Šampion

Šampion https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182612/bmid_sampion-182612.jpg 4 454 98

Legenda (Marie Lu) série

< 3. díl

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Champion , 2013

drbohlav
drbohlav
03.12.2015 4 z 5

a já si říkala, jak Day bude chroupat to, co June v prvním díle udělala, protože ať by se omlouvala, jak chtěla, byla příčinou toho všeho. Takže celou trilogii jsem nějak měla problém s Dayem a jeho kladného vztahu k June. No jo, tak trochu patetický konec to nějak urovnal. Ale jak jsem řekla na začátku... četlo se to dobře, ale ten punc hit to nemá.

katerinad
katerinad
13.10.2015 3 z 5

Spousta lidí serii opěvovala a tak jsem si řekla, že je hanba, že jsem ji ještě nečetla, i když jsem to měla v plánu.
Ale musím říct, že s každým dílem se mé chuťe do čtení snižovaly, až jsem musela u poslední knihy skoro bojovat. Možná, že už jsem takzvaně přejezená dystopií a tahle mi nepřišla nijak vyjímečná.
OBSAHUJE SPOILERY!
K samotnému závěru, to nebylo špatné. Bylo vyřešeno spoustu věcí, ale autorka se podle mě snažila až moc dát šťastný konec, i když to tak na pvní pohled nevypadá. Vždyť nikdo z těch "dobrých" v té knize neumřel. Lék byl nalezen, nemocní vyléčení, nepřátelé ustoupili, spojoneci dodržely slib, vztahy byly odzkoušeny a posouzeny a naděje dána.
Neříkám, že je to špatné když je konec serie, ale taky ke konci patří nějaká ta smrt postavy, která nás zasáhne a všechno se nezdá tak růžové. A já už se těšila a ono nic. Ostatní díly to měly, tady jsem to už nenašla.

julie-magnolie
julie-magnolie
28.07.2015 5 z 5

ahoj lidičky,
snad nejsem jediná komu to nestačí a kdo si po dočtení řekl: to je všechno? Odpověď zní: ne není v angličtině už vyšel tzv. prequel, což je jakýsi 0,5 díl, takže kniha o tom co bylo před legendou. Kniha se jmenuje v originále: Life before legend....Chtěli byste tu knížku v češtině? Pokud jo, tak bombardujte správami nakladatelství cooboo...jeden hlas nic nezmůže, ale když nás bude víc... :-))

Jinak M.Lu vydala i novou knihu The young elities, která je podle všeho také skvělá.

DominikaFuch
DominikaFuch
11.07.2015 4 z 5

Achjo. Jsem jediná komu přijde, že takhle to skončit nemělo? Nekecám, ale když jsem TO zjistila (nebudu spojlerovat) tak takhle knížka letěla tři metry.
Nicméně i přes konec to bylo perfektní!!!
Byla bych moc ráda za zfilmování nebo jinou knížku od Marie Lu.

adelaska
adelaska
27.05.2015 3 z 5

Do čtení této trilogie jsem se musela většinou nutit, nebavilo mě to. K postavám jsem si nevybudovala žádný vztah.
Ale 3 hvězdy, protože konec byl naprosto fenomenální. To se musí nechat.

Hanisek
Hanisek
15.05.2015 5 z 5

Tahle trilogie je skvělá. Měli by to z filmovat, protože na tuhle sérii bych se moc ráda podívala. Bylo to lepší než Divergence. Day je skvělý a June taky, možná bych je malinko zestárla, přece jen mi přišlo, že v 15letech toho zmáknou až moc:-) Ale jiný kraj, jiný mrav. A ten konce, byl dokonalý. Určitě se k ní zase vrátím.

little-dream
little-dream
21.04.2015 4 z 5

Poslední díl se mi moc líbil, hlavně návštěva Antarktidy a ty nové vymoženosti :) Skončilo to podle mě hezky, určitě se k této sérii ještě někdy vrátím. ♥

mijala
mijala
26.03.2015 5 z 5

dvojka byla trochu slabší než jednička, tak jsem se bála, aby na tom trojka nebyla podobně. ale naštěstí mě tento díl nezklamal a líbil se mi hodně. skoro pořád se tam něco dělo a poslední stránky byly výborné. ke konci příběhu jsem si myslela, že to dopadne špatně a že budu naštvaná, ale kupodivu to dopadlo výborně. tak že pro mě super zakončení celé série.

