Lékařka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dějištěm třetího románu Noaha Gordona, vyprávějícího o lékařské rodině Coleů, je současná Amerika. Poslední potomek rodu, Roberta J. Coleová, pokračuje v rodinné tradici a stává se významnou lékařkou. Po letech strávených v Bostonu, když její manželství skončilo a práce v nemocnici jí začíná připadat příliš odlidštěná, má pocit, že své existenci musí dát nový směr. Odchází do horského městečka uprostřed nedotčené přírody a otevře si zde soukromou praxi. S novými zkušenostmi, přáteli a bližními, jejichž osudy spoluprožívá a jimž se snaží pomoci, v prolnutí dobrého i zlého v každodenním údělu, kde je však prostor pro osobní volbu, postupně nachází nový smysl svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83855/lekarka-83855.jpg 3.8371
Série:

Dynastie Coleových (3.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Zdravotnictví
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Matters of Choice (1995)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Lékařka

Přidat komentář
verense
28. března

Typicky čtivý Noah Gordon, i když vyznění Lékařky asi není tak "exotické", jako tomu bylo u Ranhojiče či Šamana. Možná je to tím, že hlavní hrdinkou je žena, možná tím, že se jedná o dobu nám daleko bližší. Náhled do problematiky zdravotního pojištění a konfliktů s odpůrci potratů byl zajímavý, zase se mi potvrdilo, že USA jsou jednou z posledních zemí, kde bych chtěla žít. Moc pěkné završení trilogie.

harena
20. února

Pokračování dynastie Coleů, tentokrát je hlavní hrdinkou žena, lékařka, která žije v osmdesátých letech minulého století. Také podědila tzv. vzácný "dar" po Roberu Coleovi, který žil v jedenáctém století. Noah Gordon je veliký vypravěč, v knize nejen popisuje současnou krizi, kde statisíce lidí nemají na lékařskou péči a sugestivně popisuje i odpor a fanatickou nenávist odpůrců potratů, ale také vyzdvihuje lidskost a přátelství, radost i lásku. První díl Ranhojič byl úžasný, podmanivější, exotičtější, nezapomenutelný a líbil se mi mnohem víc, i když tato kniha je nám bližší. Celá trilogie je krásné čtení.

JarmilaNovotna
25. ledna

Škoda že nebude další pokračování.

zdenaR
11. ledna

Krásný a čtivý závěr trilogie - pro mě by mohl být delší :-)))

alekis
19.11.2018

Zatímco Ranhojič a Šaman mě doslova oslnili, třetí část trilogie byla o něčem jiném... snad proto, že se odehrává v dnešní době, není tak dramatická a romantická jako ty předcházející. Přečetla jsem, a rozhodně to nebylo žádné utrpení, šlo to, ale nemám úmysl se znovu ještě jednou k této knize vrátit.

Tedyla
23.09.2018

Moc pěkná knížka, hezké zakončení trilogie. Mohla ale být delší

BlaniVan
17.07.2018

Nejslabší díl ze série Dynastie Coleových. Kniha sama o sobě je čtivá, ale nemá žádnou výraznější zápletku. Tak trochu o všem a o ničem zároveň. Nic není pořádně dořešené a vše vyšumí do ztracena...

Boby17
17.07.2018

Noah Gordon i ve svém třetím pokračování lékařské série vytvořil hluboce lidský příběh, který čtenáře nutí k zamyšlení. Jak světová velmoc číslo 1 programově zanedbává své občany, jak je těžké žít bez zdravotního pojištění, jak fanatici dokážou pro svou pravdu ubližovat jiným, jak je těžké s někým žít a ještě těžší žít bez něj/ní, jakou cenu má přátelství a lidská důstojnost. Dávám všechny hvězdy a doporučuji knížku k přečtení.


Štítky

lékaři lékařky

Autor a jeho další knihy

Noah Gordon

Noah Gordon
americká, 1926

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Lékařka je:

v Právě čtených4x
v Přečtených596x
v Čtenářské výzvě12x
v Doporučených38x
v Knihotéce175x
v Chystám se číst133x
v Chci si koupit17x
v dalších seznamech2x