Průvodci racků

V království není nic tak, jak má být. Král Matthew je indisponován a v hlavním městě vládne zlovolný Tesák. Země nerodí a dokonce i rackové ztratili směr. Všichni chtějí vědět, proč se to děje. Leonardo Pegasus, mág ve výslužbě, zkoumá temné hlubiny signalizační sítě, kde neviditelné síly soupeří o moc… Ashleigh Brownová, dospívající dívka z hlavního města, touží vydat se na cesty v křiklavě pomalované maringotce tuláka Liama Blackwooda… Charles Bannister, zámožný obchodník, plundruje Ostrovy a pátrá po tajném bohatství, které je tam pohřbeno…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77265/pruvodci-racku-77265.jpg 3.43

Legendy o Zemi 3.

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Triton

The Seagull Drovers, 2004

Kniha Průvodci racků

Zelený_Drak
14.02.2015

Závěr trilogie je předvídatelnější než předchozí díly. Poprvé tu ich formu používá postava, která trochu vtahuje čtenáře do děje, ale právě proto, že příběh se uzavírá a už není překvapivý, je tím spíš udržena stejná úroveň než dosaženo zlepšení. Dochází k závěrečné bitvě mezi dobrem a zlem, která, jakkoliv je originální, je předvídatelná.

Celkově se mi v trilogii líbil motiv něčeho zlého, co se oddělí od nepřipraveného vynálezce a zabydlí se to v jeho vynálezu. Další lidé, kterým chybí zdravé instinkty, to zlé přehlédnou a umožní tomu rozšířit se do světa. To je velmi dobrý motiv, který asi málokdo ocení. Při tom "Legendy o zemi" jsou jedna z těch fantasy, kde vlastně nic fantastického není.

Steve Cockayne
anglická, 1951