Pět bojovníků - Opice

Pět bojovníků - Opice https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321058/bmid_pet-bojovniku-opice-8vi-321058.JPG 4 75 9

Legendy bojových umění série

Legendy čínských bojových umění. Po zničení čínského kláštera jsou ukradeny vzácné svitky s moudrostí starých mistrů. Pět mladých mnichů, kteří útok přežili, se chce pomstít. Nejprve se však musí naučit ovládat bojové umění pěti zvířat, ke kterému jsou předurčeni-tygr, opice, had, jeřáb a drak. Malao ,,opice" se chce stát obratným mistrem. Nejdříve ale musí projít cestu plnou překážek, nebezpečí a dobrodružství. Podaří se mu vše překonat a získat opičí lstivost a mrštnost?... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Five Ancestors - Monkey , 2005

inachisio
inachisio
28.08.2020 4 z 5

Velice čtivá a akční knížka. Už si ji moc nepamatuju, ale vím, že se mi líbil příběh i způsob psaní.

Abiczko
Abiczko
07.03.2019 5 z 5

důstojné pokračování

Elizza
Elizza
26.12.2018 4 z 5

Chvíli trvalo, než mi došlo, že bez prvního dílu to nepůjde. Nevýhodou veřejných knihoven je, že první díly jsou nedostatkové zboží. Líbí se mi, jak se všechny knihy doplňují. Jedna začíná ještě trochu před koncem té předcházející a skvěle se doplňují.
Už je to pár let, co jsem tyhle knihy četla a myslím, že si je klidně zopakuju, i když už je to mimo moji kategorii.

Tatsume
Tatsume
22.02.2018 3 z 5

Knížka mi přišla ze začátku zmatečná, děj začínal tak nějak uprostřed. Až pak mi došlo, že je to jedna ze série, a že asi budu muset kouknout po té první. Kniha je psaná spíš pro mládež, ale i tak jsem si si ji přečetla ráda, bylo to příjemné, oddechové čtení, i s troškou napětí. Pokud máte ve škole za úkol přečíst do čtenářského deníku knihu dle vlastního výběru, tuhle doporučuji.

Desby
Desby
26.07.2017 5 z 5

Co dodat. Z knihy jsem byla opravdu nadšená! Čekala jsem že bude přinejmenším dobrá, ale toto bylo skvělé!

Safira55
Safira55
07.06.2016 5 z 5

Tuhle serii sem si zamilovala a knižka OPice předčila sveho předchudce Tygra!!

eŠ
21.01.2016 3 z 5

Příběh z pohledu Opice se mi líbil ještě víc.. než z pohledu Tygra.

Tygresa
Tygresa
28.08.2012 4 z 5

Druhý díl, mojí oblíbené série. Příběh vypráví asi jeden z nejmladších mnichů, ale to není moc poznat. Malaa jsem si oblíbila hned, jelikož mi připomněl pár lidí z mého okolí, kteří se strašně chtějí dozvědět, co se děje a nikdy nezavřou pusu. Jho bratři s tím měli problémy a ani se jim nedivím. S Malaem jsem často soucítila a když si knihu přečtete, myslím si, že každý by se ptal stejně jako tenhle mladý mnich dokonce možná i víc. :)

Issiriana
Issiriana
31.07.2012 4 z 5

Pěkná knížka s rychlým spádem, dobře se čte a pokud vás zaujme, nestrávíte u ní víc než týden. :)

Jeff Stone
americká