Operace Thümmel

Operace Thümmel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453774/bmid_operace-thummel-iQn-453774.jpg 4 710 163

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. Taková jsou pravidla tam venku. Lidé to zjistili v den, kdy na jejich planetu zaútočila invazní flotila neznámé civilizace. Krátká, ale tvrdá válka srazila lidstvo na kolena a udělala z něj otroky mimozemských dobyvatelů. Otroky, kteří si zaslouží život, jenom pokud budou svým majitelům věrní a užiteční. Ale dokud stojí poslední voják odporu, je tady vždycky naděje. Minimálně na pořádnou pomstu. A možná i něco víc. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

slawa.cap
18.08.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem se příjemně bavil. Po poněkud "civilněji" pojatém Undergroundu jsem zase narazil od Kotlety na nekorektní akci. Nevím, jestli to bylo autorem, rétorem, nebo mým pracovním vytížením, ale někdy jsem se v poslechu ztrácel a musel stopu vracet zpět. Příběh byl poutavý, ale prostě jsem nedokázal udržet pozornost.
Akce skoro o začátku a stejně tak autor poměrně rychle seznamuje s pozadím, čímž čtenáře nenechává v nejistotě a na pochybách. Ze začátku trochu nuda, ale když se scéně objeví Gerasim humoru znatelně přibude.
Kniha mi chvílemi připomínala Kopřivův Asfalt, obojí jsou divoké téměř neutuchající akce. Chvílemi Filipovu linku v Bronecových Třech kapitánech, banda amatérů ve vesmírné lodi. Bohudíky oba zmíněné Kotleta silně převyšuje.
Po skončení jsem se okamžitě pustil do druhého dílu a zatím můžu konstatovat, že Kristýna kvalitu nijak nesnížila.
Poslouchal jsem jako audioknihu.

Radesan
12.08.2021 4 z 5

Kotletu mám rád, ale upřímně poslední dobou jsem u některých knih došel k onomu "je to pořád dokola". Nová série se tomu ale zajímavým způsobem vymkla. Je to o něčem víc, nežli jen o střílení a sexu, je v tom i větší cit pro beznaděj některých postav a hlavně už člověk necítí jejich neporazitelnost a až někdy na sílu vtlačenou sprostou mluvu nebo hlášky. Za mne skvělá změna a vzpruha, rozhodně skvělá práce a těším se na další díly!

Petr-N-UL
28.07.2021 3 z 5

Dávám 3 hvězdy jako průměr. Sprostých slov je zbytečně až bezúčelně moc. Příběh však odsýpá a dobře se to čte (i když párkrát jsem se v textu musel vracet, když jsem nepobral popis). Vhodný by byl rejstřík mimozemšťanů třeba i s pěkným obrázkem. :-)

nycol
02.07.2021 5 z 5

Měla jsem ji doma docela dlouho, absence upírů a jiných obludek mi podvědomě vadila a pořád jsem přečtení odkládala. No a teď musím rychle koupit druhý díl, ani jsem si nevšimla, že mimo emzáků tam nikdo "jiný" není a byl konec. Ale jen 4 hvězdy, jako je to dobrý, ale není to ono. Edit: musím dát 5, ty 4 jsou málo :)

Feryy
01.07.2021 5 z 5

Rozhodně paráda. Vtip, černý humor, potoky krve/slizu a prostě se mi to líbilo.

Ookmalej
17.06.2021 4 z 5

Ten parchant Kotleta! Žiju v představě, že je to jen páně Kyšovo zlý alterego, jehož knihy nechci číst, ale díky spolupráci se Sněgoňovou bylo čtení Legie pecka!
Ti dva gauneři způsobili, že jsem tu knížku zhltla za pár dní, a to se běžně u čtení děsně loudám.
Nesnáším sama sebe za to, že se mi to tak líbí. Chci další díl, okamžitě!

