Šampion

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182612/sampion-182612.jpg 4.4382

Kniha Šampion

lulu28501
21.07.2016

Úžasná trilogie.
Konec mi přišel takový strašně moc zkrácený málo rozvedený,podle mě by ho chtělo víc rozvést.
A ten konec chtělo se mi brečet když sem četla posledních pár stránek,čekala sem happy end.
Tolik věcí by mě zajímalo proč ten konec tak musel skončit?Co se s nimi stalo potom?Vrátily se k sobě.....
Ale jinak doporučuji přečíst celou trilogii Legenda.

VWDarkness
13.06.2016

Nepřekvapím, když řeknu,že Marie Lu je prostě úžasná!! Šampion a celá trilogie Legendy je prostě boží. Pořád nějaká akce, zápletka a když chybí tyto dvě věci, tak je vystřídá trocha té romantiky. Konec jsem málem probrečela, ale nakonec jsem se udržela a slza neukápla. Jediné, co musím spisovatelce vyčíst je to, že to nemá pokračování.

Život-s-Kačí
26.05.2016

Naprosto úžasné zakončení trilogie se strhujícím koncem.

kumibo
20.05.2016

Celá trilogie byla strhující a velmi napínavá. Příběh je stoprocentně úžasný. Hlavní postavy rozhodně nezklamali. Můžu vřele doporučit.

steph.tey
15.05.2016

Klaním se před autorkou!! K paní Marii Lu cítím obrovskou úctu pro její potenciál psaní a vyjadřování - nejenom - myšlenek postav. Škoda že se o této úžasné sérii tolik neví. Ten konec... a zápletky... Drobnosti z různých chvil byly čtenáři vždy tak nenápadně podávány, až jsem si čas od času říkala, jak mi tohle nebo támhleto mohlo uniknout. SKVĚLÉ KNIHY!

zuzuzajda
16.04.2016

Druhy dil byl docela o nicem, ale zaver se povedl. Konec byl opravdu zajimavy a cetlo se to samo.

Minde123
14.04.2016

Před chvílí jsem to dočetla. A musím říct, že ten konec jsem naprosto nečekala!! Je to jeden z nejlepších a nejoriginálnějších konců jaký jsem kdy (samozřejmě v tomhle žánru) četla. :) Naprosto mě to dostalo. Autorka z toho podle mě neudělala dokonalý happyend, což je dobře. A hrozně jsem si oblíbila June!! Stala se z ní asi jedna z mých nejoblíbenějších hrdinek. Marie Lu mě naprosto dostala a to hlavně svojí upřímností! Myslím, že si tuhle sérii už znovu nepřečtu, protože takovéhle knihy já 2x číst nedokážu. Právě protože ve mě něco zanechají a jako se nemůže vracet v čase zpátky, tak já takovéhle knihy nemůžu číst víckrát. Řekla bych, že tahle trilogie je mnohem lepší než divergence. Vůbec nechápu, že divergence je tak slavná a tuhle sérii moc lidí nezná. Na 1000000000% procent doporučuji.

Menší spoiler:
Hrozně se mi líbil epilog. Jak tam bylo na několika řádcích shrnuto jak June prožila všechny svoje narozeniny. Hrozně jsem si June oblíbila... :D

Black-stars
26.03.2016

Wow, tak musím říct, že celá trilogie byla jedna velká jízda. Opravdu smekám před Marii Lu, povedlo se jí dokonale udržet napětí i pozornost čtenáře. Je pravda že bych se asi obešla bez toho epilogu, ale je pravdou že mám prostě happy endy ráda ;-)

Barbarka_CZ
14.03.2016

Tak to byla jízda! Marie Lu jako jedna z mála udržela napětí a vysokou kvalitu i v posledním dílu příběhu, skoro bych řekla, že ji dokonce dokázala vygradovat. Jen ten konec... Já vám nevím, miluju happy endy, ale tady mi to přišlo už trochu moc. Kdyby si odpustila ten epilog, bylo by to lepší. I tak by si čtenář mohl říct, že to vlastně dopadlo dobře. Nicméně celkově výborný příběh.

