Legenda

Legenda https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150362/bmid_legenda-RwW-150362.jpg 4 809 164

Legenda (Marie Lu) série

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Legend , 2011

KaileyBlot
29.04.2017 5 z 5

Super knížka! Bylo to zajímavé a čtivé, protože se pořád něco dělo a tudíž se nešlo od knihy odtrhnout. Jediné co mi na tom nesedělo byl věk hlavních hrdinů. Nojo ale tak co čekat od dystopie že?

BarkaS
24.04.2017 3 z 5

Uměli byste milovat někoho, kdo se vědomě podílel na smrti vaší matky? Nejen pitomé, ale navíc nedůvěryhodné dějové zvraty, June i Day jsou emocionální binec a zřejmě trpí nějakou formou maniodeprese. Jinak si nedovedu jejich chování vysvětlit. Škoda, napsané je to dobře. Co mě ale tedy ještě v poslední době štve a tohle není jediná kniha (a je to i ve filmech): Když někoho mučí a kopou mu do obličeje, je logické, že takový člověk přijde o zub/y. Pak už moc "sexy" a krásný nebývá... Když ho někdo tak vykresluje, zásadně ubírá realističnosti.

Jordyz
14.03.2017 4 z 5

Kniha byla určitě čtivá a zajívamá. Ale možná mi až příliš připomíná další knihy podobného druhu. Nesdílím všeobecné nadšení, ale zklamaná určitě nejsem a chystám se na další díl. Napadá mě, jestli není kniha spíše pro mladší...

izfnp
26.02.2017 5 z 5

Moc, moc, moc dobrá séria. Legenda je knižka, v ktorej cítiť autorkinu vyspelosť - napriek tomu, že píše žáner young adult, v jej pojatí, postavách i príbehu cítiť viac, než sa v tomto žánre obyčajne skrýva. Dobre zvolený štýl písania, zaujímavý svet, sympatické postavy a funkčná vnútorná logika príbehu - čo viac od knihy chcieť. Ambície tu sú, a našťastie je tu aj silná šanca im dostáť.

elisnovotna
20.02.2017 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila...... Ale celkem mě zklamala. Vůbec jsem knihu neprožívala, i když byla velmi čtivá. Přišlo mi, že se v ní pořád něco děje, pořád nějaké zvraty, ale vlastně to celkem o ničem není. Hodně věcí v této knize bylo nelogickych. SPOILER: například jak můžou trubkami pouštět tu nákazu a nakazí se je někteří?!
Mám koupený 2. díl, takže si ho přečtu a doufám, že mě zaujme více.

Lucienne135
06.02.2017 5 z 5

Na knihu jsem narazila přes kamarádku a jsem jí za to nesmírně vděčná. Tato kniha není nějak extrémně známá, ale pro mě je jednou z nejlepších knih, co jsem četla.

MichalMii
04.02.2017 5 z 5

Jedna snad z nejlepších knížek. Celý děj se odvíjí velmi pěkně a knížka se čte velice dobře!

glenny
31.12.2016

Nejlepší sci-fi které jsem kdy četla.

daniela58
29.12.2016 5 z 5

Nečekala jsem, že bude tak dobrá. Viděla jsem ji u zahraničních booktuberek a musím říct, že mě děj opravdu bavil. Zítra se chystám hned na druhý díl. Co se týká postav, tak mě osobně byl víc sympatický Day než June. Příběh byl originální.

nufulina
01.10.2016 5 z 5

Tato knížka mě uchvátila. Zamotaný příběh byl plný napětí a akce.Vrhám se na druhý díl!

AnetaM
23.08.2016 5 z 5

Opravdu super akční knížka.
Neotreli, napínavý a hlavně nečekaný příběh.
Všechno promyšlené do detailů, všude strašně zapletek.
Obdivuji autorku, tohle si 5☆jasně zaslouží!

Peanut
22.08.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem líbí se mi Patrioti a Kaede ale bylo v knížce na mě nějak moc smrtí. Jinak byla super:-)(-:

šneki
17.08.2016 4 z 5

Slyšela jsem, jak je kniha výborná, i když je u nás neznámá. Popravdě zas až tam úžasná nebyla, ale pár zajímavých zvratů nabídla. Na jednu stranu jsem ráda, ze June není žádná fňukna, ale po smrti svého bratra byla až podezřele klidná, až na pár náznaků smutku. Další díly si přečtu, i když na to nijak nespěchám.

Barbra06
17.08.2016 5 z 5

Ano, přesně takové knihy mám nejraději! Čtivé od první až do úplně poslední strany a navíc po přečtení se nemůžete dočkat pokračování. Legenda splnila všechny předpoklady super dystopického románu a já jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Rozhodně top mezi všemi, které za poslední dobu vychází. Vše skvěle promyšlené, postavy zajímavé a dobře napsané kapitoly. A samozřejmě originalita. Rozhodně plus i za střídání z pohledu June a Daye, díky tomu otáčíte napjatě stránky a nemusíte rozhodně nikde přeskakovat nudné pasáže.

Pro milovníky tohoto žánru vřele doporučuji!

Oot
15.08.2016

Sestřenice mi vyprávěla děj a docela mě zaujal těším se až to budu číst.

Život-s-Kačí
27.07.2016 5 z 5

Strhující příběh, který mě nadchnul od první strany. Všem doporučuji.

TerraNova
24.07.2016 5 z 5

Pecka!
Někdo někde říkal, že to má být lepší jako Divergence. Já si sice netroufnu říct, co bylo lepší, ale nelituji (!rozhodně ne!), že jsem Legendu četla. Líbila se mi stejně jako Divergence. Ale na rozdíl od Divergence mi tady stránky mizely (!!doslovně!!) pod rukama
June mi byla sympatická od začátku, prostě puberťačka, ale ne zas tak velká na dnešní poměry. Day mi byl snad ještě víc sympatický než June, no...prostě mi sedli oba dva.
Tuhle trilogii řadím mezi ty nejlepší, už jenom po prvním díle. Je fakticky skvělá.

Moc se těším na další díl, na který se hned vrhnu. :)))

DoubleM
13.07.2016 5 z 5

Super kniha, jdu na další díly, rozhodně lepší jak Divergence a HG.

AnetaM
12.07.2016 5 z 5

Tahle knížka je prostě úžasná...
možná až moc :D

teriii123
10.07.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Druhý díl, ten čtu teďka a objednaný mám už i třetí. Nikdy bych si nemyslela že nějaká kniha může být napsaná tak dobře