Legenda

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/150362/legenda-150362.jpg 4.3666

Kniha Legenda

little-dream
21.04.2015

Úžasná knížka! ♥
Dystopie pojatá zase z jiného úhlu. :)
Hlavní postavy jsem si oblíbila a ani chvilku jsem se nenudila.

ElisR1
11.04.2015

Výborná kniha. Nechápu, jak jsem ji mohla tak dlouho přecházet.

Anushka
31.03.2015

Velmi mě zaujala . Postavy prostě zbožňuji ! Miluji ten příběh ! Chci si co nejdříve přečíst Graphic novel !! ♥

Elisa212
06.02.2015

Jednoduché čtení, kterým nemůžete nic zkazit ... Jen nečekejte nepředvídatelný děj ani dech beroucí čtení. Celou knížku jsem čekala nějaký zvrat, který vše změní, okoření příběh a já budu zvědavá, co se bude dít dál ... bohužel nepřišel ...

Maragad
27.12.2014

V Legendě nehledejte žádné složité čtení, je to kniha na jeden večer s jednoduchým dějem, který je celkem snadno předvídatelný. Ale i tak je to velmi povedený příběh, jenž na mě udělal velký dojem a já už se nemohu dočkat, až si přečtu další díly.

LilianaFalcon
24.12.2014

Na to jak měli být chytří, mi oba přišli dost hloupí a slepí. I když... to mají být vlastně "patnáctiletá děcka", tak co já vím? ;-)
Zvraty u tohohle žánru bych ocenila aspoň trochu překvapivé...

Ale vtáhlo mě to do děje, bylo to čtivé a určitě budu pokračovat dalším dílem.

Attia
22.12.2014

Velmi povedená knížka, určitě si ji přečtěte! Nadšením jsem sice neskákala, ale Legenda mi přirostla k srdci a určitě stojí za to. Jen jsem se pořád nedokázala smířit s existencí přirozeně blonďatého asiata jako je Day... :D

Raven_Black
12.12.2014

Tuhle knížku miluju! Právě jsem si koupila Fenoména a Šampiona, takže si je konečně můžu přečíst. :D Je vážně super s napínavým příběhem. Nic víc se už nedá říct, snad jen - doporučuji ;)

anishta
03.12.2014

Velmi čtivé a napínavé. Postavy si zamilujete, pak je chvilku nesnášíte (June) a pak je opět vezmete na milost a oblíbíte si je. Máme tady dva pohledy, zastánce Republiky a odpůrce, smetánku a chudinu. Kniha se mi moc líbila a asi se hned přesouvám k Fenoménu.

snilek.holka
24.11.2014

Moc povedené. Strašně ted ujížím na takových knihách, takže promě to bylo opravdu velmi dobré. Už se nemužu dočkat na druhý díl

marlen9130
29.10.2014

Ahoj nevíte kde bych si tu knihu mohla stáhnout zadarmo nebo číst oline? děkuji vypadá moc super!

Petra28
22.10.2014

Pěkná, čtivá .. jsem napnutá jaké bude další pokračování.

ivusse
11.10.2014

Fajn počtení. Přistupovala jsem ke knize s mírným skeptismem, ale o to víc jsem byla mile překavapená. Od začátku do konce mě kniha bavila, fandila jsem oběma hrdinům. Taky mě bavilo střídání kapitol. Už se těšim na Fenomén.

pajka0071
09.10.2014

Tak to byl slušný nářez! Kniha mě úplně vtáhla do děje a já nemohla přestat číst. Úžasné!

Knížkařka
03.10.2014

Skvělá kniha!Doporučuji!Nečekala jsem že ji tak spolku....Mezi dnešními knihovnami přeplněnými knihy typu budoucnost atd. je dost!Tato tam taky nějak zapadá, ale je jiná....Připadá mi jako bych každé slovo hltala,najednou jsem v tom ději....A musím hltat:-)Je to kniha plná úžasů,překvapení,zvratů,lásky a FANTASY a taky SCI-FI

warca
28.09.2014

Tenhle díl byl super, ale už se nemůžu dočkat, jak to dopadne...

Spoiler!

