Amanda

Amanda https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454576/bmid_amanda-xX4-454576.jpg 4 546 110

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. To ví i posádka lodi Kraksna. Lidstvo je zotročeno mocnou mimozemskou rasou, a tak za pomoci technologie prastaré vesmírné civilizace hledají cestu, jak svoji planetu osvobodit. Nebo alespoň nakopat zadek těm modrým parchantům, co ji vyplenili. Život je ale otázkou priorit. Na planetě Namathé se údajně nachází lidská žena, kterou je třeba zachránit. Hlavně ze vznešených humanitárních důvodů, to dá přece rozum. Jenže když při tom pracujete pro mimozemského mafiána, co vypadá jako slepice, mají věci tendenci se poněkud komplikovat. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

Marketplace
26.04.2022 5 z 5

Hned po prvním dílu Legie sahám po druhém a jsem zvědav, jak se s tím popere K.S., od které jsem zatím četl jen několik docela povedených povídek. Od začátku knihy super čtení, ale ke konci mi to přišlo všechno už docela předvídatelné. Nicméně i přes slabší konec 5* a těším se na další.

lucakuca
25.04.2022 5 z 5

Jo jojojojojo jojojo!
Sněgoňko s Kotletou, chytněte se za ruce a jděte vstříc k zapadajícím sluncím a měsícům a daaal vymejšlejte tyhle prdloviny!!!!
Mafianská slepic jo? :-) :-) :-)

DaNDee
29.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Ale jo!
Jak se mi nelíbily nemluvně psaní, sušší, fádní mimozemšťané psaní Kotletou, tak musím říct, že Sněgoňová rozpoutala takovou čerstvost a činorodost, že zachránila sérii - svou zvlášťě legrační hospodskou scénkou v prvních kapitolách, kterou si pro mě série opět získala svůj drive! Díky za to!
Sněgoňová zvládá bravurně multitaskovat mezi napojením se na Kotletův styl a tvůrčím psaním dokonale využívajícím promyšlenost a rozmanitost načrtnutého vesmíru.
V neposlední řadě oceňuji nafingování obalu knížky vůči zápletce - čtenáři pochopí ; )
TAK.
A teď k tomu, co Sněgoňová neumí (fůů to bude terno) - ROZVÍJET naše staré znáááméé z jedničky a INTERAKCI mezi nimi - aneb to, co podle všech dělá takové Hry o trůny tak dobrým, kultovním. A nemyslím si, že brak nutně potřebuje mít motto "Piš pořád dál a dál a když nevíš co, tak zopakuj to co už jsi zopakoval." No zkrátka - to čtenář nejdřív přehlédne, pak notnou chvíli vydrží, pak překousne, ale nakonec zopakovat ten samý dialog po stodesáté už deprivuje. To to autoři fakt nevidí? A to nemluvím, jen o téhle knížce - ukazuji na tebe Korněve!
Kotleta prostě načrtnul vztahy hl. postav, ale Sněgoňová ho jen bezhlavě zkopírovala, jakoby se soustředila na postavy nové. Chana s Giussepem a ve vztahu k nim i duo hrdinů prostě zamrzly na místě! Neodpustitelné! Jakoby Sněgoňová vzkazovala: "Kotleto! Netuším co si s nima zamýšlel, tak si je rozepiš ve trojce, fuck it, naschle." Nejmíň mě tam asi sere Gerasim, ten je v pohodě, ale interakce Giussepeho (v podstatě s kýmkoliv) a Agy s kapitánem Bouchačem je hodna mrsknutí knihy se slovy "Bruh" z vokna a jít si pak vymlátit nervy do boxovacího pytle. Jsou fakt za trest.
Koncovka je jedna velká young adult pohádka. A kdo mě zná ví, co si kurva o young adult myslím. NO TO SNAD NE! TAK JSTE TO MĚLI KONCIPOVAT JAKO YOUNG ADULT OD ZAČÁTKU A NE MĚNIT V OUTRU ŽÁNR! PŘÍŠTÍ DÍL BUDE VERŠOVANÝ?!?! Křičím v duchu ke knize, ve které se zázraky dějí na denním pořádku a nikdo, NIKDO neumírá.. Nejen nesmrtelnost postav tak vypaluje tuhle knihu jako fašisti Ležáky.

hanzmb
17.03.2022 5 z 5

Kdo si myslíte, že píše tvrdší díly série - "buran" z Bruntálu nebo půvabná rusalka z Brna? Za bé je správně. Dopředu upozorňuji puritány, kterým vadí sprostá slova či sex s různými mimozemskými otvory, aby se této knize zdaleka vyhnuli. Ty co si to užívají (myslím tím samozřejmě jen četbu) čeká parádní jízda. Už se těším na Šprty.