Roselunda 1928
02.03.2016

Já jsem tomu fakt nechtěla dát pět hvězdiček. Ale ten konec. Ach. Dočítala jsem to při hodině angličtiny, a měla jsem děsný strach, že se před celou třídou rozbrečím. Naštěstí se mi to nepovedlo...... ale........ ten konec........................................................ach...................jak duchaplný komentář.

Laputika_3
16.02.2016

Měla bych přestat řvát. Už je to dvacet minut, Eli, jsi trapná...
Ale já si nemůžu pomoct!

Do háje už s tím.
Do háje.

Já na knihy ráda brečím. Je to jediný způsob "ničení" knih, který uznávám. Přijde mi že v těch slzách jsou vzpomínky. Jenže já se bojím, že přes tu spoustu slz se mi ty strany slepí...
Opravdu jsem brečela jak malá. Říkám si, proč vlastně? Jenže já nevím. Fakt netuším. Ale to, čím jsem si jistá je, že tahle kniha, tahle série, si ukořistila velké místo v mém srdíčku. Obdivuji autorku za nápad a za propracovanost, za to, že to dokázala napsat. Nedokážu mluvit. Nedokážu o tom nic říct. Jen to, že to je jedna z mých nejoblíbenějších sérií, které jsem kdy četla, a že se k četbě vrátím ještě stokrát.
Úžasné...

vedana
10.02.2016

Třetí díl se zajímavým koncem, u kterého jsem měla smíšené pocity a to se mi líbí. Nemám ráda klasické konce, jak tomu často bývá.

natalie2171
18.01.2016

Jen co si píšu takový malý úvod, už se mi chce brečet. Oprava... už brečím.

Nedokážu strávit konec. Skončilo to... ano, na jednu stranu úžasně, na druhou stranu, Proč?!
Vím, proč se tahle poslední kniha tak úžasné trilogie jmenuje Šampión. Protože prostě Šampiónem s velkým Š je. Obě postavy, jak June, tak i Daye jsem měla ráda. Ani jednou mi jejich myšlenky nelezly na nervy, byli to mí hrdinové, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Lituji, že jsem první díl trochu, ale jen trochu přirovnávala v Divergenci, protože teď toho lituju a stydím se. Tohle je legendární, fenomenální, šampiónská série knih, která mi tou svou poslední knihou vyryla pořádný kus v srdci. Ani nemůžu popsat, jaký je to pocit, když se s takovou dobrou sérií musím loučit. Chci lepší konec. Spíš lepších pár stránek ještě před koncem. Když si to tak vezmeme vzhledem k okolnostem, konec byl ten nejlepší, jaký autorka mohla napsat. Mám u ní respekt za volbu slov, to jak udělala děj tak záživným, ani jednou jsem nestihla mrknout a tři sta stránek mi plula před očima jako horská říčka. Valila se, dělala si cestu přes mnohé překážky, které byly ale dosti zzvládatelné a probojovala si cestu až k mému srdci. Pro ty, kteří váhají s přečtením této série, tohle prosím nedělejte! Knihy si zamilujete, upadnete do jejich děju, strhnou vás a toho pocitu, že se od toho nebude moci odpoudat, nebudete litovat. Věřte mi, není lepší pocit, když Vám ani ten nejdůležitější úkol nedokáe zabránit od čtení. A já jsem toho u téhle knihy dosáhla. Za to ji miluji.

Ani to sem snad nedokážu vepsat přes tyhle citlivá slova, ale svět na Antarktidě jsem si prostě zamilovala. Zvyšování levlu? Paráda! Celé město na tomhle nápadu postavěné? Legendární.

Nikdy jsem tak sáhodlouhou recenzi knihy nenapsala, ale shodneme se na tom, že si to zaslouží a tak moc si přeji, aby se knihy víc ve světě ujaly. Zaslouží si zničit mnoho mladých srdcí.

SPOILER! "Čtyřiadvacet - první narozeniny bez Ollieho." Jak mi tohle někdo může udělat? Slzy jsem do té doby tak nějak utišila, ale po téhle věte se ze mě pustily namnovo. Je neuvěřitelné, jak mě víc dojmou věci o zvířatech než o lidech. Pravda je taková, že za člověka bych ruku do ohně nedala. Ale kdyby to hrozilo nějakému zvířeti, skočila bych tam.

