Legendy české fantasy

Legendy české fantasy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28045/bmid_legendy-ceske-fantasy-x7B-28045.jpg 4 48 8

Legendy české fantasy obsahují to nejlepší, co se u nás v žánru fantasy píše. Šest renomovaných spisovatelů, šest žijících legend naší literatury, se setkává v exkluzivním projektu, který představuje jejich nejoblíbenější cykly v dosud nepublikovaných novelách. Antologie Legendy české fantasy je lahůdka pro fanoušky, kteří již dobře vědí, že naši autoři patří mezi opravdovou elitu, i jedinečná brána do světů české fantasy pro všechny, kteří s nimi dosud neměli čest. Sestavil Ondřej Jireš. Povídky: - Miroslav Žamboch: Cesta domů - Jaroslav Mostecký: Štěňata vlků - Jiří Walker Procházka: Ken Wood a válečné zvony Rhótů - Vladimír Šlechta: Šťastná náhoda - Leonard Medek, Františka Vrbenská: Kalné víry Rhenu... celý text

Janadvorackova
11.02.2024 4 z 5

Konkrétně tyhle novely jsem dosud nečetla, ale autory a jejich světy znám.
Rozmanitě sestavená sbírka.
Štěňata vlků byla nejlepší. Ostatní zdárně za nimi.

1871
14.12.2023 2 z 5

Výběr spojuje jen to fantasy. obrovský rozptyl ve stylu psaní a i jazyku. Nejvíce mi seděly Kalné víry Rhenu. Ken Wood a válečné rohy Rhótů měl spád a jazykově byl dobrý, ale kulisy a reálie byly vyloženě komiksové. Cesta domů, dobře odvedené spisovatelské řemeslo, jen mě často vyrušilo slovní spojení, nebo formulace, která mi neseděla k tématu ani situaci. Nevím jestli to je autorův záměr, nebo jestli se tak prostě vyjadřuje. Zbytek někde mezi tím.

Aquagirl
18.04.2020 2 z 5

Hodnotila bych tak 50/50. Některé povídky výborné, u jiných jsem byla lehce v rozpacích.

Covenant
11.01.2018 3 z 5

Lepší průměr. Žamboch vynikající jako vždy, Šlechta objev. Vrbenská s Medkem by byli skvělí, kdyby z povídky neudělali rozvleklý román

Vlk.kh
31.12.2017 4 z 5

Za mě v této knize jednoznačně vedou Štěňata vlků a Kalné víry Rhenu - ať žije Krak! To ostatní už je o něco slabší, ale ne špatné - kromě Kena Wooda, to jde zcela mimo mě.

elenai
18.04.2017 4 z 5

Hrdiny ze čtyř novel dobře znám a moc ráda jsem si o nich znovu přečetla. Nejvíc jsem si užila Štěňata vlků - úžasný pochmurný příběh z vikingského období, který na čtenáře pálí jeden zvrat za druhým.

Davies182
09.11.2014 4 z 5

Ďuro vládne, jinak ale rozhodně nadprůměrná česká tvorba.

Neo1tex
06.09.2011 3 z 5