Lehce nabyl - lehce pozbyl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zaměstnanec firmy Lawrenceovy sejfy Chet Carson na sebe vzal vinu svého kamaráda a kvůli své první krádeží, navíc špatně naplánované, se dostal do vězení pověstného svými nelidskými podmínkami. Po útěku z vězení přijal pod vymyšleným jménem práci v poušti u osamělé čerpací stanice, vedené starším dobráckým Švédem a jeho mladou a krásnou manželkou Lolou. Domníval se, že zde nalezl bezpečný úkryt před policií, avšak místo toho zjistil, že se ocitl v pasti. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98197/lehce-nabyl-lehce-pozbyl-98197.jpg 4.219
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Ametyst
Orig. název

Come Easy – Go Easy, 1960

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Lehce nabyl - lehce pozbyl

Přidat komentář
DzordanoChruno
12. října

Dvaja mamľasi a nevydarená vlámačka. Takto zvyčajne iné knihy končia, no táto práve začína a poskytuje pohľad na dianie "po". Brilantná psychologická sonda do myslenia kriminálnikov, ktorých primárnou starosťou je neurobiť chybu. Vzťahy sú vykreslené dokonale, cítite sa ako v hniezde štrkáčov. Záver je troška do stratena, ale možno ho brať ako karmický. Výborné oddychové čítanie.

trudoš
22.08.2018

Román Lehce nabyl, lehce pozbyl mě pouze utvrzuje v tom, že James Hadley Chase byl jednoznačným králem pulpových příběhů, ve kterých se lidé na hraně zákona dostávají do kouzelně zapeklitých situací. Takový Quentin Tarantino v detektivce bez hektolitrů krve. Proto ani není divu, že peripetie smolařského zlodějíčka Cheta Carsona rychle nabudou obludných rozměrů, přitom se však drží v uvěřitelné, decentní rovině. A i když události poměrně logicky - a tudíž očekávatelně - gradují, čtenáři to stejně nedá a drží Carsonovi palce až do poslední chvilky, přestože jeho nevinnost vezme za své v okamžiku, kdy se rozhodne uvést v realitu svůj sen o malém kousku štěstí. Naneštěstí autor v dětství pravděpodobně četl hodně divné pohádky, protože o dobrém konci evidentně neslyšel ani náhodou. Co každopádně obdivuji, je jakým způsobem dokáže pracovat se čtenářem a cíleně jej zapojovat do své paranoidní hry, aby z něj v závěru udělal málem vystresovanějšího člověka, než jakým se stane sám hlavní hrdina.


Mishka_a7
15.06.2014

Knížka se mi moc líbila a dokázala mě dokonale vtáhnout do děje, takže byla přečtená jedním dechem. :) Hvězdička dolů za to, že situace v celém příběhu byly hoodně předvídatelné.

vitavita
21.05.2012

Napínavý příběh Cheta Carsona - ani jsem mu při čtení nezáviděl ...

Doporučujeme

Tajemství Chimneys
Tajemství Chimneys
Švábi
Švábi
Poslední zkouška
Poslední zkouška
Indická nevěsta
Indická nevěsta