NikiMedy
19.12.2015

POZOR OBSAHUJE SPOILERY!
Celá tato série byla úžasná a opravdu mě nenechávala vydechnout. Moc se mi líbilo kolik tam bylo akce a logického uvažování a postavy na mě opravdu dobře zapůsobily. Jediné co mě na této knize zklamalo byl ten ,,strhující" závěr. Ani tak mi nevadilo, jak Day na June zapomněl (i když mi to dost nepříjemně připomínalo tygří ságu) a chápala jsem proč mu nechtěla pomoct si na ni vzpomenout. To co mi vadilo byl 10-ti letý odstup (zbytečně dlouhá doba) a to jak knížka končila tím, že se navzájem představili-byl to pro mě neuspokojivý konec, protože s jistotou nevím jestli si Day na June vzpomene. To pro mě bylo jediné mínus, autorka se tam mohla více rozepsat. Jinak ale jedna z mích nejoblíbenějších ság a určitě všem doporučuji.

drbohlav
03.12.2015

a já si říkala, jak Day bude chroupat to, co June v prvním díle udělala, protože ať by se omlouvala, jak chtěla, byla příčinou toho všeho. Takže celou trilogii jsem nějak měla problém s Dayem a jeho kladného vztahu k June. No jo, tak trochu patetický konec to nějak urovnal. Ale jak jsem řekla na začátku... četlo se to dobře, ale ten punc hit to nemá.

katerinad
13.10.2015

Spousta lidí serii opěvovala a tak jsem si řekla, že je hanba, že jsem ji ještě nečetla, i když jsem to měla v plánu.
Ale musím říct, že s každým dílem se mé chuťe do čtení snižovaly, až jsem musela u poslední knihy skoro bojovat. Možná, že už jsem takzvaně přejezená dystopií a tahle mi nepřišla nijak vyjímečná.
OBSAHUJE SPOILERY!
K samotnému závěru, to nebylo špatné. Bylo vyřešeno spoustu věcí, ale autorka se podle mě snažila až moc dát šťastný konec, i když to tak na pvní pohled nevypadá. Vždyť nikdo z těch "dobrých" v té knize neumřel. Lék byl nalezen, nemocní vyléčení, nepřátelé ustoupili, spojoneci dodržely slib, vztahy byly odzkoušeny a posouzeny a naděje dána.
Neříkám, že je to špatné když je konec serie, ale taky ke konci patří nějaká ta smrt postavy, která nás zasáhne a všechno se nezdá tak růžové. A já už se těšila a ono nic. Ostatní díly to měly, tady jsem to už nenašla.

julie-magnolie
28.07.2015

ahoj lidičky,
snad nejsem jediná komu to nestačí a kdo si po dočtení řekl: to je všechno? Odpověď zní: ne není v angličtině už vyšel tzv. prequel, což je jakýsi 0,5 díl, takže kniha o tom co bylo před legendou. Kniha se jmenuje v originále: Life before legend....Chtěli byste tu knížku v češtině? Pokud jo, tak bombardujte správami nakladatelství cooboo...jeden hlas nic nezmůže, ale když nás bude víc... :-))

Jinak M.Lu vydala i novou knihu The young elities, která je podle všeho také skvělá.

DominikaFuch
11.07.2015

Achjo. Jsem jediná komu přijde, že takhle to skončit nemělo? Nekecám, ale když jsem TO zjistila (nebudu spojlerovat) tak takhle knížka letěla tři metry.
Nicméně i přes konec to bylo perfektní!!!
Byla bych moc ráda za zfilmování nebo jinou knížku od Marie Lu.

adelaska
27.05.2015

Do čtení této trilogie jsem se musela většinou nutit, nebavilo mě to. K postavám jsem si nevybudovala žádný vztah.
Ale 3 hvězdy, protože konec byl naprosto fenomenální. To se musí nechat.

