Legenda o svaté Kateřině

Legenda o svaté Kateřině https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374053/bmid_legenda-o-svate-katerine-YWB-374053.jpg 3 100 9

eliifa
25.01.2020 1 z 5

kniha mě nezaujala

Yabac
30.12.2019 3 z 5

Celkem čtivá legenda, velmi emocionální, zajímavá po své poetické stránce - výběru jazykových básnických prostředků, lomeného rýmu i hojných přesahů.

Mánička178
13.03.2019 4 z 5

Naprosto úžasná legenda, která ve mně nepřestává vzbuzovat údiv a obdiv, a to jak k tvůrci, tak rovněž k překladateli :)

Nadzu
12.05.2014 3 z 5

Nejsem věřící, takže z tohoto ohledu mne kniha příliš nezaujala. Paní profesorka se rozplývala nad honosným vyprávěním, ale zrovna výpravné mi to nepřišlo. I když její četba nebyla povinná, nelituju toho, že jsem si tuto legendu přečetla.

šmudlík
02.02.2013 2 z 5

Přečetla jsem knihu jen kvůli povinné četbě a měla jsem dost. Pro mě strašně těžká četba. Ale myslím, že věřící by to mohli pochopit líp.

Niki
15.01.2013 2 z 5

Kdyby to nebyla povinná četba, tak bych to asi nedočetla, protože mi vadilo, že to bylo napsáno formou básně.

Kubíííína
27.09.2012 odpad!

Byla to hrůza, naprosto nezáživné, po pár stránkách jsem knihu odložil a už si ji víckrát nepřečtu

Madluska
15.11.2011 4 z 5

Kdyby Jan Lehár nesepsal předmluvu k této knize, považovala bych ji za nějakou nudnou legendu o světici. Díky oné předmluvě však text získal jiný rozměr, dokonce i symbolika barev mě zaujala. :-) Navíc když si člověk uvědomí, že tohle dílo vzniklo ve 14. století, kdy ještě čeština nebyla na kdovíjaké úrovni, musí si sednout na zadek. Kdo si oblíbil lyrickoepické verše, toho by mohla zaujmout i Legenda o sv. Kateřině.

Jitule Š.
17.05.2011

To je těžká palba:-))) Čte se to povinně ve školách, ale já si myslím, že vzdělaný člověk by měl znát stručně obsah a to bohatě stačí! Já to četla ve škole a náš učitel se rozplýval nad popisem jejího mučení - ta symbolika barev (mlask), to bílé tělo (slinty - slinty), ten kontrast s červenou krví (mlask). Tám nám to znechutil ještě než jsme se pustili do čtení. Archaický jazyk a legenda:-))) Už nikdy víc:-)))