Opravdu mi bylo líto, že musel Metias umřít hned na začátku :(

Lirika
22.09.2014

Opravdu skvělá kniha. Jako jedna z mála knih mě chytla už u začátku. Metias byl úžasný a bylo mi líto, že zemřel hned tak brzy. A Day je prostě úžasný. Hodně nečekaných zvratů.

hanjana
22.09.2014

Jedna z velmi vydařených dystopií. Pokud se do knihy pustíte, můžete si být jistí, že vás skorov každé kapitole něco překvapí. Nikdy se tam nestalo nic tak, jak jsem si myslela a celé se to moc pěkně zamotávalo dál a dál.
Rozhodně se pustím i do dalších dílů.

sabulik69
07.09.2014

Skvělá kniha
Všechno je tak perfektně napsané i ty nejmenší detaily. Po celou dobu čtení jsem se nikdy nenudila. V nějakých částí je to i romantický a ne jen válečný, takže je to opravdu dobrá kniha.

Lenka.Vílka
01.09.2014

Stale se nedokazu rozhodnout, z jakeho duvodu jsem docetla do konce...jestli kvuli pribehu nebo kvuli tomu, jak byla kniha napsana...opet prijemne vypraveni z obou pohledu...jenze pribeh nebyl zase tak ohromujici (proto me nemrzi, ze si dalsi dil nepujcim)...jenze tenhle pribeh byl na druhou stranu neskutecne dobre a svizne napsany (proto me mrzi, ze si dalsi dil nepujcim)...kniha je pro me klasicky prumer...ale hned po docteni jsem vypustila o cem kniha byla, takze to taky o necem vypovida...

Matys
21.08.2014

Hned pro začátek... Legenda je úžasná kniha! :)

Když jsem četla anotaci, nějak jsem si nedokázala představit, co se v knize bude dít a proto mě ani nelákalo si ji v knihovně půjčit a přečíst. Chyba. Měla jsem ji brát hned, jak jsem ji viděla.
Legenda je opravdu něco úžasného. Oblíbila jsem si obě hlavní postavy, což je docela zvláštní, protože já mám většinou jen jednoho oblíbence. Day i June jsou skvělí! Někdy jsem se těšila víc na vypravění June a někdy na vyprávění Daye, střídalo se to.
Poté jsem si velice oblíbila Metiase, takže mě naprosto vzalo, když byl najednou mrtvý. Štvalo mě to a já si nedokázala představit, jak se kniha bude dál vyvíjet. I přesto mě ale Legenda bavila čím dál víc a víc a já najednou byla na konci.

Naštěstí mám doma rovnou i druhý díl, takže už jsem se do něj pustila, i když mě konec Legendy docela naštval. John je prostě... John.

Zkrátka prostě Legendu doporučuji! Moc! :)

dragonslayer
28.07.2014

No, co dodat. Tahle knížka je naprosto skvělá. Krásný styl psaní, kde jsem si každé slovo a větu dokázala živě představit. Postavy, které mi hned přilnul k srdci. Neuvěřitelný koncept. Prostě skvělá, bombová knížka, která se zařadila do mých oblíbených, už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl. :)

Kateriska
26.07.2014

Legenda mě doslova uchvátila. Je to příběh plný překvapení a zvratů. Viz v kolonce Recenze, kde jsem napsala snad vše, co šlo napsat.

Andy0892
13.07.2014

Ani nevím proč jsem tuhle knihu začala číst. Snad kvůli nějaké recenzi. Miluju knihy z 'budoucnosti' tak jsem si řekla proč ne?
Tato kniha má své kouzlo i když je trochu předvídatelná, což se ovšem nedá říct o konci posledního dílu :-D
Určitě stojí za to si ji přečíst. Když už nic jiného, alespoň poznáte další hrozbu, která na nás v budoucnu může čekat.

Monisek.B
03.06.2014

Kniha mě bavila. Není to sice žádný zázrak a celkem zajímavý námět by mohl být rozveden lépe, ale příběh je to pěkný a vlastně se to čte uplně samo. Rozhodně si přečtu celou sérii, zrovna jsem zahloubaná do druhého dílu a musím uznat, že je to prostě fajn. Zase jedna příjemná dystopie.