku také dostala pod stromeček a můžu doporučit k přečtení.

RonnieElaine
08.09.2012

K přečtení mě navedl seriál České televize. Bylo to trochu něco jiného než jsem čekala, ale i tak pěkné.

Dandulka
10.06.2012

Četla jsem ji jako holka a moc se mi líbila. Dostala jsem ji kdysi pod stromeček.