Dandulka
01.03.2022 5 z 5

Mám takový pocit, že se tato série vydává zajímavým směrem. V každém případě ani tady nechybí břitký humor směřovaný na lokality Moravskoslezského kraje. Nechybí ani zmínka o nejslavnější ulici v Ostravě. Prostě paráda.

Belanna
28.02.2022 2 z 5

Není to tak šílené jako u Kotlety a také to není nejlepší od Kristýny. Uvidíme, co bude dál.

vlkodlaq
20.02.2022 4 z 5

Druhý výlet do vesmíru dvojice Kotleta-Sněgoňová se opět velice povedl. Stalo se toho méně než v díle prvním, ale o to více děj odsýpá spád je strmý, jak to od Kotlety očekáváme. Příběh se odehrává na jedné planetě, můžete se tak těšit na méně vesmírné sci-fi a více akce, spousta živočišných druhů a nějaká ta vymyšlená udělátka a hejblata však nechybí.
Snad i díky kolegyni Sněgoňové je kniha méně pornografická, než Kotletovy dřívější počiny a ději to spíše prospělo, než ublížilo. Takže děkuji a jen tak dál, už se chystám do KD pro další kousek

OldaB
06.02.2022 4 z 5

Hodně dobré pokračování, které přináší nové figury a umně vytváří další podhoubí série. Ke konci mi přišlo, že tomu trochu dochází dech.

chomic_pisek
26.01.2022 5 z 5

Dovolím si přeskočit obligátní část o tom, jak jsem pochyboval, že "nějaká Sněgoňová" bude držet krok s Kotletou, abych byl během chvíle vyveden z trapného omylu a nezbylo mi nic jiného, než se tady veřejně Kristýně omluvit. Omlouvám se :-)
Druhý díl Legie byla jízda ve větším stylu než otevírací díl. Nejvíc mě bavilo, jak Gerasim pod autorčinýma rukama rozkvetl do krásy a pro mě byl on a jaho pošťuchování s kapitánem hlavním koření příběhu. To, co posádka Kraksny vyvedla na Namthé byla jízda od samého začátku, přes Gersaima v hambinci, využití vesmírného slimáka jako biologické zbraně až po safari. Parádně jsem se pobavil a hned se těšil na další výlet na palubě Vzdorující.
Na závěr opět děkuji panu Stránskému za nezapomenutelný přednes.

JSmerda
19.01.2022 4 z 5

Na sérii Legie spolupracuje František Kotleta s Kristýnou Sněgoňovou. Přestože se Kristýna snaží stylem a slovníkem přiblížit Kotletovi, tak jsou mezi knihami znát odlišné vypravěčské postupy. Přijde mi to, jako by Kotleta vyřezával sochy (=děj) motorovou pilou, zatímco Sněgoňová je opracovává dlátkem. Kotleta se v ději rychleji posouvá a umí ve zkratce načrtnou podstatné. U Sněgoňové se bohužel navíc objevuje v ději až moc náhod, které z knihy zbytečně dělají sci-fi pohádku.
Nicméně, musím uznat, že mě hodně bavilo slovní popichování hlavních postav. V tomto ohledu Kristýna předčila i samotného Františka Kotletu :)

Klilad
09.01.2022 2 z 5

Od této autorky jsem se párkrát pokusil přečíst Krev pro rusalku a nikdy ji nedočetl. Považuju ji za jednu z nejhorších záležitostí, co se mi dostaly do rukou.
Takže, jak si vedla při psaní série s Kotletou?
Dá se to. Na jedno přečtení dobrý, ale vše působí uměle a tak nějak už dopředu víte, jak to dopadne. Popravdě, tuhle knihu jsem za týden pustil z hlavy a absolutně si nevzpomenu na jediný, zajímavý moment. První díl sice prošel jedním uchem tam, druhým ven, ale tam si vzpomenu aspoň na nějakou zajímavou scénu. Tady ne. Uměle nafouknuté prázdno.

renefer
06.01.2022 5 z 5

Když se člověk zorientuje ve vší té mimozemské havěti, tak je to super čtení s dobrými hláškami, které určitě někdy využiju. Děj je opravdu nepředvídatelný, pokaždé, když si říkám, jó a teď to dopadne takhle, tak to dopadne úplně jinak i když stejně blbě :) Takže posádka Kraksny má mou plnou pozornost a jdu na další díl. Ještě musím pochválit za načtení Martina Stránského, dokázala bych ho poslouchat do nekonečna a ještě dál.

