Legenda o Garonně

Legenda o Garonně https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26442/bmid_legenda-o-garonne-65c8cb310f598.jpg 4 27 7

Garonna, Rennardova dcera, se učí šermířskému umění na poklidném ostrově Dai-ho-ko, když se v jejím životě objeví záhadný Mirlaupan. S ním procestuje svět pomocí Klíčů a Dveří, přičemž se dozvídá historii své rasy, která se té lidské jen vzdáleně podobá. Zároveň je proti své vůli zatažena do krvavého zápasu dvou nesmiřitelných rodů Raileyů a Moynů, jejichž vzájemná nenávist se klene přes propasti času i prostoru... celý text

NemmamSlov
NemmamSlov
20.05.2023 5 z 5

"Usiluj o to, aby tvůj život byl jako čepel meče: přímý, pevný a bez emocí."

Legenda o Garonne je ešte lepšia ako predchádzajúce dielo o Rennardovi. Posúvame sa o generáciu dopredu, kde Garonna spoznáva nový svet, hlavne jej výnimočné schopnosti. Zisťuje, že pochádza z rasy, ktorá vymiera. Zo začiatku som mal strašný problém zapamätať si všetky mená, no Mazurek sa k nim neustále vracia a tým pádom ich dáva viac do povedomia. Škoda, že to bolo také krátke, Gaston dostal strašne málo priestoru v tejto knihe. Páčilo sa mi aj spracovanie brán, ktorými Garonna cestovala po zemi a dokonca skrz celý vesmír. Jedna z lepších kníh edície Pevnosť.

assenora
assenora
01.11.2019 4 z 5

Veľmi pútavý dej, v ktorom je zaujímavým spôsobom rozvrhnutá pointa príbehu, aj keď z môjho pohľadu až s príliš veľa postavami, ktoré nie sú detailne charakterovo vykreslené. Dej rýchlo napreduje a nie sú v ňom zbytočne 'hluché' miesta. Zaujímavé je aj to,že sa v priebehu príbehu objavujú aj postavy, ktoré už boli na prvý pohľad z príbehu 'odstránené'.

Svářeč
Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Přijemné počtení. Kupodivu poměrně originální, jehož největším kladem jsou sympatické a dobře prokreslené postavy, zejména hlavní hrdinka. Děj nám taky představí několik menších sympatických epizodních postav, které jsou též velice zajimavé. Bohužel je to celé trochu předvídatelné a taky mě trochu štvalo několik rádoby šokujících odhalení (Ten motýl byl ...!)

ZaS
ZaS
09.10.2016 4 z 5

Kniha je zjevně silně ovlivněna Zelaznym. Má sice své slabiny ( především příliš velký počet postav vedoucí k malému prostoru pro vykreslení charakterů a nevyhraněnost vytvořeného světa, který je sice podobný tomu našemu, ale přesto to není on) nicméně klady je vysoce převyšují, takže pro fanoušky Amberu určitě bude představovat 'povinnou četbu'.

Ladys
Ladys
30.08.2016 4 z 5

Jak jsem psal v hodnocení první knihy, že to byl jen kvalitní most k Legendě o Garonně, tak má prognóza se nakonec vyplnila jen z poloviny.
Druhá kniha se rozjela ve slušném tempu i atmosféře, aby nakonec člověk došel k tomu, že formát nakladatelství Epocha je pro takový příběh nedostačující.
Množství postav, umocněné zajímavými a pestrými nástiny jejich charakterů by si zasloužilo větší prostor, než bylo autorovi umožněno nákladem. Nehledě na nevyužití různých žánrových artefaktů.
Vlastně by příběhu prospěl ještě jeden díl, aby autor mohl více pracovat s postavami a více nás ohromit světem, do kterého umožnil pouze nahlédnout.
Všechny výše jmenované slabiny ale neznamenají, že kniha nemá své kouzlo. A možná, že to co jí vytýkám je nakonec její klad. Žádné rozmělňování děje a žádné servítky s postavami.
Legenda o Garonně rozhodně stojí za přečtení a čtyři hvězdy jí dávám pouze proto, že to neznámé a nové jsem dostal už v Legendě o Rennardovi.

Renynator
Renynator
18.07.2015 4 z 5

Velmi povedený! . Do příběhu sem velmi intenzivně ponořil. Líbí se mi styl psaní pana Mazurka. A jelikož to není první kniha kterou sem od něj přečetl.... zkráceně se těšim na další příběhy. :-) Rozhodně to za přečtení a zážitek stojí!

Nagadir
Nagadir
05.10.2014 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, bohužel od začátku až do konce mi tady pořád něco chybělo. Akce je dobrá, postavy jsou zajímavé, nicméně, bohužel většina z nich zemře dřív než dokáží nějak vážněji zaujmout, což je škoda.

Jiří Mazurek
česká, 1974