Fenomén

Fenomén https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168006/bmid_fenomen-0AD-168006.jpg 4 538 81

Legenda (Marie Lu) série

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností – Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku – Day a June musí zabít nového vládce. Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa. Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí? Opravdu fenomenální a dlouho očekávané pokračování úspěšné Legendy!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Prodigy , 2013

Knížkařka
25.01.2015 4 z 5

Hezká kniha, i když druhý díl proti prvním lehce pokulhává, přesto si ji určitě přečtěte! Něco bylo trochu očekávané, ale spisovatelka přišla s něčím jiným, takže zase kniha plná lásky a hlavně zvratů a k lásce patří přece i emoce!
Pokud se vám líbil 1.díl přečtěte!

Raven_Black
20.01.2015 5 z 5

Musím říct, že Fenomén nebyl tak dobrý jako Legenda, ale konečně jsem se dostala přes ty emocionální části, přes všechny ty úžasné kapitoly, které vždy skrývali nějaké tajemství, něco překvapujícího, něco nečekaného. Kapitoly, které vždy končily napínavě. Dostala jsem se až ke konci, kde se vše napravilo a Republika vypadala jako místo, kde by se konečně dalo žít. Ale pak je tu ta strhující, nečekaná, hrozná zpráva, kterou se dozvěděl Day od jednoho z doktorů. Pak je tu ten srdcervoucí blbý konec, který mě rozplakal. Už se mi ani nechce číst další díl, ale přečtu si ho jen proto, že potřebuji vědět, jak to dopadne. Potřebuji vědět jak to skončí.
Přečtu si ho jen proto, že je to Legenda.

anishta
19.12.2014 5 z 5

Další díl, který je opět velmi čtivé a napínavé a ten konec mě pěkně nas*al! Určitě dočtu i poslední díl. Těším se na něho.

ivusse
05.12.2014 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, děj byl svižný, napínavý. Docela Andenovi a June fandím :-) Ale zrovna tak fandím Dayovi a jsem zvědavá, jak to s ním bude pokračovat. Jdu číst Šampiona...

pajka0071
05.11.2014 4 z 5

První díl byl o trošku lepší než tenhle, ale i tak jsem si dobře početla. Ten konec mě hodně bavil. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalším díle.

Petra28
03.11.2014 4 z 5

Pro mě druhý díl slabší než úvodní. Ta mě chytila a četla jsem na jeden zátah. Takové nadšení se u pokračování nedostavilo. Závěr byl ovšem velice dobře postaven a rozhodně láká ke čtení závěrečného dílu. Ten si ujít nenechám.

warca
28.09.2014 5 z 5

Ej, epické!
Ale pozor, spoiler!
Raději bych aby June zůstala s Andenem :D

Lirika
22.09.2014 5 z 5

Úžasné pokračování prvního dílu. Nečekaný děj. Smutný konec, u kterého jsem měla pocit, že se rozbrečím.

Sabii14
07.09.2014 5 z 5

Druhý díl Legendy mě zaujal víc. Vážně to mělo užasný děj a dokonce jsem u některé části brečela:)
Určitě doporučuju si přečíst

Pucifálek12
24.08.2014 5 z 5

U knihy se mi hlavně líbí styl jakým je kniha napsaná :) také se mi líbí že je v knize mnoho akce a napětí, člověk se u knihy rozhodně nenudí a upřímně se od knihy hodně těžko odtrhává. Ale poté přijde posledních pár stránek knihy... a já osobně nemohla uvěřit svým očím. Takový konec jsem rozhodně nečekala... jediné co mohu říct je, že čekám až si přečtu Šampiona :)

kleria
09.08.2014 4 z 5

Wow, další skvělý dystopický příběh, strašně jsem si tuhle sérii oblíbila a bylo to prostě skvělý. Nevím jak komu, ale mě první díl uchvátil trochu víc, ale i tenhle nebyl vůbec špatný :). A ten konec!! Tohle jsem opravdu nečekala, na druhou stranu jsem byla ráda za něj, ale na druhou stranu jsem zas byla i naštvaná a jsem zvědavá hrozně na třetí díl, který ještě dneska začnu číst a já jen doufám, že to dopadne dobře, i když nevím proč tak mám pocit, že tohle nemůže skončit dobře :/. Kdo ještě nečetl tuhle sérii tak vám ji všem doporučuji!! :).

Kateriska
05.08.2014 5 z 5

Po nadšení z Legendy jsem se před pár dny pustila do druhého dílu Fenomén. Stále mě překvapuje styl psaní Marie Lu. Tajemství vám odhaluje postupně, nevychrlí na vás vše hned. Velmi se mi líbí postava June a musím přiznat, že kapitoly z jejího pohledu se mi četly lépe. Jedná se o povedené dystopické dílo. Pokud to chcete srovnávat s průkopníkem Hunger Games, myslím si, že můžete. Někdo může argumentovat, že Marie Lu kopíruje, ale víte, je to důsledkem žánru. V hororu na vás také vždy někdo vybafne, v romantickém filmu se někdo zamiluje. Pokud rádi odhalujete tajemství, myslím, že se vám Fenomén bude líbit. A také děkuji autorce, že mi málem přivodila při čtení knihy infarkt. Tolik tajemství a překvapivých okamžiků jsem dlouho nikde neviděla.