Hanisek
15.05.2015

Tahle trilogie je skvělá. Měli by to z filmovat, protože na tuhle sérii bych se moc ráda podívala. Bylo to lepší než Divergence. Day je skvělý a June taky, možná bych je malinko zestárla, přece jen mi přišlo, že v 15letech toho zmáknou až moc:-) Ale jiný kraj, jiný mrav. A ten konce, byl dokonalý. Určitě se k ní zase vrátím.

little-dream
21.04.2015

Poslední díl se mi moc líbil, hlavně návštěva Antarktidy a ty nové vymoženosti :) Skončilo to podle mě hezky, určitě se k této sérii ještě někdy vrátím. ♥

mijala
26.03.2015

dvojka byla trochu slabší než jednička, tak jsem se bála, aby na tom trojka nebyla podobně. ale naštěstí mě tento díl nezklamal a líbil se mi hodně. skoro pořád se tam něco dělo a poslední stránky byly výborné. ke konci příběhu jsem si myslela, že to dopadne špatně a že budu naštvaná, ale kupodivu to dopadlo výborně. tak že pro mě super zakončení celé série.

DajaF
28.02.2015

4,5*
opravdu úžasná knížka!

mary7719
22.02.2015

!!!!POZOR OBSAH SE SPOILERY!!!!!!!!
Tenhle díl byl nejlepší z celé trilogie!!!!Neumím vyjádřit slovy jak jsem se cítila na konci!!!Myslela jsem si že Day umře,June bude s Andenem,spojí Republiku a Kolonii...Ale JAK Day umíral jsem vzlykala a doufala ze všech sil aby to přežil....Když tam pak Day se setkal s matkou,myslela jsem si že se zblázním a skončí to jako s Tris ale pak...jsem říkala Jo! pořád do kolečka radostí.Ale pak tu byla část s kómatem a ztrátou paměti,už jsem zase vzlykala(nikdy kromě Tris jsem tak nebrečela!).Litovala jsem June,jak pak vzpomínala na Daye...To bylo moc ale stále se to nemohlo rovnat posledním stránkám knihy kde June uviděla že Day nosí stále prstýnek co mu dala.Přiznal se jí že něco neustále hledal a teď měl pocit že to našel(brečím stále i když píšu) tehdy jsem vzlykala radostí že idylická představa Daye o tom že mohli se potkat jako obyčejný kluk a holka se vyplnila...

Bee
02.02.2015

Musím říct, že fakt lituju, že jsem ostatním dílům dala po pěti hvězdičkách, protože jak má teď člověk odlišit, že závěr trilogie byl tak pekelně dobrej a nejlepší ze všech dílů?!
Musím říct, že celá série je prostě perfektní. Ani jeden díl nemá sebemenší chybičku. Politaření, podrazy, akci, všechno to tady máte naservírované ve třech dílech, pričemž ten poslední je takovou třešničkou na dortu. Ve druhém díle už to všechno vypadá nadějně, ale rozhodně je to teprve začátek toho, co nás čeká. Někdo očividně nechce, aby došlo k podepsání mírových smluv, takže nám na krku visí další válka, jenže tentokrát už to nebude jenom na frontové linii, ale budou padat celá města. Pokud Day nedovolí, aby znovu odvezli jeho bratra a pokračovali na něm v testech.
Dostáváme se tu konečně i za hranice Republiky a Kolonií, což je podle mě naprosto špičkový. Postavy jsou tu pěkně vymakaný, samozřejmě kromě těch vedlejších, třeba záporačka Jamesonová je prostě jenom zlá, ale autorka tu nejde tolik do hloubky, přitom si myslím, že by stálo za to to více rozvést. Každopádně hlavní postavy supr, dokázala jsem se vžít prakticky do každého, ačkoliv Anden mi prostě brnká na nervy. Co se děje týče, nemůžu nic vytknout, kromě toho, že jsem z toho byla nervní, protože se pořád něco kazí. Samotný závěr byl jedním slovem dokonalý, i když mě to tak nějak rozhodilo - já jsem fanda slaďoučkých konců, takže jsem tu zažila trošku šok, ale jinak boží. Chtěla bych, aby ta série měla ještě tak deset stejně božích dílů. Určitě se k tomu budu vracet.