Lékař hovoří s dětmi

Lékař hovoří s dětmi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52646/bmid_lekar-hovori-s-detmi-NZ2-52646.jpg 4 5 1

Autor mnoha populárních knih z lékařského oboru promlouvá v knize k dětem o nejzákladnějších věcech z lékařství, z hygieny a z preventivní péče o zdraví. Jeho veselé vyprávění seznamuje zajímavě a zábavně s nejdůležitějšími zásadami, které si musí každý člověk osvojovat již v dětství. Kapitoly: Dubnoví hrdinové, Proč mi buší srdce, Slunce, Léčivé byliny, Proč mě bolí břicho, Půjdeš k zubaři, Proč se hýbeme a jak se hýbeme, Kouzelný proutek, Nebezpečí našich rybníků a řek, Klíšťata jako přenášeči nemocí, Proč se potím, Slovo k mladým, Podzimní plody, Proč se máme otužovat, Rozvrh práce, Víte, co je tréma ?, Proč se oblékáme, Trampoty s vnukem, Domácí zvířata, Bolest, Procházka po lidském těle, Tohle já nejím, Zimní spánek, Proč kýcháme, Neutíkejte z postele, Vánoční cukroví, Naše smysly. První vydání. Cena knihy v čase vydání: 11,60 Kčs.... celý text

ludmilaikov
01.01.2012 5 z 5

Kniha praktického lékaře, profesora lékařské fakulty, oblíbeného přednášejícího, vynikajícího odborníka a vypravěče.
Věnuje se zdravotním problémům s vtipem a dobrou radou.
Kniha je z období, kdy se antibiotika nepředpisovala jako bonbóny, kdy lékař musel být doma celé medicíně,
nejen ve své úzké specializaci, a kdy pacientem byl člověk, ne jen číslo v statistice.
Snaží se přiblížit zdravovědu malému pacientovi, věnuje se prevenci.
Knihu ilustroval autor Ferdy mravence, vyšla i ve slovenštině.

Jiří Štefl
česká, 1904 - 1961
1946  81%Vražda ze zdvořilosti
1947  84%Vrah duší
1958  80%Lékař hovoří s dětmi
1958  91%Medicínské historky
1944  70%Případ profesora Rocha

Kniha Lékař hovoří s dětmi je v