Legenda o Antikristu

Závěrečná kapitola bilancujícího díla Tři rozhovory velkého ruského myslitele a filozofa (1853 - 1900) věnovaná otázkám lidské existence: dobru a zlu, pravdě a lži, náboženství a nihilismu. Komentář italské autorky ukazuje její nadčasovost a začleňuje ji do kontextu dnešního dialogu o hledání lidské identity současného člověka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23596/legenda-o-antikristu-23596.jpg 4.615
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Refugium Velehrad-Roma

Kniha Legenda o Antikristu

Mimir
03.10.2018

Uvedomujem si kvalitu Orwella a rovnako tak aj Huxleyho, ale...ani neviem nájsť to správne slovo - sofistikovanejšiu? trefnejšiu? rozhľadenejšiu? dystópiu som nečítal, ani v beletrii ani vo filozofii. Solovjev napísal text s tak silným citom pre budúcnosť, so schopnosťou predvídať udalosti, že sa viaceré spomenuté odohrali. Dielo vznikalo v rokoch 1899-1900 a nájdeme tam predpovede: 20. storočie prinesie najväčšie vojnové konflikty v histórii ľudstva, vznikne únia európskych štátov, Čína hospodársky, ekonomicky a demograficky expanduje..a záver už odráža udalosti zo zjavenia apoštola Jána. Pán Solovjev, ja dávam klobúk dole!

JLČ
12.11.2016

Strhující, prorocká novela o příchodu Antikrista v podobě humanistického prezidenta. Pro katolíky povinná četba...