Legie římského impéria

od:


KoupitKoupit eknihu

Legie římského impéria jsou čtvrtým svazkem pětidílného projektu o vojenské historii antického Říma, tentokrát věnovaného událostem od Caesarovy smrti do poslední čtvrtiny 1. století našeho letopočtu. Jde zde o válku Octaviána a Marca Antonia s Brutem a Cassiem, Caesarovými vrahy, která skončila bitvou u Pharsalu, o války druhého triumvirátu a jeho rozpad, po němž následoval boj, který skončil námořní bitvou u Actia. Budeme svědky římské porážky v Teutoburském lese i odplaty a vítězných bitev, svedených s Germány Tiberiem či Germanicem. Půjdeme po stopách podmanění Británie a povstání královny Boudiccy proti Římanům, s generálem Corbulonem potáhneme do Arménie a projdeme krvavým zápasem tří císařů, kteří se vystřídali v jednom jediném roce. Poslední část tohoto svazku vyplňuje nesmírně krvavá a urputná židovská válka, která skončila Titovým dobytím Jeruzaléma a zničením posvátného chrámu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290261/legie-rimskeho-imperia-RqW-290261.jpg 4.46
Série:

Římské války (4.)

Žánr:
Literatura česká, Historie, Vojenství
Vydáno:, Akcent
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Garamond
02.05.2017

Opět perfektní přehled z pohledu římského vojenství, který ovšem stále a v tomto díle série podle mého názoru nejfatálněji trápí množství nepřesností. Pominu evergreen nesprávné skloňování římských jmen a časté překlepy v uvádění místních názvů (např. Castrum Vetera místo Castra Vetera), ale za zcela zásadní považuji záměnu Vespasiánova generála Antonia Prima za pozdějšího císaře Antonina Pia.

DavidGreňa
09.04.2017

Kovařík ani v tejto knihe nesklamal, vynikajúca kniha, najviac ma zaujala židovská vojna.Ale samozrejme cela kniha je veľmi zaujímavá.

braunerova
23.05.2016

Tak jako předchozí díly opět skvěle napsáno. O občanské válce po Caesarově smrti, stejně jako o dobytí Británie a židovské válce se toho napsalo hodně, ale o válce s Tacfarinem nebo Civilisem jsem takřka nic nevěděl.