DajaF
DajaF
28.02.2015 4 z 5

4,5*
opravdu úžasná knížka!

mary7719
mary7719
22.02.2015 5 z 5

!!!!POZOR OBSAH SE SPOILERY!!!!!!!!
Tenhle díl byl nejlepší z celé trilogie!!!!Neumím vyjádřit slovy jak jsem se cítila na konci!!!Myslela jsem si že Day umře,June bude s Andenem,spojí Republiku a Kolonii...Ale JAK Day umíral jsem vzlykala a doufala ze všech sil aby to přežil....Když tam pak Day se setkal s matkou,myslela jsem si že se zblázním a skončí to jako s Tris ale pak...jsem říkala Jo! pořád do kolečka radostí.Ale pak tu byla část s kómatem a ztrátou paměti,už jsem zase vzlykala(nikdy kromě Tris jsem tak nebrečela!).Litovala jsem June,jak pak vzpomínala na Daye...To bylo moc ale stále se to nemohlo rovnat posledním stránkám knihy kde June uviděla že Day nosí stále prstýnek co mu dala.Přiznal se jí že něco neustále hledal a teď měl pocit že to našel(brečím stále i když píšu) tehdy jsem vzlykala radostí že idylická představa Daye o tom že mohli se potkat jako obyčejný kluk a holka se vyplnila...

Bee
Bee
02.02.2015 5 z 5

Musím říct, že fakt lituju, že jsem ostatním dílům dala po pěti hvězdičkách, protože jak má teď člověk odlišit, že závěr trilogie byl tak pekelně dobrej a nejlepší ze všech dílů?!
Musím říct, že celá série je prostě perfektní. Ani jeden díl nemá sebemenší chybičku. Politaření, podrazy, akci, všechno to tady máte naservírované ve třech dílech, pričemž ten poslední je takovou třešničkou na dortu. Ve druhém díle už to všechno vypadá nadějně, ale rozhodně je to teprve začátek toho, co nás čeká. Někdo očividně nechce, aby došlo k podepsání mírových smluv, takže nám na krku visí další válka, jenže tentokrát už to nebude jenom na frontové linii, ale budou padat celá města. Pokud Day nedovolí, aby znovu odvezli jeho bratra a pokračovali na něm v testech.
Dostáváme se tu konečně i za hranice Republiky a Kolonií, což je podle mě naprosto špičkový. Postavy jsou tu pěkně vymakaný, samozřejmě kromě těch vedlejších, třeba záporačka Jamesonová je prostě jenom zlá, ale autorka tu nejde tolik do hloubky, přitom si myslím, že by stálo za to to více rozvést. Každopádně hlavní postavy supr, dokázala jsem se vžít prakticky do každého, ačkoliv Anden mi prostě brnká na nervy. Co se děje týče, nemůžu nic vytknout, kromě toho, že jsem z toho byla nervní, protože se pořád něco kazí. Samotný závěr byl jedním slovem dokonalý, i když mě to tak nějak rozhodilo - já jsem fanda slaďoučkých konců, takže jsem tu zažila trošku šok, ale jinak boží. Chtěla bych, aby ta série měla ještě tak deset stejně božích dílů. Určitě se k tomu budu vracet.