SirChico
11.12.2021 4 z 5

Řekl bych že se tahle nová série od Kotlety a Sněgonové pěkně rozjela. První díl byl nadprůměrnou Kotletovkou - tj. napěchován akcí, drsnými hlášky i vtipem a druhý díl vůbec v ničem nezaostává. Možná bych si i dovolil říct že se mi líbí trochu víc.Postavy jsou jaksi více vyrýsované a příběh komorně zajímavější. Legie má teď moji plnou pozornost a doufám že si tuhle vysokou kvalitu udrží.

Tamten
14.10.2021 4 z 5

Udržuje Kotletův styl, v některých částech kniha lehce pokulhává, ale celkově dobrá a co se děje týče, tak na rozdíl od první knihy zde graduje správným směrem.

Maud22
27.09.2021 5 z 5

Pochopíte to? Další dobrodružství, a sakra nebezpečné, se rozehrává kvůli ženské. Tvor nazývaný pracovně Slepic potřebuje dostat z emzáckého paláce disk a navnadí posádku, že by mohli přitom osvobodit ženu. Lidskou ženu. Tomu se prostě nedá odolat. Takže zatímco Aga jde předat chepit, Moravec, Gerasim a Vodička za podpory (naprosto neschopného) Guisseppeho zůstávajícího na kosmické lodi, přijmou výzvu. A rozjede se bláznivá jízda, která končí novým kontraktem. Nebo vlastně nekončí...

Ookmalej
16.09.2021 5 z 5

Fakt jsem se dobre bavila. Zhltla jsem druhy dil stejne jako ten prvni. A musim rict, ze takhle zamotanou a napinavou knihu jsem v ruce uz dlouho nemela. Ta scena v palaci a v zahrade se zviraty, to byla pecka! Fakt jsem se bala, ze Vodicka (muj favorit) umre diky nejake blbe nahode. Ale nastesti vse dobre dopadlo a ja se radostne vrham na dalsi dil.

Merlin_CZ
14.09.2021 5 z 5

První díl série psal F. Kotleta a myslím, že Kristýna je hodně důstojný nástupce. V podstatě jsem nepoznal rozdíl a to je určitě dobře, Dokonce mě napadlo, zda Kristýna není další alias Kyši/Kotlety :D
Koho baví scifi s ufony, tuny rozježděných střev, utrhaných hlav a mozků v rozletu, ten se tu určitě bude bavit stejně jako já :)

tygřík2
11.09.2021 4 z 5

Amanda válí, ale jednu hvězdu ubírám za to, že paní spisovatelka neumí pracovat se slovy soustředit se a soustřeďovat se a používá takové patvary jako budu se soustředit. (Ty vidy, ty nám dávají, co?:-))

slawa.cap
22.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že jsem necítil žádný rozdíl po změně autora/ky. Kristýna pokračuje ve stejném tempu a naprosto stejným směrem jako řezník z Bruntálu. Příběh se nám po polétání vesmírem přesunul na Tatooini a i ve známém baru začíná hlavní zápletka této knihy... eh, teda Tatooine ona je to vlastně Namathé, ale v mysli jsem tuto planetu viděl jasně :)
Gerasim s Kápem zmrví na co chytnou, ale Gerasim mně celou knihu neskutečně bavil. Trochu mi tu vadil přehnaný Deus ex machina. Ne že by v prvním díle nebyl, ale tady to bylo už moc, naši hrdinové bez pomoci náhody nevyřešili sami vůbec nic. Taky Amanda, ač příjemné zpestření ancáblu, mi přišla příliš moc ultimátnísuperzbraň.
Mám nachystaná třetí díl a i přes neutuchající touhu se do něj pustit si od příběhu raději pár dní odpočinu.
Poslouchal jsem jako audioknihu.

Radesan
12.08.2021 4 z 5

V čem první díl začal, v tom druhý díl skvěle pokračuje. Už dlouho se mi nestalo, abych knihu dočetl tak rychle. Pro mne osobně mají postavy zajímavé motivy a celkově se mi "vesmír" těcho knih líbí. Určitě si od paní Sněgoňové musím koupit Město v oblacích :-).