leuska
26.07.2014 5 z 5

Úžasný příběh, tahle knížka se stala jednou z mých nejoblíbenějších :-) Těším se až si přečtu třetí díl :-)

Monisek.B
10.06.2014 4 z 5

I druhý díl se mi celkem dost líbil. Zajímavá zápletka, napětí, akce, láska.. A drobné fyzicko-geografické chyby klidně přehlédnu, protože příběh má prostě šmrnc.. Třetí díl už mám také na poličce, takže se do něj hned pustím :)

bibi.r
22.05.2014 3 z 5

Škoda, že nejdou dávat i půlhvězdičky, protože Fenomén u mě má 3 a půl. Tenhle díl se mi zdál trošku líp propracovaný a dokonce i víc akčnější a tajemnější. Konec jsem zkousla jen proto, že vím, že je třetí díl, jinak by mě autorka teda pěkně naštvala.

U dystopických románů mě vždcky zamrzí, když autor zapomene, že kromě dané oblasti, kde se příběh odehrává, existují ještě další země a světadíly (Evropa, Asie, Austrálie, Afrika). Třeba v Hunger games autorka celý další svět úplně ignorovala, takže tady mě Marie Lu velmi mile překvapila. Nedovedu si totiž představit, že by zvlášť v dnešní době bylo možné žít v nějaké zemi zcela izolovaně od světa vnějšího. I když kdo ví, jak to vypadá v Severní Korei. Jestlipak tam žijí v domění, že u nich je vše v naprostém pořádku.

anibeni
06.04.2014 5 z 5

Tak musim přiznat, že mi trvalo, než jsem se do knihy dostala... nevím proč, ale tentokrát mi dalo daleko větší problém vžít se do postav, vybavit si, kdo byl kdo v první díle, co udělal, co se mu stalo... Ale když jsem se do toho dostala, kniha mě neskutečně bavila...

Vulpi
17.03.2014 4 z 5

Tak tahle knížka mě dostala. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

bookshelf
05.02.2014 4 z 5

Chvíli sice trvalo než se příběh pěkně rozjel. Ale když se to stalo, nemohla jsem se nabažit všech náhlých zvratů, které nastaly. Pořádnou radost mi udělal popis světa mimo Republiku a Kolonie. Je to přesně to, co jsem u jiných dystopických příběhů postrádala. Docela mě rozhořčil sled posledních pár událostí na konci po tom, co všechno vypadalo velmi idylicky. Smůla. Po tom konci mě mnohem více zajímá, jak to dopadne s June a Dayem než vývoj války mezi Republikou a Koloniemi.

Anne Leyyd
12.10.2013 5 z 5

Na pokračování skvělé Legendy jsem se MOC těšila. Začátek mě nějak extra nezaujal, až jsem si říkala, co se s Marií Lu stalo, že to bylo takové… nijaké. Nicméně asi bylo potřeba vyřešit určité drobnosti - jako třeba Dayovu nohu, plán na získání Edena, přidání se k Patriotům…

Teprve od chvíle, kdy se June setkala s novým Elektorem, tak mě to začalo OPĚT zajímat a vtahovat do propracovaného děje. Anden se mi sice v Legendě moc nezamlouval, myslela jsem si, že to bude nějaký náfuka s chtíčem po moci, ale to mě tedy překvapil a HODNĚ. Velice sympatická postava a dobrý charakter. Skoro se mi nechtělo věřit, že je synem svého otce…

Musím přiznat, že mě části s June tentokrát zajímaly mnohem víc, než ty s Dayem. Přišlo mi, že se v nich děje mnohem více. Celkový vývoj děje jsem nečekala ani omylem. Záchranná akce byla o ústa a já držela pěsti jak June a Dayovi, tak taky Andenovi, aby dostal možnost to těm zmetkům pěkně vytmavit.

Thomas byl - no, nevím, co si myslet. Je to lump, ale ne ten typický, kterého byste zazdili. Docela by mě zajímalo, jak to s ním bude dál. Aspoň pár desítek let ve vězení by mu určitě bodlo…

Co mě ale dožralo, tak tedy byl konec. TENHLE KONEC by měli zakázat. Neskutečné!!! Opravdu jsem čekala cokoliv ale TOHLE NE! Na jednu stranu mi to připadalo podobné jako v jiných knihách a filmech, ovšem na stranu druhou, kdo by tohle čekal právě TADY, že? A zase se stalo to, co v příbězích tak NESNÁŠÍM: zatajování důležitých informací, před jednou z postav. Tohle opravdu nemám ráda a maximálně mě to štve, jenže s tím nic neudělám…

Pevně doufám, že z toho Marie Lu nakonec neudělá tragédii, protože to by mě asi mrsklo. Na pokračování se strašně těším a věřím, doufám a přeju si, aby to dopadlo DOBŘE!!!

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale protože Marii Lu přece jen věřím, tak dávám 5.

Adele02
20.09.2013 5 z 5

BOMBA. Ten konec mě dostal. MUSÍTE ČÍST!!!