Legendy staroj Pragi

Legendy staroj Pragi https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474824/bmid_legendy-staroj-pragi-CWL-474824.png 4 42 12

Ruská mutace knihy. Soubor třiceti pověstí a legend, které se vztahují k nejznámějším místům hlavního města Prahy. Tato místa lze dodnes navštívit, a tak se kniha může stát současně i jakýmsi zábavným, atypickým průvodcem, který lze vzít s sebou třeba na procházku.

Literatura česká , Pragensia , Pověsti

Vydáno: , Plot

Pověsti staré Prahy , 2007

kaczka79
16.05.2023 5 z 5

Příjemné čtení pražských legend a pověstí. Sympatický malý formát knihy + krásné ilustrace jsou bonusem. Doporučuji...

Páájinka
16.01.2022 5 z 5

Tenká knížečka, která stručně popisuje legendy.

Val
17.09.2021 5 z 5

Pro milovníky tajemných legend a Prahy naprosto ideální. Pověsti vyprávěny velice čtivou formou. Oceňuji zejména fakt, že většina pověstí není notoricky známá. Krásná knížečka ...

Magrata15
07.03.2021 5 z 5

Malý průvodce po devětadvaceti místech Prahy.
U každého místa je historický popis, případně popis vzniku stavby, zmínka o historických osobnostech a dále pověsti, které se k tomuto místu nebo stavbě vážou.
Už si značím, kam bych se jela podívat. A jednou tam určitě pojedu :)

ladyka
19.01.2021 5 z 5

Čteno v rámci ČV - Kniha s ilustracemi. Ilustrace, resp. dobové rytiny jsou nádherné, dýchá z nich atmosféra dávných časů, stejně jako z informací/pověstí doprovázejících jednotlivé stavby či místa Prahy. Sympatický malý formát láká vzít knížku a jen vyrazit...Povedené!

Atanone
23.11.2020 4 z 5

Víc místopisu, než pověstí. Oceňuji grafiku, krásné dobové ilustrace dokreslují text.

EmillyT
14.06.2020 3 z 5

Kniha je velmi pěknou sbírkou pražských pověstí, byla jsem mile překvapena že většinu z nich jsem dosud neznala.

Lucie_1986
07.06.2020 5 z 5

Krasna knizka. Kdo miluje Prahu, nesahne s vyberem vedle. Vybrane tri desitky mist Stare Prahy a k nim pojici se historicka udalost, popripade povest.

Jirinamac
28.05.2020 4 z 5

Příjemné a poutavé vyprávění pověstí o částech staré Prahy, které je doplněno o hezké obrázky.

Doly10
16.03.2019 3 z 5

Příjemné a oddechové čtení, které vám převypráví ty nejzajímavější pražské pověsti. Krom zajímavých pověstí, je kniha i určitým průvodcem po Praze, vhodně doplněna o historická fakta.

KikinkaV
05.06.2017 3 z 5

Spíš takový přehled pověstí s nádhernými kresbami. Líbily se mi krátké úvodní odstavce o historii daného místa. Ve většině případů se jednalo o popis vzniku názvu místa a nakonec mi tyto krátké odstavečky připadaly zajímavější než samotné legendy.

tulip131
15.05.2016 5 z 5

Tak tady se nedá úplně mluvit o knize, spíš několik stran v tvrdé vazbě, o to víc skvělých. Každá kapitola začíná historii a fakty, potom přechází k pověstem, které se k danému místu nebo budově tradují. Ještě nikdy jsem žádnou knížku nečetla dvakrát, ale tohle bude výjimka, opravdu příjemné a poučné čtení.