Raven_Black
Raven_Black
25.01.2015 5 z 5

!!VAROVÁNÍ: OBSAHUJE SPOILERY!! (a že jich je teda dost! :D)
Myslím si, že je tato kniha nejlepší z celé trilogie a nejlepší knížka, kterou jsem zatím četla.
Po celou dobu čtení téhle knížky jsem si doopravdy myslela, že Day na konci zemře, ale knížka nabrala jiný směr a Day se probírá z kómatu, což je jako vážně super, ale nepamatuje si June! :´( A u téhle části se vážně rozbrečím. June byla tak odevzdaná, chtěla pro Daye to nejlepší, a tak ho nechala, aby žil bez těch špatných vzpomínek, které si s ní spojoval. To všechno je super a smutné, ale ten konec! Ten konec je nejlepší a překvapivý :D A jsem ráda, že to takhle ukončila, protože jinak opravdu nevím, co bych udělala, kdyby to tak nebylo. :D

Knížkařka
Knížkařka
25.01.2015 4 z 5

Kniha je sice dobrá a lepší než 2.díl přesto na první nic nemá! Samozřejmě ji chci moc popřát k tak vydařené sérii, i když někdy předvídatelné! Ale úplně nejvíc bych pochválila konec, který jako fakt vážně byl snad jeden z nejlepších konců všech knih! To jsem nečekala! Za ten konec bych ji snad popřála podruhé a taky pogratulovala po druhé a doufám, že napíše další knihu!
Tak snad se setkáme ještě v jiné knize!

estelina2300
estelina2300
18.01.2015 5 z 5

Rozhodně nejlepší kniha triologie, konec mě hrozně naštval, ale zároveň potěšil. Hrozně moc toužím po pokračování, i když vím, že se ho nedočkám. Rozhodně skvělá kniha, mám moc ráda June a hrozně mě je líto Daye. Knihu jsem přečetla asi za 4 hodiny, takže můžu říci, že jedním dechem. Rozhodně to napsala skvělá spisovatelka, která tam dokonale zakomponovala konec. jak píše Aduu, na tuto knížku budu dlouho vzpomínat...

Aduu
Aduu
04.12.2014 5 z 5

Kniha Šampion úžasně uzavírá trilogii Legendy. Ještě dolouho po přečtení ve mě zanechala vemi hluboké a smíšené pocity. Dala mi spoustu námětů k zamyšlení. Například o sebeobětování. Lásce, víře a strachu obyčejných lidí. Je to neobyčejná kniha. Obdivuji autorku, že dokázala napsat tak fantastické dílo. Postavy knihy měly velmi silnou osobnost. Čtenář se tak rychle začetl do děje, který nedovoloval opustit jedinou stránku, dokud jste ji nedočetli. Určitě doporučuji, jen škoda, že se nedá ohodnotit více jak 5 hvězdičkami. Ještě dlouho na ni budu vzpomínat. :))

Attia
Attia
09.11.2014 4 z 5

Co na knize hodně oceňuji, je závěr. Ten se autorce moc povedl, ani happyend, ani na nekonečný proud slz, prostě super. Také se mi líbilo, jak autorka popsala Antarktidu. Poslední díl se určitě povedl

Lirika
Lirika
01.11.2014 5 z 5

Poslední díl byl skvělý a mě se moc líbil. Měla jsem ráda jak Andena, tak i Daye, ale jsem ráda, že to skončilo takhle. A byl to skvělý a dojemný konec, ale trochu jsem čekala, že se potkají, po trochu kratší době :D

warca
warca
10.10.2014 4 z 5

kniha byla velmi pěkná a děj mě zaujal. I u třetího dílu bylo o čem psát. Konec byl trochu smutnej :(
Ale to nevadilo !

lstovick
lstovick
02.10.2014

Trilogie na mne zanechala hluboký dojem, tento poslední díl jsem přečetla za jeden den v MHD a večer. Hltala jsem nedočkavě každou kapitolu. Ještě teď několik dní po přečtení o tom přemýšlím. Líbil se mi procítěný závěr - ten před epilogem a myslím, že i když to není klasický šťastný závěr tak svým způsobem je a dobře tak. Skvělá trilogie, která není jen jednou z mnoha.

bibi.r
bibi.r
28.09.2014 4 z 5

Konstatuji, že toto byl opravdu skvělý díl.
Jistě, začátek knihy mi přišel zbytečně zdlouhavý, ale zhruba poslední třetina knihy byla strhující. A i když závěr byl malinko smutnější, přece jen jsme se nakonec dočkali happyendu a tím jak to autorka "zaonačila" si u mě získala body navíc, protože právě konec byl velmi reálný. Díky :)