Soonya
11.06.2021 4 z 5

Úplně to není na plný počet hvězdiček, ale je to slibný začátek něčeho většího. Očekávám, že dalšími díly se bude Legie rozjíždět a hlášek bude přibývat. Uvidíme jestli si lidé uhájí právo na svůj život v téhle galaktické jízdě nebo skončí jako pochoutka ;)

Dandulka
06.06.2021 5 z 5

Skvělá rychlá oddechovka pro zasmání! Já tyhle knihy miluji a moc se vždycky těším na další. Je fakt, že některé hlášky na pono pochopí jen rodilý Ostravák a okolní města (Frýdek- Místek, Bruntál), ale i tak má kniha své kouzlo. Doporučuji!!!!!

mirabl
05.06.2021 3 z 5

Audiokniha. Podivný slepenec klasické i paprskometové vyvražďovačky zlých emzáků. Už dlouho se mi nestalo, že by příběh měl od docela nadějného začátku tak sestupnou tendenci. Prostě nekonečná dějová recyklace ... oslí můstek ... nekonečná masakrální recyklace ... konec prvního dílu. 50%.

Kinderkahoun
06.05.2021

Kniha se mi velice líbila a v některých úsecích jsem se opravdu pobavil. Příběh byl plný zajímavých situací, při kterých jsem se občas pozastavoval nad tím, jestli jsou tak opravdu napsané. Děj byl prolnutý velkým množstvím nadávek, které občas dokazály vystihnout celou situaci lépe než dlouhé odstavce textu a hlavně tím ulehčily zažití se do děje. Doufám, že zbytek série bude o něco víc propracovanější a hlavně rychle dopsaný, jelikož mě zajímá, jak to bude celé pokračovat.
Jinak to bylo opravdu hezké počtění a doporučil bych jí hlavně svým vrstevníkům, teenagerům.

T800
04.05.2021 2 z 5

Trvalo mi to strašně dlouho. A je to dáno hlavně tím, že mě to zrovna moc nebavilo. Jakoby se pan Kotleta snažil být ještě sprostší, než jsme věděli, a možná se snažil o jakousi space-akční jízdu, ale všechno to vypadá až moc uměle. Pryč jsou časy Alláhova hněvu a Hustého nářezu. Tam to vzniklo a tam to taky zůstalo. Ostatní příběhy už prostě klesají. Nemá to vtip ani pořádný náboj. Všechno se jen opakuje a už to není ani vtipné.

tlllk
02.05.2021 5 z 5

Toto ma bavilo, bolo cítiť novú krv v príbehu, aj klasické Kotletoveské hlášky. Ako audiokniha to malo len jedinú chybu, že ľudia na mňa divne pozerali keď som sa z ničoho nič rozosmial uprostred ulice ....

MartinJirků
01.05.2021 4 z 5

Velice zajímavý projekt od mých dvou oblíbených spisovatelů, není to ani Bratrstvo krve ani SPAD, něco spíše mezi. Každopádně, tenhle díl je teprve začátek a má nás seznámit jak s postavami, tak i světem samotným.
Byla to celkem jízda, ale přece jen musím být trochu kritičtější, jelikož se mi tam některé věci nelíbily, není jich moc spíše jedna hlavní konkrétní, ale přece jen, postavy jsou sice skvělé, takový Gerasim je sice magor, ale zároveň největší Space bro, kterého můžete mít po svém boku, něco jako Garrus z Mass Effectu - mé oblíbené trilogie.
Co se mi ale nelíbilo nebo mi to spíše přišlo zbytečně přehnané jsou některé hlášky, které mi zrovna neseděly do konkrétní situace, a neměly tam podle mne co dělat a ono to pak působí, že ty postavy (hlavně dvojice Moravec a Vojcechovský) jsou neskuteční idioti, kteří akorát nadělají víc škody než užitku na to, jací jsou to vycvičení profesionálové a bylo to někdy až nechci říct trapné, ale spíše zbytečné. Takže tam bych se možná trochu zamyslel a trošičku ty některé random hlášky ubral. Já vím že to má občas působit srandovně, což člověk od Kotlety nemůže jinak čekat, a já to beru, ale třeba oproti Bratrstvu krve, který byl záměrně jako jedna velká parodie, a do toho světa to dobře sedělo, tady mi to až tak tolik nesedělo jak do postav tak i do toho prostředí a tohle chce spíše víc brát vážně.
Jinak jsem si knížku náramně užil a hrozně jsem se u toho bavil, sci-fi z prostředí galaxie nikdy nebyl můj extra šálek kávy, z filmů mám rád jenom dvě značky - Star Wars - hlavní sága a Hvězdná pěchota, z PC her zase již zmíněnou trilogii Mass Effect no a z knížek to bude zřejmě tohle - Legie. Ale je to teprve rozjezd, čeká mne teď Amanda a samozřejmě noví Šprti a frajeři. Tak uvidíme jak si slečna Sněgoňová u těchto dílů povede. Dávám této sérii velkou šanci.
Zatím si to u mne odnáší 8,5/10 a určitě očekávejte hodnocení u druhého dílu, abych mohl oba autory porovnat. Jestli budu hodnotit i ten zbytek nebo až úplně ten poslední, kdy to celé skončí a pak ohodnotit celkově toť otázka, jelikož mají být knihy samostatné, ale třeba jo. Dvanáct knih se přežít dá.

