Legenda

Legenda https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150362/bmid_legenda-RwW-150362.jpg 4 809 164

Legenda (Marie Lu) série

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Legend , 2011

woodentoaster
30.11.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, přečetla jsem ji asi za tři dny. Určitě si nenechám ujít další díly!!!

Avantýra
18.10.2015 5 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem knihu konečně někde našla. O to déle mi trvalo, než jsem přelouskala začátek, ve kterém jsem se místy ztrácela. Ale potom.. Upřímně, přečíst knihu během pár hodin se mi jen tak nepodaří. Naprosto skvělá kniha, zápletky, postavy, vztahy.. no prostě všechno. Hádám, že do rána (za 6 hodin vstávám) ještě stíhám přečíst aspoň druhý díl.

Nicole26
14.10.2015 5 z 5

Na začiatku som vážne rozmýšľala, či pokračovať v čítaní alebo nie. Začiatok prišiel (aspoň mne) veľmi mätúci, nevedela som, kto je kto a tak podobne, no kedže som v tej chvíli nemala čo iné čítať, povedal som si, že musím vydržať. A dobre som urobila! Jeden fakt o mne: milujem dystópie ❤️! A táto bola naozaj veľmi veľmi dobrá! Asi v desatine knihy, keď som už vedela, kto je kto, som si knihu začala naozaj užívať. Milujem, keď postavy nie sú celý čas rovnaké a tu to presne tak bolo! Neviem prečo, ale mám slabosť na menenie názorov kvôli sexy chalanom

sharikk
25.09.2015 5 z 5

Mega super. Tolik akce a napětí už jsem dlouho nečetla a taky jsem se už dlouho tak dobře u knížky nebavila. Nedalo se od ní odtrhnout, protože se tam pořád něco děje a právě ten děj vás úplně pohltí. Už se chystám na další díly :)

Livia
25.09.2015 3 z 5

3,5* veľmi príjemná dystopia. Mám rada príbehy tohoto typu. Jediná vec, ktorá by už trochu vadí je, že hrdinovia majú len 15 rokov, asi sa už začínam cítiť trochu stará. Keby mali o 2 alebo 3 roky viac, bolo pri to pre mňa aj na tie 4 hviezdičky, ale aj tak sa teším na ďalšie pokračovanie a chcem sa dozvedieť viac ako Republike a Koloniách.

julinka3723
13.09.2015 5 z 5

tahle kniha se mi moc líbila a nevím proč jsem ji tak dlouho obcházela... Každopádně, jsem jediná kdo si všiml těch písmenek ve slovech navíc? Asi jsem paranoidní, každopádně mi to příjde jako v těch metiasových denících. Asi to bude jen mnou. V druhém díle jsou chyby znovu, jen tentokrát zaměněná písmenka a ve třetím zase chybí písmenka ale to bude asi jen mnou...

danielosbourne
05.07.2015 3 z 5

Tak se mi dostala do ruky konečně i tato dystopie a musím říct, že to není špatně čtení. Kniha se čte velmi lehce, děj je zajímavý, ale neuvěřitelně předvídatelný. Jsem zvědavý na další díly, které doufám dosáhnou alespoň kvalit dílu prvního

sisi koblizc!
19.06.2015 5 z 5

Tahle kniha mě bavila víc než Divergence a Hunger Games. Myslím že tohle je naprosto nejlepší dystopie co jsem kdy četla.

natalie2171
30.05.2015 5 z 5

Tak jo, a je to tady. Dovolím si zhodnotit tuto knihu, po které jsem se vrhla v knihkupectví. Už dřív jsem o ní slyšela a zamýšlela její koupi. Lituji, že jsem ji nekoupila dřív, když jsem měla snad 1000 šancí, ale prostě jsem ji četla až teď.
Přečetla jsem ji za den a Uf!! Řeknu vám, na zadní straně knihy je titulek:"Legenda vás nenechá ani na chvíli vydechnout!" A já musím říct, že je to 100% pravda. I přes to, že děj byl takový zvláštní, přišlo mi, že June a Day naprosto vědí, co dělá ten druhý, nemohla jsem knihu přestat číst a byla nedočkavá, jak se to vše vyvine. Vztah mezi June a Dayem mi byl vcelku jasný, ale Thomas se mi už od začátku nezdál a chtěla jsem ho už od začátku zahnat do rohu, ať nechá June v klídku. Konec knihy, rozuzlení a nastávající zvrat mě, jak se říká "shodil ze židle" a já jsem prakticky donucena si pořídit další díl. Škoda jen, že kniha se neuchytila více, protože mi to jen malinko, ale opravdu malinko připomínalo Divergent. Snad jen moje chyba, protože mi ji připomíná spousta knih. :) Doporučuji, určitě neváhejte si ji pořídit! :)

