Legendy a fakta o Oskaru Schindlerovi

Legendy a fakta o Oskaru Schindlerovi

Oskar Schindler (narozen 28. 4. 1908 ve Svitavách) se stal hlavní postavou filmu St. Spielberga „Schindlerův seznam“, který položil základ ke vzniku legendy světového formátu. Ve skutečnosti byl Schindler válečný zločinec, který po válce unikl zaslouženému trestu. Ti, kteří tvrdí, že Schindler byl jen ryzím, nesobeckým a šlechetným zachráncem židů, budou muset přinést jiné, podstatnější důkazy, než dosud....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31734/legendy-a-fakta-o-oskaru-schindlerovi-31734.jpg 3.420
Literatura naučná, Historie
Vydáno:

TipsyChipsy
18.04.2017

Autorka odvedla mravenčí vědeckou práci zobrazující Oskara Schindlera ve světle skutečných dokumentů. Úmrtnost vězňů v Schindlerově koncentračním táboře v Brněnci nebyla nižší než v ostatních pobočných táborech Gross-Rosen.

Michalka98
15.02.2017

Tato kniha se mi moc nelíbila. Chaoticky psaná, občas mi přišlo, že autorka píše o jiných lidech než o Schindlerovi. Ale alespoň mám i jiný úhel pohledu. Největší problém spočívá v tom, že spousta věcí se již nikdy nezjistí, a proto si každý musí udělat názor na Oskara Schindlera sám.

jprst
11.08.2016

Po přečtení mám rozporuplný dojem pravděpodobně dost ovlivněný Spielbergovým filmem i Kenneallyho knihou. Ne všechny dokumenty a svědectví zde autorkou předkládaná mají stoprocentní důvěryhodnost, ale zřejmě vykreslují Schindlera poměrně pravdivě. Holt se budu muset podívat ještě po nějakých dalších informacích.

dearkiki
27.01.2015

Jsem moc ráda, že se autorka nebojí nabourat tuhle legendu a ukázat Schindlerovu trochu jinou tvář a motivaci. Kniha především poukazuje na některé nesmysly a očividné lži, které se vžily do obecného povědomí, díky slavnému filmu a knize T. Kenneallyho.
Na druhou stranu, informace jsou tu podávány trochu chaoticky. Vzpomínky a záznamy si leckdy protiřečí a jsou tu postaveny vedle sebe. Mnohé ještě stále nebylo objasněno a možná, že nikdy nebude, takže je nakonec na čtenáři, co si z předložených svědectví a dokumentů vezme.

tessy999
08.06.2011

Ne se vším v této knize souhlasím, ale rozhodně mi přijde tento obraz Schindlera přece jen o něco pravdivější a reálnější než v Keneallyho knize.

lorelai76

Podľa mňa autorka nepoprela všetky zásluhy O.Schindlera, ale uviedla veci na pravú mieru. Spielberg potreboval kladného hrdinu a vykreslil ho v ružovejších farbách, nech v skutočnosti Schindler bol. Je fakt, že vďaka nemu sa zachránilo mnoho Židov aj keď motivácia vzniku toho zoznamu nebola čisto nezištná.

bovinka

Tato kniha mě absolutně vytočila. Autorka zde popírá veškeré zásluhy. O. Schindlera. Vím, že vše není tak dokonalé, jak se píše v Schindlerově seznamu. Ale opravu tuto knihu nedoporučuji