kokosek
19.04.2021 5 z 5

Opět skvělý. Tenhle vesmír je nový, ponurý a celý v pr..li.
A přesně tohle umí Kotleta podat věrněa s humorem. Prostě sranda musí být, i když jste jen maso.
A když k tomu přidám ochočenou jěštěrku tak to nemůže být špatný.

tygřík2
13.04.2021 3 z 5

Nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší. Ale je to rozjezd, pořádný nářez očekávám v dalších dílech. Doufám, že Aga se neztratí ve výbuchu chepitu!

fes
13.04.2021 3 z 5

Bavilo. Kyša se lepší.

NemmamSlov
08.04.2021 5 z 5

" Nikdy som nebol agent typu 007. Namiesto zvádzania žien, hrania pokru na večierkoch rôznych ambasád a naháňačiek v autách som pil kávu, analyzoval správy, prehrabával som sa hodinami odposluchov a tonami zachytených depeší. Napriek tomu som musel stráviť hodiny výcviku prežitia. Jedno z pravidiel bolo: Keď na teba mieria, strielaj."

Ja som bol spokojný. Neočakával som nič extra, len znova oddychovku plnú humoru, teda v prvej polovici som sa moc nezasmial. Začiatok mi pripadal dosť vážny, kde som si myslel, že to bude skôr na štýle Alláhov hnev, prostredie bolo dosť temné a ľudia umierali ako na bežiacom páse, no druhá polovica už bola čistá Kotletovka. Srandovné hlášky, sexuálne narážky, aj keď tento krát autor sex vynechal úplne. Celková partia u mňa dostáva 100 bodov. Pobavil hlavne rus a humanoidná jašterka Aga. Naopak mi vadil ten okatý obrat, ako Terva spomínal, obrovská vyspelá mimozemská spoločnosť, ktorá dokázala zničiť niekoľko civilizácii, si nedokáže dať rady s jednou vesmírnou loďou bláznivých vzbúrencov, trošku nelogické, ale uvidíme akým smerom sa bude príbeh vyvíjať.

Som zvedavý ako si s touto sériou poradí Sněgoňová zatial, čo som čítal komentáre pri Amande,  užívatelia nešetrili chválou.

Navarro
07.04.2021 3 z 5

Rutašové, Enlilové a kapitán Mrdák. Jako jo, párkrát jsem se i zasmál...

Tyto
06.04.2021 2 z 5

Utíkáme, zabíjíme ... ve své podstatě nuda nud... ani se mi nechce věřit, že to je dílo Kotlety... takže to beru jako rozjezd cca 12dílné série.... a dávám šanci druhému dílu....

Marry123
29.03.2021 4 z 5

Legie byla pro mě slabší odvar... Na mě moc druhů emzáků, že si ve finále nedovedu pořádně žádného představit a strašně se mi pletou... Celkově téma mimozemšťané mě nějak nenadchla ale chtěla jsem tomu dát šanci... Nebýt to napsaný tak čtivě a postavy tak sympatické, tak by asi knížka letěla do kouta, takže jdu dát šanci i druhému dílu a uvidíme...