Legendy: Povídky na počest Davida Gemmella

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

David Gemmell byl jedním z nejlepších současných autorů hrdinské fantasy. Když v roce 2006 zemřel, zanechal po sobě spoustu nezapomenutelných postav, epických světů a napínavých příběhů. Roku 2008 kroužek spřízněných spisovatelů a přátel pod vedením Deborah J. Millerové a Stana Nichollse založil na jeho počest Cenu Davida Gemmella. V roce 2013 se skupina soudobých autorů fantasy rozhodla vydat knihu, kterou uctí památku člověka, jehož práce je tolik inspirovala. Vítejte v zemi Legend…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341142/legendy-qjj-341142.jpg 3.510
Žánr
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Perseus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Legendy: Povídky na počest Davida Gemmella

Přidat komentář
kUMters
04. února

Príjemný počin, kde asi jedna poviedka nie je slabá. Väčšina je priemerných/štandardných a do toho pár luxusných kúskov:)

trudoš
19.07.2017

David Gemmell udělal pro hrdinskou fantasy to, co kdysi Robert E. Howard v jejích počátcích. Dal jí tvář nové doby, přičemž zachoval prapůvodní kouzlo, které tento subžánr definovalo. Kouzlo odvahy. Proto se není čemu divit, že na jeho počest vznikla sbírka povídek světových autorů.
Jako pestrá směsice tedy funguje kniha skvěle, naneštěstí ke Gemmellovské atmosféře se přiblíží jen někteří spisovatelé. Což v rámci image celé antologie trochu zamrzí. Profesionálové se však nezapřou a tak je většina textů pořád zárukou skvělé zábavy.
Sázkou na jistotu je v tomhle ohledu Joe Abercrombie, jehož nekontrolovatelný cynismus nezklame. Nečekaně boduje také Adrian Tchaikovsky, který vyšvihl dokonalou samurajskou řezačku, dovedně zasazenou do hmyzího univerza. No a pozadu nezůstal ani editor Ian Whates se zábavnou povídkou o nesnázích nájemného dobrodruha. Celkově mě pak mile překvapilo kvalitativně silné zastoupení ženských autorek, jež se mužskou polovičkou osazenstva nijak nenechávají zahanbit.


Doporučujeme

Kouř a zrcadla
Kouř a zrcadla
List od Nimrala a jiné příběhy
List od Nimrala a jiné příběhy
Poslední přání
Poslední přání
Mihotavé stíny
Mihotavé stíny

Štítky

povídky antologie hrdinská fantasy

Autor knihy

Ian Whates
anglická

Podobné knihy

Kniha Legendy: Povídky na počest Davida Gemmella je v

Přečtených12x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce11x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x