KatnissLavender
21.05.2015 5 z 5

Zase jedna z těch povedených knih od nakladatelství CooBoo. Moc se mi líbila, je to taková klasická dystopie s celkem předvídatelným dějem, ale to jí neubírá na kráse. Jediné mínus této knihy je to, pro jakou cílovou skupinu je psaná. Děti 10 - 16 budou nadšené, já bych dosadila o 10 let starší postavy a trochu "dospělejší" atmosféru. Ale je můj problém, že čtu ve svém věku knihy pro mládež a pak si stěžuju, že jsou pro mládež! :-D Takže neváhejte a přečtěte si ji, je vážně dobrá...

adelaska
18.05.2015 4 z 5

Další skvělá dystopie. Akorát nevím co říct k hlavní hrdince. Zatím si mě moc nezískala, přijde mi, že ji ještě tak úplně neznám. Ale na to přijde, mám před sebou ještě dva díly. Hurá na ně.

little-dream
21.04.2015 5 z 5

Úžasná knížka! ♥
Dystopie pojatá zase z jiného úhlu. :)
Hlavní postavy jsem si oblíbila a ani chvilku jsem se nenudila.

ElisR1
11.04.2015 4 z 5

Výborná kniha. Nechápu, jak jsem ji mohla tak dlouho přecházet.

Anushka
31.03.2015 5 z 5

Velmi mě zaujala . Postavy prostě zbožňuji ! Miluji ten příběh ! Chci si co nejdříve přečíst Graphic novel !! ♥

Elisa212
06.02.2015 2 z 5

Jednoduché čtení, kterým nemůžete nic zkazit ... Jen nečekejte nepředvídatelný děj ani dech beroucí čtení. Celou knížku jsem čekala nějaký zvrat, který vše změní, okoření příběh a já budu zvědavá, co se bude dít dál ... bohužel nepřišel ...

Maragad
27.12.2014 4 z 5

V Legendě nehledejte žádné složité čtení, je to kniha na jeden večer s jednoduchým dějem, který je celkem snadno předvídatelný. Ale i tak je to velmi povedený příběh, jenž na mě udělal velký dojem a já už se nemohu dočkat, až si přečtu další díly.

LilianaFalcon
24.12.2014 4 z 5

Na to jak měli být chytří, mi oba přišli dost hloupí a slepí. I když... to mají být vlastně "patnáctiletá děcka", tak co já vím? ;-)
Zvraty u tohohle žánru bych ocenila aspoň trochu překvapivé...

Ale vtáhlo mě to do děje, bylo to čtivé a určitě budu pokračovat dalším dílem.

Attia
22.12.2014 4 z 5

Velmi povedená knížka, určitě si ji přečtěte! Nadšením jsem sice neskákala, ale Legenda mi přirostla k srdci a určitě stojí za to. Jen jsem se pořád nedokázala smířit s existencí přirozeně blonďatého asiata jako je Day... :D

Raven_Black
12.12.2014 5 z 5

Tuhle knížku miluju! Právě jsem si koupila Fenoména a Šampiona, takže si je konečně můžu přečíst. :D Je vážně super s napínavým příběhem. Nic víc se už nedá říct, snad jen - doporučuji ;)

anishta
03.12.2014 5 z 5

Velmi čtivé a napínavé. Postavy si zamilujete, pak je chvilku nesnášíte (June) a pak je opět vezmete na milost a oblíbíte si je. Máme tady dva pohledy, zastánce Republiky a odpůrce, smetánku a chudinu. Kniha se mi moc líbila a asi se hned přesouvám k Fenoménu.