Légion Etrangére (Cizinecká legie): reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210046/cizinecka-legie-reportaz-podle-zazi-rku-210046.jpg 1 5 4

Reportážní román vypráví o zkušenostech německých vojáků, kteří se po porážce hitlerovské armády dali naverbovat do francouzské cizinecké legie. Provází je nejprve pověstnými vojenskými středisky severní Afriky, kde jsou noví legionáři vyzkoušenými metodami připravováni na válčení a vraždění ve francouzských koloniích. Následuje cesta do Indočíny a hrůzy koloniální války proti vietnamskému lidu. S bezprostředností skutečných zážitků je vylíčeno bestiální řádění legionářů proti ženám, dětem, starcům, i hrdinný boj vietnamských vlastenců, kteří silou svého zápalu vítězí nad dokonale vyzbrojenými hordami profesionálních hrdlořezů. Řada dokumentárních snímků dotvrzuje pravdivost podaného líčení.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Svobodné slovo - Melantrich

Légion Etrangère: Tatsachenbericht nach Erlebnissen und Dokumenten von Rückkehrern aus Viet-Nam , 1952

legionnaire
21.02.2021 1 z 5

Kniha o cizinecké legii, vydaná v době největší totality, ukazující na "nelidskost koloniální imperialistické armády a odvahu pracujícího vietnamského lidu"

tomsk
10.05.2020 2 z 5

ryzí propaganda poplatná padesátým létům... nicméně přečíst se to dá...

rullow
19.09.2017 odpad!

dezinformační odpad, který je o to horší, že zčásti staví na reálných událostech a míchá je s domněnkami a fabulacemi.... nicméně v kontextu 50.let a výcohdního bloku asi nevybočoval z normy. Pokud je kniha čtena s náležitým odstupem, tak i občas pobaví. (některé z popisovaných excesů se zcela jistě v indočíně udály, ale zcela jistě ne v měřítku, které nám líčí autor. Paměti legionářů naopak často hovoří o podobných zvěrstvech, ale spíše z té druhé strany)

Y2T
27.07.2017 odpad!

Označení reportážní román je poněkud zavádějící.
Vzhledem k omezené kapacitě komentářů jsem to podrobně rozepsal v recenzi.

cizinecká legie

Kniha Légion Etrangére (Cizinecká legie): reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu je v