Legendy o vášni

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podmanivý román známého amerického spisovatele, přítele slavného herce Jacka Nicholsona, podle něhož byl natočen drsný, a přesto romantický film Legenda o vášni s Bradem Pittem, Julií Ormondovou a Anthony Hopkinsem v hlavních rolích. Dějově nahuštěná sága o montanské rodině, kterou tragicky zasáhne první světová válka. Osudy tří bratrů, z nichž zaujme hlavně nezkrotný Tristan, kovboj, voják, námořník a pašerák alkoholu. Silný milostný příběh nenechá nikoho na pochybách, že je co prožívat a o čem číst. Druhá novela Pomsta byla rovněž zfilmována a vypráví stejně uhrančivý příběh bývalého stíhacího letce, inteligentního a pohledného, který se ztrácí v bludišti civilního života a kterého k nekompromisnímu životnímu gestu přivede tragická láska k manželce mexického mafiána. Třetí příběh Muž, který se vzdal svého jména, je o střízlivém, upjatém obchodníkovi, jenž po rozvodu se ženou a odchodu dcery na studia pozvolna a nezadržitelně mění svůj život. Také jeho nakonec od minulosti definitivně odstřihne osobní tragédie. Harrisonovy syrově napsané příběhy zachycují postavy v situacích, které ohrožují jejich život nebo jim brání dosáhnout toho, co se pro ně stalo smyslem života. Pak jsou připraveni vzít zákon do svých rukou. Harrison po svém hledá styčné body mezi člověkem a přírodou, divočinou a civilizací a v originálních variacích znovu a znovu ztvárňuje onen dvojí motor lidského života - lásku a smrt.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31413/legendy-o-vasni.jpg 3.512
Orig. název:

Legends of the Fall (1979)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Jota
více informací...
Počet stran:264
Překlad:Robert Křesťan
Edice:Příběhy (Books, Jota) (36.)
ISBN:80-7217-163-1
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Legendy o vášni

svitim
13.02.2015

Tak dlouho jsem tuto knihu sháněla.....Moc se mi líbil film Legenda o vášni, kniha bývá většinou lepší.......ovšem o téhle to neplatí.
Kniha má 3 povídky. První povídkou byl film inspirován, na přebalu knihy je uvedeno, že byla napsána v rychlosti......a je to na ní opravdu hodně znát, dějově se od filmu hoooodně liší, obdivuji, že takové slátanině dal režisér a scénárista řád, logiku, lásku i tu vášeň.

Druhá povídka o mužské krizi středního věku mě vůbec nezaujala, horko těžko jsem ji dočetla. Na třetí povídku jsem neměla ani chuť ani náladu.

Jedna hvězdička za obal . :-)

Autor knihy

James Harrison

James Harrison
americká, 1937

Kniha Legendy o vášni je:

v Přečtených17x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit1x