Šampion

Šampion https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182612/bmid_sampion-182612.jpg 4 454 98

Legenda (Marie Lu) série

< 3. díl

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Champion , 2013

m2056
09.09.2023 5 z 5

Kniha je poslední v sérii příběh je ukončen čekal jsem zajímavější konec ale i tak to stalo za to.

voody99
10.08.2022 4 z 5

Za mě 3,5 *
První dva díly se mi velmi líbili ovšem tenhle díl i když je dobrý za nimi pokulhává.
Ale určitě stojí za to přečíst.

aquaver
14.06.2022 4 z 5

Letos jsem se rozhodla přečíst pár svých restů, a tahle trilogie k tomu patřila. A jsem ráda, že jsem se k tomu opravdu dokopala. Čekala jsem, že mě to tak bavit nebude, protože přeci jen jsem to měla v plánu číst už nějakou delší dobu zpátky. Ale musím přiznat, že jsem byla celkem mile překvapena. Stránky rychle utíkali, s romantickou linkou a postavami jsem taky spokojená, no a ten konec... Ten byl krásný... Perfektně se jako ukončení série hodil (aspoň tedy podle mě).

Lokina
05.03.2022 4 z 5

Musím přiznat, že zhruba první polovina mě moc nebavila. Ne že by se to nečetlo dobře, ale nenašla jsem tam nic zajímavého, co by děj nějak výrazně posunul dopředu. Nakonec ale od půlky se tam začala objevovat akce, takže to začalo být napínavější, více čtivé.
Rozumnou formou bylo i vysvětleno rozdělení USA, za což jsem ráda.
Romantická linka byla za mě snesitelná. S koncem jsem byla spokojená a překvapená. Není to typický happyend, ale určité milé kouzlo to mělo.

Zruza
11.09.2021 4 z 5

No, nevím. Tenhle díl mě moc nebral. Furt, ale musím dát 4 hvězdy, protože je to moje oblíbená série.

Luigi1
03.08.2021 5 z 5

Laťka kterou Marie Lu nasadila si i udržela,moc dobře se to četlo a bum ten konec,no to je konec.

barbb8k
13.06.2021 4 z 5

Krásné zakončení této série.
Prvních sto stran mě kniha moc nebavila, protože se tu nic nedělo a bylo vše takové zpomalené, ale asi v jedné třetině se objevil zlom a já se do děje pořádně začetla.
Postavy jsem si v tomto díle oblíbila asi nejvíce, to samé s romantickou linkou.

Konec mě hrozně překvapil. Nic takové jsem vůbec nečekala a je mi June strašně líto.

Calwen89
30.04.2021 5 z 5

Ten konec... Celou tuto sérii hodnotím jako jednu z nejlepších fantasy dystopií co jsem doposud četla. Má to akci, výborný spád, skvělé charakteristiky postav, věrohodný popis i děj. Autorka se nesnažila zbytečně nahnat stránky bezduchými pasážemi, postavám jsem věřila a fandila až do konce. I Anden, kterého jsem zprvu nemusela mi nakonec díky svým rozhodnutím přirostl k srdci. A ten konec... Není to takový ten klasický happy end, což vlastně k celému příběhu neuvěřitelně sedí a posouvá tak všední romantickou linku na jinou úroveň.

Ivet_V
07.03.2021 5 z 5

To bylo mnohem lepší než předchozí díl. Bylo to čtivé a hrozně rychle to utíkalo. Hodně se tady řešila politika, která mi většinou v knihách vadí, ale tady se mi líbila. Taky to bylo celé nabité akcí, takže jsem se většinu času nenudila. Pět hvězdiček jsem dala hlavně za ten konec.

Mishak
11.02.2021 5 z 5

Každý díl je lepší a lepší! Tento už není ani předvídatelný. Dozvíme se minulost Kolonií i Republiky, i jak došlo k rozdělení USA, což je skvělé. V takovýchto knihách to vyhledávám. A není to vůbec zdlouhavou a nudnou formou. V několika faktech a odstavcích krásně vysvětleno.

Postavy jsem si zamilovala a Day bude pro mě vždy ten nejskvělejší chlap a nejlepší knižní hrdina!

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tenhle závěr trilogie má prostě jeden z nejlepších konců! Emotivní, srdcervoucí (alespoň pro mě), utrápený a prakticky dokonalý!

Sérii jsem si i na podruhé velmi užívala a stále ji řadím mezi své srdcovky.

Simik16
20.10.2020 5 z 5

Tak u této knihy jsem si poplakala. Byla emoční, smutná, plná obětí a křivd. Moc krásné zakončení triologie. Konec bych udělala jinačí, ale poslední kapitola mě téměř uspokojila.

SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER
Ale neuspokojila mě dost, protože jsem chtěla vědět, jak to mezi hlavními postavami dopadne. A tak jsem na internetu objevila, že byl před rokem vydán 4.díl odehrávající se o 10 později než díl 3. V tomto dílu už není pohled June, ale je tam pohled Edena a klasicky Daniela.
Asi první půlku bych Edenovi dala facku.
A celkově mě děj neoslovil natolik jako předchozí 3 knihy. Ale jsem za tohle pokračování hrozně ráda. Přineslo mi odpovědi na otázky, kvůli kterým bych nejspíš nějakou chvíli nespala a dodala mi zakončení, které jsem potřebovala. Jen škoda že knihu nečeká český překlad.

ANDY403
04.05.2020 5 z 5

Tuhle sérii jsem dočetla asi před 3 dny a byla to pecka....
Mám pocit, že jsem se docela držela a rozbrečela jsem se až u epilogu, ale přes slzy jsem neviděla.
Myslím si, že všichni si zamilovali Daye, protože to jinak nejde...Nejvíce mám na něm ráda asi jeho povahu, humor a myšlení...On je můj hrdina všech hrdinů z YA knih, a že už jsem jich četla hodně :)
Co jsem si tak četla, tak ne všichni mají rádi June, ale já osobně ji ráda mám, ale v určitých ohledech mi přišla sobecká a až moc vypočítavá.
Ohledně Tess.....No, v 2. díle jsem si odpřísáhla, že ji už nikdy nebudu mít ráda, ale jak prohlásila June: "Tess nejde nemít rád" a nakonec jsem své plány přehodnotila...
Co se týče Andena.... Rozhodně bych si vybrala DAYE místo něho- stejně jako June....Víc asi říkat nemusím :)
A to bych nebyla já, abych nezmínila Kaede, která byla ve 2. díle a na její vystižení stačí jedině pár slov- JE TO BORKA!!
Celkově bych tuto triologii přirovnala k Hunger games, což není špatně, protože já HG hodnotím kladně...
A ten konec...Nemám slov. Myslím si, že to bylo to nejlepší zakončení, které mohla spisovatelka vymyslet, protože, koho baví stále dočítat happyendy? Mně teda, ne a tohle nebylo, ani smutné, ani veselé, ikdyž slzy ukáply a doteď sama nevím, zda to byly slzy vzteku nebo dojetí či smutku- asi všechno....
A poslední věc...Ten vymyšlený systém v Antarktidě? DOKONALOST. Klaním se spisovatelce, že tohle vymyslela a zapracovala to do dějě.
Na začátku jsem nechtěla napsat, tak dlouhý názor, ale všechno to ze mě tak nějak vylítlo, a protože jsem člověk, který rád sdílí své pocity nad knihami, tak jsem se neubránila a napsala jsem to všechno sem :)
Sérii si určitě přečtěte....Jo a pro ty, kteří zoufají nad tím, že chtějí další díly, tak nastražte uši...V AMERICE JIŽ VYŠEL DALŠÍ DÍL S NÁZVEM REBEL, TAKŽE DOUFÁM, ŽE CO NEJDŘÍV DOPUTUJE I K NÁM-TAK SE MRKNĚTE...

marianna7090
26.12.2019 5 z 5

Plač. Smútok. Dojatie. Radosť. Láska.
Prečo nám toto spisovateľka urobila? Ešte jednu kapitolu. Ešte jednu stranu. Ja potrebujem vedieť viac. Prosím. Moje srdce krváca.

adeka9966
12.12.2019 5 z 5

Ve svých jednadvaceti letech jsem se považovala za povznesenou nad rádoby smutnými a dojemnými situacemi z YA knih. Série možná YA byla, ale konec byl dospělý.
Ne, povznesený člověk rozhodně takhle nebrečí.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Jedna z mála knih, kde epilog není totální klišé. :)

Mamosvain
03.09.2019 5 z 5

Krásně melancholicky uzavřená série. Nemám, co vytknout :)

GrandGirl
21.08.2019

Knížka dobrá a zakončení série bylo uspokojující

Lumine
14.06.2019 5 z 5

WooOOooOOOOoOoooW! Perfektní finále. Nemůžu přestat doporučovat, kudy chodím.

PhoebePollard
18.05.2019 3 z 5

Četla jsem před několika lety a až na pár míst si skoro nic nepamatuji, ale vím, že kniha i celá série patří k naprostému průměru mezi sci-fi beletrií. Dobré na vyplněnívolného času, i když se to občas vleče.

Julinka679
07.02.2019 1 z 5

Za mě bohužel nedočteno. První dva díly nebyly špatné, celkem se to dalo přečíst a četla jsem jen abych věděla jak to dopadne... Každopádně třetí díl byl pro mě nejhorší, nejutahanější a bohužel i nejnudnější.
Hodnotím pouze 1* a příště po sérii nesáhnu :-/